Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • george gt

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am intelesc ca zilele viitoare se vor face razii pt cei cu NR de Bulgaria..asa ca aveti grija ..:http://www.4tuning.ro/auto-6/alte-stiri-auto-55/de-la-1-iulie-vanatoare-de-masini-neinmatriculate-6405.html
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
hm, cel putin de aia cu numere de spania sau italia, care conduc ca "lulele" si (din cate am auzit) in multe cazuri nu au nici asigurarile in regula, nu imi pare rau....
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Sa stiti ca si eu am auzit vorbind in nenumarate randuri de cei care au masinile inscrise pe bulgari ca nu platesc inpozitele, nu au asigurarile in ordine, in plus se zvonea intr-un timp la Giurgiu, aici unde sunt cele mai multe ''bulgaroaice'' ca multi le radiaza dupa ce le vand sau le dau furate.
Se auzea de cineva mai acum 2-3 ani cum ca ar fii venit politia si i-ar fi ridicat masina proaspat cumparata (din russe) pe motiv ca aceasta ar fii fost furata.
Acum...sa vedem ce se intampla dupa razie.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ce tare!
Daca scrie la gazeta ca se vor face controale, cei care au probleme le vor duce de buna voie la sediul politiei Giurgiu. Evil or Very Mad
Skip ads

  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
trebuie facuta putina "curatenie".
  • soto

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Da nu ar strica
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cand te loveste unul cu masina pe bulgaria cine te despagubeste ? Ca proprietarul din moment ce nu a avut bani de taxa nu cred ca are nici de reparatii ...
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Te despagubeste asigurarea lui , daca are , in caz contrar Fondul Victimelor Strazii.

Parerea mea este ca actiunea e de mare amploare si implica foarte multe. Avand in vedere competentele Politei , mai mult de a verifica "ochiometric" actele masinilor si de a sanctiona pe cei care sunt in neregula (asigurari expirate/lipsa, itp expirat/lipsa) nu cred ca se va face nimic altceva.
Skip ads

  • mmitrut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut, treaba cu bulgaria o sa mai mearga peste 1 an. Acum ii verifica degeaba, pentru ca actele par sa fie in regula, nu este nici o porblema pentru ca nu scrie nimic din care sa priceapa politistii, nu stiu cati dintre ei stiu bulgareste Smile Am amici care au inscrise masinile pe Bulgaria, au luat amenzi pentru parcare, au luat radare fixe...dar nimeni nu le vine acasa. Politia verifica foar niste numere (data) si atat pentru ca aia inteleg ca este data la care expira. Si tre sa aiba un anumit numar de hartii (3). Atat stiu ei, si intr-adevar este cat se poate de legal si corect si in plus asigurarea din Buglaria asigura de vreo 2-3 ori mai mult decat cele din Romania. Si tu nu trebuie sa faci altceva decat o copie la asigurarea celui pe bulgaria si sa o duci la asiguratorul tau, ma rog si restul procedurilor...sunt cateva, dar nu e mare stress. Nu te poate obliga nimeni sa nu iti inscrii masina pe tara ta daca tu nu vrei, ii poti spune orice vrei tu, el trebuie sa te creada pe cuvant. Daca o sa isi mareasca bulgarii taxele mergem la albanezi, sau la altii...care ne pot fi de ajutor.
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu-mi spune ca ai si tu o masina inscrisa in BG
  • mmitrut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
O sa am. De ce?
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
mmitrut a scris:Am amici care au inscrise masinile pe Bulgaria, au luat amenzi pentru parcare, au luat radare fixe...dar nimeni nu le vine acasa.
Nu prea e un motiv de lauda... dar asa e la noi.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sunt scumpe taxele pentru mertzane.
  • mmitrut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:
mmitrut a scris:Am amici care au inscrise masinile pe Bulgaria, au luat amenzi pentru parcare, au luat radare fixe...dar nimeni nu le vine acasa.
Nu prea e un motiv de lauda... dar asa e la noi.

Stiu ca nu e motiv de lauda, dar nici nu ma bucura faptul ca statul ne fura, asa ca ii apreciez pe cei care il fraieresc Smile (pe stat).
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
mmitrut a scris:O sa am. De ce?

te-am intrebat...am observat ca tu sustii treaba cumasinile inscrise pe bulgari vad ca le apreciezi si le lauzi,eu zic ca nu e chiar asa. nu stiu cum crezi tu.
Dar, daca o sa ai ce sa iti zic, ma bucur ca nu mai platesti taxele mari din Ro si le platesti mai mici in Bg
eu puteam sa imi inscriu masina pe Bg ca dateam mult mai putin, dar am ales in Ro, asta a fost alegerea mea si stiu de ce.
  • mmitrut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Sunt scumpe taxele pentru mertzane.

Da Biela, sunt scumpe si imi permit deocamdata Doamne multam' si ma simt foarte bine in Mercedes si cand e cald si cand e frig, si cand ma duc acasa si cand ma duc in excursii, si e cel mai bun prieten al meu, si in 50.000 km nu am schimbat decat ulei si filtre. Tu cu ce ta lauzi?
  • mmitrut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
GR04GBY a scris:
mmitrut a scris:O sa am. De ce?

te-am intrebat...am observat ca tu sustii treaba cumasinile inscrise pe bulgari vad ca le apreciezi si le lauzi,eu zic ca nu e chiar asa. nu stiu cum crezi tu.
Dar, daca o sa ai ce sa iti zic, ma bucur ca nu mai platesti taxele mari din Ro si le platesti mai mici in Bg
eu puteam sa imi inscriu masina pe Bg ca dateam mult mai putin, dar am ales in Ro, asta a fost alegerea mea si stiu de ce.

Daca imi spui poate ma convingi si pe mine:), deocamdata masina mea e inscrisa pe Romania, si totul platesc aici...dar intetionez sa imi iau alta si sa o inscriu pe Bulgaria pentru ca motorul o sa fie destul de mare si e aiurea aici...
  • Ctl.madeinheaven

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cat timp traim intr-un stat in care guvernantii sunt pusi sa ne arda, cat timp ei sunt stapanii si noi niste slugi in ochii lor, nu avem de ce sa platim taxe statului roman.
Majoritatea masurilor sunt facut impotriva populatiei ...
Ce motiv as avea la platesc taxa ? ce mi se ofera ?Rabele care polueaza intr-o zi cat poluam noi intr-un an platesc ceva ? Se face ceva cu bani astia sa avem un aer mai curat ?Iti asigura statul un trai decent ?
Au furat tot ce se putea fura..si in avans pentru urmatorii 23423423423423423 ani.
  • blue36

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Touche! Smile
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:Cand te loveste unul cu masina pe bulgaria cine te despagubeste ? Ca proprietarul din moment ce nu a avut bani de taxa nu cred ca are nici de reparatii ...

@Tyry...tu daca ai circula o zi fara asigurare te-ai aventura? nu cred ca ai merge cu masina ca nebunu. asa si cei cu nr., de bulgaria ce nu au platit asigurare. eu sincer sa-ti spun, mi-e frica cand fac un drum lung de cei ce au asigurari.Stii de ce ? Ca ai sanse sa nu mai ajungi la destinatia initiala ci la ''morga''.30-40 % din cei cu asigurari, conduc de parca ar fugi de potop.....serios....depasiri si nu stiu cate nebunii.
Nu vreau sa ii laud pe cei cu masina de bulgaria, dar 90%is mai isteti ca noi''cei pe ro'' adica ei conduc mai prudent.....si le doresc sa nu aiba ghinionul de a face accidente
salutare
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR