Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • cont-sters-13103

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.daca stie cineva din Bucuresti,care se ocupa cu asa ceva,va rog un mesaj.am un mic tremur la masina si as vrea sa o curat.multumesc
Skip ads

  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
[quote="hristo"]
cuculica a scris:Felicitari!as fi si eu interesat de o curatire a injectoarelor,de unde este domnul?[/quote
da-i sms la 0749321779 si scrie-i ca din partea lui cristi si te suna el.E din iasi dar se misca in toata tara

Multumesc frumos pt.informatie!
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:

varianta fred si barney.........iaba-daba-duuu.......curge winnsuuuuuuu in motor----dar lumea a evoluat si a crescut si nivelul de trai si si-a luat si aparatul winns.foto e varianta "to be romanian"
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Trec peste jignire si te intreb ce ar putea face aparatu' in plus la un 1.7dti (cel din foto)? Daca n-ai un raspuns frumos argumentat te invit politicos la un "canta la alta masa".
Skip ads

  • Alin-Smith

  • Mesaje scrise: 777
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Trec peste jignire si te intreb ce ar putea face aparatu' in plus la un 1.7dti (cel din foto)? Daca n-ai un raspuns frumos argumentat te invit politicos la un "canta la alta masa".
nu stie e si el mic(membru nou), a vrut sa se bage in seama si nu a stiut cum.poate are el un aparat winn's sa ni-l imprumute sau poate are service si pierde clientii ca la diesel nu este nevoie de aparat. asa si inca ceva de stiut astia la service ia 100 de ron pentru curatat injectoare cu solutie winn's si nu foloseste nici macar 1/2 din cutie care este 43 ron.
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Trec peste jignire si te intreb ce ar putea face aparatu' in plus la un 1.7dti (cel din foto)? Daca n-ai un raspuns frumos argumentat te invit politicos la un "canta la alta masa".

Nici urma sau gand de jignire dar hai sa iti raspund:iti speli masina cu galeata sau turbojetul,exista vreo diferenta,"e grele,nene" .TOT incercand sa facem lucrurile mai ieftin si mai simplu ajungem in preistorie si spunem da aia ce face? sau aia la ce e buna.Diferenta intre ce faci tu si acel aparat e uriasa si crede-ma ca am incercat ambele variante.
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Alin-Smith a scris:
djtaotao a scris:Trec peste jignire si te intreb ce ar putea face aparatu' in plus la un 1.7dti (cel din foto)? Daca n-ai un raspuns frumos argumentat te invit politicos la un "canta la alta masa".
nu stie e si el mic(membru nou), a vrut sa se bage in seama si nu a stiut cum.poate are el un aparat winn's sa ni-l imprumute sau poate are service si pierde clientii ca la diesel nu este nevoie de aparat. asa si inca ceva de stiut astia la service ia 100 de ron pentru curatat injectoare cu solutie winn's si nu foloseste nici macar 1/2 din cutie care este 43 ron.
Nu am nici aparat si nici service dar am mai multe masini si pe bezina si diesel pe care le intretin cat mai bine.
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Me & Astra a scris:Operatiunea se poate face foarte simplu in "regie proprie", e ceva prea simplu. De unde ai cumparat solutia?

winn"s.be
Skip ads

  • florin_darabut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Arad
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Totusi se poate face la benzinare care au pompa in rezervor operatia in regie proprie?Mersi
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Trec peste jignire si te intreb ce ar putea face aparatu' in plus la un 1.7dti (cel din foto)? Daca n-ai un raspuns frumos argumentat te invit politicos la un "canta la alta masa".

Ideea de forum este de a ne ajuta sa gasim solutii la problemele noastre legate de masini,printre altele.Eu nu sunt DISCOVERY iar tipul cu aparatul respectiv nu este fratele meu.Doar pot sa-ti spun ca pt mine operatia respectiva a avut rezultate insemnand reducerea consumului,sonda lamda aparea moarta pt ca era murdara functioneaza normal, si nu mai merge in 3(un injector mort) ci toarce linistit asa ca la carte.Chestia asta se face in mod normal in afara la 30.000 km dar la noi avand in vedere calitatea combustibililor....Aparatul acela controleaza si verifica presiunea in timpul operatiei dar si extrage acea "pacura" care rezulta........ca se poate face si rudimentar e treaba fiecaruia......ok?
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
[quote="florin_darabut"]Totusi se poate face la benzinare care au pompa in rezervor operatia in regie proprie?Mersi[/quote
varianta cea mai simpla e sa bagi aditivi in rezervor usor supradozat si sa turezi in mers.dar daca nu te rezolva ia si curata injectoarele profesional si ai sa ma contactezi dupa numai sa te uiti ce cantitate de solutie foloseste,trebuie 1l si costa 3.7 RON/LITRUL
  • cristi.guran

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 1999 x14sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Deci! ... solutia in regim propriu care este? sau asteptam ca acel ``Domn priceput`` sa vina si in Constanta. Si eu am aceeiasi problema, la relatiu se cunosc trepidatii in volan.... este grav? sau o rezolv cu un flacon de solutie pt curatarea injectoarelor?.
Skip ads

  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
cristi.guran a scris:Deci! ... solutia in regim propriu care este? sau asteptam ca acel ``Domn priceput`` sa vina si in Constanta. Si eu am aceeiasi problema, la relatiu se cunosc trepidatii in volan.... este grav? sau o rezolv cu un flacon de solutie pt curatarea injectoarelor?.
MAI MULT CA SIGUR GASESTI IN CONSTANTA MESERIASI CARE FAC USUAL ACEASTA OPERATIE..... DOAR INTREABA IN STANGA SI IN DREAPTA,PA
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
hristo a scris:
cristi.guran a scris:Deci! ... solutia in regim propriu care este? sau asteptam ca acel ``Domn priceput`` sa vina si in Constanta. Si eu am aceeiasi problema, la relatiu se cunosc trepidatii in volan.... este grav? sau o rezolv cu un flacon de solutie pt curatarea injectoarelor?.
MAI MULT CA SIGUR GASESTI IN CONSTANTA MESERIASI CARE FAC USUAL ACEASTA OPERATIE..... DOAR INTREABA IN STANGA SI IN DREAPTA,PA
daca injectoarele sunt pline de zgura,calamina,etc nu faci mare lucru doar cu aditivi dar e prima varianta,a doua e cu spalarea asta direct pe vehicul iar a treia e prin spalarea injectoarelor,date jos,ultrasonic ceea ce e cel m,ai profesional dar iti trebuie un meserias bun ca sa puna garniturile fff bine ca altfel pierzi combustibil pe langa.Cam asta e dar e o problema generala caci nu ai unde sa calci cu adevarat acceleratia.E ROMANICA CEA CU ULITE NU AUTOSTRAZI
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
hristo a scris:
Alin-Smith a scris:
djtaotao a scris:Trec peste jignire si te intreb ce ar putea face aparatu' in plus la un 1.7dti (cel din foto)? Daca n-ai un raspuns frumos argumentat te invit politicos la un "canta la alta masa".
nu stie e si el mic(membru nou), a vrut sa se bage in seama si nu a stiut cum.poate are el un aparat winn's sa ni-l imprumute sau poate are service si pierde clientii ca la diesel nu este nevoie de aparat. asa si inca ceva de stiut astia la service ia 100 de ron pentru curatat injectoare cu solutie winn's si nu foloseste nici macar 1/2 din cutie care este 43 ron.
Nu am nici aparat si nici service dar am mai multe masini si pe bezina si diesel pe care le intretin cat mai bine.
SOLUTIA 3.7 RON /LITRUL SI UITA-TE UN PIC PE CARBONZAP.COM SAU WINNS.BE. UN MEMBRU NOU
  • cristi.guran

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 1999 x14sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc HRISTO! Problema e ca am ajuns si la doctorii de masini din Constanta si pt curatare injectoare la un opel Corsa B motor x14sz ma costa undeva la 600-1000 ron. speram sa rezolv mai ieftin si mai usor cu solutia pt curata.
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
[quote="cristi.guran"]Multumesc HRISTO! Problema e ca am ajuns si la doctorii de masini din Constanta si pt curatare injectoare la un opel Corsa B motor x14sz ma costa undeva la 600-1000 ron. speram sa rezolv mai ieftin si mai usor cu solutia pt curata.[/quote
Uita-te un pic pe www.carbon zapp.com sau www.winn"s.be. solutia e 3.7 ron/litru iar toata treaba poate fi 140 ron. Preturile de care zici tu sunt exagerate
  • cristi.guran

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 1999 x14sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Okay 140 ron..... unde la service in Constanta? Da-mi te rog o locatie, adresa, ceva? Da este un pret destul de bun.
  • hristo

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
[quote="cristi.guran"]Okay 140 ron..... unde la service in Constanta? Da-mi te rog o locatie, adresa, ceva? Da este un pret destul de bun.[/quote
lasa un nr tel si te sun eu.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
hristo a scris:
djtaotao a scris:Trec peste jignire si te intreb ce ar putea face aparatu' in plus la un 1.7dti (cel din foto)? Daca n-ai un raspuns frumos argumentat te invit politicos la un "canta la alta masa".

Nici urma sau gand de jignire dar hai sa iti raspund:iti speli masina cu galeata sau turbojetul,exista vreo diferenta,"e grele,nene" .TOT incercand sa facem lucrurile mai ieftin si mai simplu ajungem in preistorie si spunem da aia ce face? sau aia la ce e buna.Diferenta intre ce faci tu si acel aparat e uriasa si crede-ma ca am incercat ambele variante.


Raspunsul e jalnic. Te-am intrebat concret ce face in plus aparatul la 1.7dti (diesel) iar tu ai dat un raspuns de genul "de aia". In consecinta, te rog respectuos sa canti la alta masa.
Hai sa-ti raspund eu la intrebarea mea: aparatul e inutil la diesel-ul din discutie. Chiar daca face presiune cu solutia de curatat inainte de pompa, face degeaba. Pe mine ma intereseaza ca presiunea sa fie in pompa, conducte respectiv injectoare, lucru pe care oricum il face insasi pompa de injectie. Aparatul Wynn's (nu winns sau winn"s) nu poate trece de pompa de injectie si nici nu se poate interpune intre pompa si injectoare. La benzinara sunt convins ca-si face treaba.

Ei bine, mai afla stimate coleg: imi spal masina la spalatorie, nu ascult manele la gratar, nu arunc gunoie din masina, nu merg cu proiectoarele aprinse in timpul zilei doar ca sa arat cat sunt de ciumeg, fac pipi la benzinarie si nu pe marginea drumului. Operatiunile pe care mi le fac "in regie proprie" le fac pentru ca in Romania ta civilizata, care nu stiu unde ti se pare tie ca este, sunt prea multi meseriasi care nu stiu decat sa invarta de delcou la Dacie ca sa regelze avansul.

Oricum, felicitari, se vede ca te pricepi.


Ultima modificare facuta de djtaotao la Mie 24 Mar, 2010 5:35 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR