Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • alexdughe

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 1,6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am un opel vectra A 1992 nu stiu ce boxe as putea pune pe el sa se auda bine , nu in multi bani .. daca vreti sa imi propune-ti ceva ..

va multumesc
Skip ads

  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
depinde care vrei sa le schimbi ! ori pe fata ori alea de pe spate ! depinde ce vrei de la ele ?bass?claritate ?depinde de pretentile tale si cam de cati banuti dispui ! eu am cumparat http://www.be-loud.ro/produ...to/Coustic/CS602/ si sunt f multimit de ele si nu dau in ele cu un player capabil ! depinde de bugetu tau de preferinte ! sal si numai bine !
  • alexdughe

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 1,6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
alea de pe fata . dar si cele pe spate le-as schimba dar mai degraba as da doua gauri in plafonul sau cum se zice de la portbagaj decat sa le pun unde au ele locul .. multumesc
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu umbla cu prostii si pune-le in locul lor: e gandit pentru a asigura o cea mai buna rezonanta
Skip ads

  • alexdughe

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 1,6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
deci de care sa imi pun ? pe fata mi-ai aratat dar pe spate nu stiu dimensiunile
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pe spate sunt de 165mm
  • alexdughe

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 1,6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
merci
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
cele mai bune din punctul meu de vedere sunt cele de astra g/vectra c/astra h.
eu am de g si sunt multumit.pe fata vorbesc.
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
se muta la Ice si se sterge offtopicul.

Colegi:
Daca dupa o intrebare urmeaza un raspuns pertinent , nu trebuie neaparat raspuns cu "merci" urmat de "pentru putin" etc,etc, etc. Asta se face pe chat iar noi nu vrem sa transformam acest forum in chat asa-i?
Multumesc pentru intelegere. Sper ca veti da curs acestei rugaminti si ca forumul nostru se va curata de offtopic si "mistocareala"
Este de dorit sa punem aici doar discutii constructive fara umplutura pe langa subiect.
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
dk vrei sa le schimbi si pe spate cumpara totusi aceasi firma ca si cele de pe fata ! si eu am cumparat niste boxe ovale pentru acea polita din spate si este f f groasa tabla ! mai bine cumparati aceasi dimensiune decat sa te complici ! e si locul stramt ! eu o sa ma duc pana la urma in service sa imi dea gaura ca deja a dat fratimiu o gaura pt ovale si a cam ciopartit metalu ! numai bine ! ti-am zis totu depinde de bugetu tau si la ce te astepti de la boxe ! numai bine !
  • alexdughe

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 1,6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu am opel vectra a cu portbagajul lung cu tot cu geam si polita aia e din ceva carton ...nus daca sustine boxele ... poate trebuie sa fac alta polita ... mersi
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
deci e hatckback ! daca nu ti s-a indoit pana acum polita accea nu cred ca o sa ti se indoaie daca montezi altele ! dar daca te bate gandu sa montezi unele ovale s-ar putea sa ai norocu sa ti se indoaie ! eu am intarit o polita d'aia cum ai tu la o vectra cu o bucata de lemn de-a lungu politei ! sa sustina mai bine ! numai bine !
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare cum se demonteaza panoul(polita) pe care stau boxele la vectra A berlina ..are cineva o poza/schema...Multumesc
  • gojira

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@alexdughe - Ce cd-player ai? Decat sa-ti montezi boxe in polita aia din spate, mai bine le tii in brate, sunetul tot prost va fi. Cel mai bine ar fi sa schimbi playerul prima oara si vezi cum se aude. Crede-ma, daca ai player-ul original, vei simti diferente ca de la cer la pamant odata ce il schimbi.
Nu stiu ce boxe se puneau pe Vectra, dar cele de pe Astra G se aud foarte bine, asa ca nu te arunca sa-ti iei boxe daca nu ai si un player bunicel.

In legatura cu Coustic-urile recomandate de coleg, nu sunt solutia cea mai buna. Sunt bune, daca vrei sa le amplifici, daca vrei sa folosesti doar playerul, ia-ti ceva de putere mai mica.
http://www.shopspider.ro/al...at340--dis21.html
Uite, astea ar fi foarte bune pentru a le folosi neamplificate. Playerele moderne de obicei scot vreo 25W rms, cam tot in aceleasi dimensiuni ar trebui sa iei si boxele. Bineinteles, poti sa iei si coustic-urile recomandate de colegul, se va auzi bine, insa se poate si mai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR