Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • danulos

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Frontera 1992 2.3DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Dupa cum am spus acum citeva zile am scos masina din service.
Ceea ce mi se pare ciudat acum e ca motorul imi pare a fi putin mai zgomotos si atunci cind accelerez si trec de 2000-2500 de ture se aude un zgomot ca si cum s-ar deschide o supapa sai ceva si ar aspira aer sub presiune.Este normal sa se auda acest zgomot?Ca inainte parca nu se auzea




Editat: Titlul topicului trebuie sa fie cat mai descriptiv!
Citeste regulamentul!

  • dan70

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993 2.3dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut.
Acel zgomot de aspiratie nu este altceva decat turbosuflanta si este normal sa faca asa.
Acum depinde si ce ai reparat la masina. Sa umblat si la pompa de injectie(a reglat pompa pe stand ?),injectoarele curatate si reglate?
Asteptam detalii.
  • lillejhon

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Am sa mi postez si eu problema aici. Acu 2 sapt. am scos masina (astra H 1.6 twinport) din service de la G&P Iasi dupa o reparatie la tinichigerie. Cei de acolo mi au spus ca nu mi au prins spoilerul in cleme si sa revin cand o sa aiba pe stoc. In fine problema este ca imediat dupa ce am luat masina se aude aleator in spate ca o pocnitura in tabla destul de tare (cum cineva ar arunca cu o piatra in caroserie). Zgomotul se aude si cand merg cu 20 km/h pe drum neted. Niciodata nu am auzit pocnitura una dupa alta, ci la interval diferit de timp. Intrebarea mea este: ce ar putea fi? eu banuiesc ca ar fi ceva pe la coloana de esapament... dar mai astept idei.
Mutumesc....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR