Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut am o vectra B motor X16XEL si recent mi-am pus GPL-pe el ce pot face ca sa il protejez ca unele guri spun ca ar stica rau motoru, ca ardere uscata.... eu sincer nu prea cred dar prefer sa suflu si in iaurt. Daca m-ati ajuta cu niste sfaturi ar fi perfect.
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salutare am o Zafira 16.16v si am pus gpl de cand am adus-o.Am aproape 70.000 km si merge perfect.Intretinerea consta in schimbarea mai recenta a uleiului in loc de 10.000 la 8000 km,schimbarea mai recenta a bujiilor-in loc de 30000la 15-16000.Dar mult conteaza si ibnstalatia.Daca te iei dupa unii ca lasa ca merge si asta si ea nu este competenta cu masina s-ar putea sa ai probleme.In 2007 am dar 1000E pe instalatia BRC-SEQUENT 24 de care sunt super multumit.Bafta si tie si multi km fara probleme!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
din ce am citit un amestec sarac dauneaza motorului.dar asta e valabil si pe benzina.daca ai secventiala sau o instaltie buna nu ai de ce sa iti faci griji.poti schimba si filtru de aer mai des, dar la ce praf avem oricum trebuie sa il schimbi mai des.
aia cu stricatul motorului e poveste de nestiutor care nu a mers pe gpl niciodata.
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Instalatia este secventiala.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR