Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • hombre

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Detin un opel 2.0. DTI 2001.

De cateva saptamani, dupa ce se incalzeste putin motorul si ridic ambreiajul,accelerez...se aude un sunet parca e ceva spart,un mic huruit pentru o secunda. masina parca nu trage in secunda asta,chiar daca accelerez blana. la fel se comporta in treapta a2-a, la celelalte n-am observat. In schimb, se aude zgomotul asta permanent pe piatra cubica parca pe partea mea,a soferului.

Nu stiu la ce sa ma gandesc...sa fie ambreiajul sau ulei la cutie? astept orice pareri sau sugestii

Thanks!
  • danny124

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Ascona 1984 1,8E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Eum avut aceeasi problema nu accelera cand se incalzea motorul.....la mn a fost regulatorul de presiune de la pompa de benzina....am stat vreo 2 luni pe la service-uri sa descopere buba pe tester am duso dar cica nu au fiindca e veche si alte motive...noroc ca mai am o masina la fel si am schimbat ce credeam k poate fi cauza si anume:
-debimetru
-egr
-filtru de aer
-clapeta la acceleratie
-filtru benzina
mai aveam putin si schimbam grupul la injector pana cnv de la opel la shop ma luminat si mia spus sa schimb regulatorul de presiune de la pompa...inceearca eu am dat putin pe el doar 2mil 500..un pret mic pe cat trebuia sa dau la service-uri...bafta si astept un rasp daca ai rezolvat

nu mai cita mesajul anterior
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
nu folositi pe forum limbajul de chat

toate bune
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR