Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • alexdughe

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 1,6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
buna ziua .. am un vectra a 1992 si dupa un mic accident am lovit cu roata stanga de o bordura si sa miscat puntea ...am rezolvat problema asta .. a trebuit sa dau puntea jos si sa indrept urechiile alea care sustin puntea ca erau indoite ... si le-am sudat .. este ok acuma dar cand merg pe drum se aude un sunet parca face ca avionul dar nu asa tare ,,, oare sa fie dusi rulmentii sau altceva ? multumesc celor care imi raspund la problema
  • inginerul1986

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Depinde si de anvelope,daca sunt de iarna asa se aud,pot fi si rulmentii,dar daca sunetul se aude dupa tot incidentul cu puntea e posibil sa fie de acolo problema.
  • alexdughe

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 1,6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
sunetul este dupa tot incidentul cu puntea ... de accea cred ce sunt rulmentii .. si va rog spuneti-mi si mi-e cum se dau jos rulmentii ?. va multumesc
  • inginerul1986

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Rulmentii nu poti sa-i schimbi tu,ai nevoie de o presa speciala.Mergi la service mai bine.
  • campary

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La vectra a din 92 , rulmentii pe spate sunt conici si se pot schimba lejer acasa, procedeul fiind ca la vechea dacia. Sigur de acolo se aude zgomotul, rulmentii find destul de mici si sensibili. Sunt destul de ieftini, undeva la vreo 25 Ron per set pentru o roata. Se recomanda inlocuirea pe ambele roti.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR