Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Va salut dragi colegi forumisti.
Din pacate a sosit si randul meu sa va povestesc ce am patit. In primul rand am rugamintea catre admini, daca existe cumva acest topic sa mute discutia.
In urma cu aproximativ o luna, pe diferite forumuri am aflat despre o persoana 'serioasa' care aduce anvelope si jante, orice model, orice dimensiune, la superpreturi. Am sunat, am discutat cu persoana respectiva si am comandat 4 anvelope NOI cu dot din 2009 215.55.16 si 4 jante opel pe 16 modelul original in 5 spite.
Persoana imi spune ca se intereseaza si ma suna. Mi-a comunicat ca a gasit ce am comandat, 4 anvelope noi GFgodrich 215.55.16 respectiv 4 jante opel model original. Imi cere in schimb 400 ron avans. Avand in vedere ca are totusi o clientela, am mizat pe faptul ca nu se complica el sa isi strice clientele pentru 400ron si am trimis banii.
M-a tot amanat, a gasit tot felul de scuze penibile, incluzand si faptul ca s-a stricat masina etc.... iar intr-un final nu a mai raspuns la telefon.
1. plata avansului de 400RON s-a efectuat la OMV si am pastrat chitanta
2. convorbirile cu acest individ de joasa speta apar pe factura telefonica
3. numele si adresa:
Andrei Andy Tiberiu
Str. Bobâlna nr. 43, Timisoara, jud. timis
0769.594.000

4. am postat aici in eventualitatea in care mai doreste cineva sa cumpere de la el ceva sau pentru a gasi si alte persoane, la o simpla cautare pe google dupa nume, adresa, numar telefon etc.... cateva date si pareri despre acest individ
5. de asemenea, doresc pe privat orice informatie despre acest individ, pentru a nu face pana la timis drumul degeaba pentru a recupera banii....... daca ma ajuta Dumneyeu sa dau de el..... ii raybun si pe altii
6. in plus doresc informatii suplimentare despre sansele de reusita de a+l da in judecata pentru inselaciune

Va multumesc
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Mult succes eu iti doresc.. dar apelul tau e bine venit si poate in sfarsit intelege lumea ca nu se dau avansuri. la persoane necunoscute si care nu dau chitanta...
Eu vroiam sa achizitionez o masina in sistem leasing si dealeru imi ceruse o garantie de 5 mil, ca sa pastreze masina cat se aproba dosarul... Si am tot stat asa fara garantie data.
Singurele chestii de acord sunt la cumpararea anumitor produse din magazine in care platesti avans si ti se da o factura..
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Mergi la Politie si faci o reclamtie daca nu sti o sa iti explice ei cum trebuie dupa ce le povesteti.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
6. in plus doresc informatii suplimentare despre sansele de reusita de a+l da in judecata pentru inselaciune

Depui plangere la Politie . Este de natura penala ce a facut individul , nu este nevoie sa il dai in judecata Wink . O sa te caute el cand o sa inceapa sa dea cu subsemnatul
Skip ads

  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pt ceea ce ti s-a intamplat. Dar, din pacate pt tine, nu prea cred ca o sa rezolvi nimic cu Politia. Poate doar in cazul in care vor depune plangere mai multi oameni impotriva lui si atunci va organiza Politia un flagrant. Altfel, ai vre-o dovada cum ca el si-a luat angajamentul sa-ti trimita jantele+anvelopele si ai o dovada scrisa in acest sens ? El poate sa se scoata foarte usor in cazul asta.
Din pacate sunt foarte multi tepari.
Daca ar fi sa comand ceva de pe internet, i-as spune expeditorului ca sunt de acord doar cu plata ramburs (in cazul asta vad si ce cumpar si daca nu-mi convine nu platesc).
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Depune o plangere la politie....asa cum spune si Victor si asteapta sa vezi ce masuri pot lua ei! Nu este dojana, dar cand un individ imi cere niste bani in avans pebtru diferite pretexte, deja ma gandesc de doua ori, indiferent de calificativele sale de om corect! Totusi traim in Romania unde tepele sunt la rang de virtute! Ca sa te duci personal la el, vei cheltui de la Buc. la Timis si retur, mai multi bani de cat i-ai dat! Bafta!
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu-i sigur ca-i teapa,(optimistul vorbeste) in TM sunt multi care se ocupa cu masini, aduc vand merg dupa altele(daca mai gasesc ceva piese aduc cu ei ca la romani ii bun orice)... poate omu nu a avut drum catre afara sau nu a gasit ce trebuia si ii e jena sa raspunda la telefon....Oricum Politia cu mult nu te ajuta din pacate,eventual rad de tine, uite un alt fraier.... trebuie sa fii prudent si data viitoare sa nu dai avans numai asa dupa vorbe...Numa bine
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ce pot sa-ti spun, imi pare rau de ce ti s-a intamplat. Atentie mare data viitoare, atat timp cat vor exista oameni ca tine care nu deschid ochii bine, teparii nu vor disparea.
Din pacate, nu vad o solutie rapida de a-ti ercupera banii. Poti face o reclamatie la politie dar sansele ca sa te bage in seama sunt foarte mici. Doar cum a mai zis cineva mai sus, sa ai norocul sa fie mai multe plangeri pe adresa respectivului. Tranzactiile astea intre persoane fizice se cam fac cu riscuri pe care fiecare parte le accepta. Tu ai doar o chitanta cum ca i-ai trimis niste bani, el poate spune ca a fost un imprumut rambursat sau ca ti-a trimis cauciucurile si tu i-ai returnat ulterior banii. In justitie, va fi cuvantul tau impotriva cuvantului lui.
Asa ca mare atentie data viitoare. A mai aparut un stil de teapa acum, coletele cu ramburs prin curier rapid. Firmele de curierat nu accepta verificarea coletului inainte de plata rambursului decat daca este specificat de catre expeditor ca destinatarul poate verifica continutul coletului. Asa ca tu cumperi de la diversi lucruri stralucitoare vazute in poze pe net si primesti ceva manjit cu rahat.
Referitor la punctul 5, stai potolit ca tot tu iesi rau si daca procedezi asa. Sunt mari sanse sa ajungi in vreun loc unde faci dus cu mare grija sa nu scapi sapunul pe jos.
Incearca si discuta din nou cu respectivul CALM SI CIVILIZAT! si poate totusi rezolvi amiabil situatia.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Depune o plangere scrisa la Politie/Procura si trimite-i un xerox... Twisted Evil Cred ca in acest caz cel ce se va grabi sa "termine" nu vei mai fi tu... Twisted Evil
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru sfaturi si incurajari. A fost pentru prima si ultima data cand am trimis bani avans ..... asa cum ati specificat mai sus, am dovada ca i-am trimis banii, insa nu pot demonstra pentru ce au fost acestia.... este destul de complicat:( poate avem totusi un avocat printre noi care sa dea un sfat 'de expert'
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
AM AFLAT INFORMATII NOI

------------------------------------------------------------------------------------
Salut,colega!
Am inceput sa intind niste "antene" privitoare la necazul tau cu jantele de Opel.
Pana acum am aflat ca:
-numele complet,adresa si nr. de mobil sunt reale si apartin persoanei vizate.
-persoana respectiva are cont pe Logan Club.Din pacate nu ii pot afla si id-ul.Intreba si pe acolo poate afli mai multe amanunte.
-persoana respectiva participa pe la raliuri si conduce in cadrul acestora un Opel albastru cu numere de MS.
Deocamdata atat.
Daca mai aflu ceva revin.
Salut si bafta in contiunare.
---------------------------------------------------------------------------------

partea cu raliurile stiu ca este reala deoarece a fost la raliu si la ....arad ...parca ....in urma cu 2-3 saptamani. daca afla vreun coleg ceva in plus.....
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
pentru cei care participa la raliul judetean, am rugamintea daca se poate sa imi dati privat daca acest individ participa
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Buna,
In Tm sunt multe feluri de oameni, la fel ca peste tot, la militie daca faci plangere pot pune pariu ca-n 100 de ani nu rezolvi, in ideea ca nu ai dovada pentru care i-ai trimis bani... va fi cuvantul tau contra cuvantului lui, deci 0 sanse legale... asa ca, o plangere la militie nu sperie pe nimeni... ce conteaza ca ai numarul lui in factura de telefon? poate sa zica ca ai vb cu el despre vreme...
In plus te anunt ca adresa care ai mentionat-o mai sus este in una din zonele din Tm unde nu prea e indicat sa mergi la razboi... Shocked eventual sa trimiti o bomba si tot orasul te-ar felicita...

Sper sa rezolvi amiabil...
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
stiu ca este in zona cu romi...... avea in fata casei un golf si la curse cred ca merge si cu un opel albastru cu br de mures......... oricum o dau e cunoscut printre cei din lumea curselor si poate si in mici comunitati auto. chiar dc nu imi voi recupera banii macar altii cand vor cauta pe google dupa nr lui de telefon sau nume gasesc aceste discutii....cat despre razboi, am nevoie de un singur motiv sa fiu in legitima aparare sa ii rup gatu sau sa ii bag in cap un 9X19
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
L-am sunat azi dimineata si a spus ca mi le va trimite printr-o cunostinta de a sa deoarece nu mai are incredere in curier. Spune ca au fost trimise prin curier si nu au ajuns la mine.
1. avea adresa mea de cand ma tot *ameninta* ca imi va trimite prin curier anvelopele si jantele
2. nu am gasit niciun bilet in usa sau cutia postala
3. nu m-a sunat nimeni
4. produsele trimise prin fan curier se mai tin la ei cateva zile timp in care incearca sa ia legatura atat cu expeditorul cat si cu destinatarul
5. l-am rugat sa imi trimita scanata foaia de la fan curier
6. l-am rugat sa imi dea numarul de telefon al firmei de curierat sau macar numele firmei pentru a verifaca cele comunicate..........bineinteles ca s-a eschivat

Astept sa vad ^cand^ va gasi o persoana de incredere care sa imi aduca jantele si anvelopele si sa dau diferenta de 1600ron.....pana acum nu am vazut nimic, numai promisiuni, iar cei 400ron sunt inca la el
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am incercat toata ziua sa il sun si nu raspunde.
fac apel la toti membrii clubului sa ii dea beepuri cu anonim la orice ora din zi si din noapte pana imi va da banii sau isi va schimba numarul de telefon....iar daca il schimba oricum il aflam......
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
26mad, imi pare rau de ce ti s-a intamplat. Chiar daca e dintr-o zona rau famata poate se intalnesc intamplator cativa din colegii timisoreni cu el si isi inveselesc ziua. Evil or Very Mad
  • MitzaPCH

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 / 100 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut, de ce nu faci tu altceva .. data viitoare cand raspunde ai putea sa inregistrezi convorbirea si sa storci cat mai multe de la el, in legatura cu jantele,anvelopele, etc ... daca faci asta vrei avea o proba imbatabila si nu va trebui decat sa ii trimiti o copie, iti va da si jentile si anvelopele si o mica dobanda ca garantie ca nu te vei duce la politie Smile Eu unu asa as face si l-as avea la mana pe dobitoc.
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu mai raspunde deloc....... daca avem un preot pe aici sa ii dea cateva acatiste:))
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
din aproape in aproape am descoperit ca are prieteni foarte buni chiar si aici pe forumul OPEL. Sa le fie rusine ca nu iau si ei putina atitudine....fie sa confirme ceea ce am scris mai sus fie sa ii ia apararea.......
Se pare ca barbatii in ultimul timp sunt mai mult purtatori de ceva si nu barbati adevarati....presupun ca este mult mai lejer pentru acele persoane sa nu scrie nimic decat sa intre in polemici

in legatura cu acesti iepuri fricosi dau primul indiciu...
unul dintre ei este din timis....... si foarte ciudat ... comercializeaza si el jante si anvelope... foarte "intamplator"
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR