Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • valoi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salutare,

prima mea postare deci imi cer scuze anticipat daca ating un subiect deja abordat
am folosit "cu incredere" functia cautare ... chiar si avansata ... dar nu am gasit nimic pe tema asta
asadar ... recent si entuziast proprietar de Zafira ... posesor a trei biciclete ... incerc sa gasesc solutia optima de transport a acestora
1.varianta "sus" cade din motive de disconfort ; desi sunt f.inalt ... coloana imi face deja probleme cand se pune problema sa ridic 3 biciclete la acea inaltime
2.varianta haion - am tot stat pe alt forum ; se pare ca in cele din urma se lasa cu urme pe tabla , in ciuda capetelor cauciucate
3.varianta carlig remorcare ... nu prea mi-e clara ca plusuri/minusuri dar necesita modificari constructive semnificative
astept impresii de la posesori Zafira care au trecut prin dilema asta ... si cum au solutionat-o

multumesc
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,357
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Bine ai venit pe forum!
Deși doar wannabe de Zafira, te ajut cu o informație, poate îți e de folos: colegul zafirul vinde un suport de bike-uri. Aici postul sãu de la bazar: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=32331
Nu știu dacã informația mai e de actualitate, îi trimit un mesaj privat sã te lãmureascã mai bine.

Eu pe Combo am ales varianta „sus”, înalt fiind, îmi permit. Varianta cârlig de remorcare mi se pare destul de comodã, dar mai puțin sigurã ca cea cu haionul.
Presupun cã în interior n-ai loc de aranjat trei bike-uri, corect? Cãci existã și posibilitatea asta, asigurate cum se cuvine.
  • valoi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2010

  • Mesaj Privat
intr-adevar vazusem anuntul cu pricina dar nu aici ci pe un forum de ciclism ; de altfel i-am si facut o oferta ... cam nesimtita ce-i drept si oarecum in necunostinta de cauza ; sorry

pe de alta parte .. tocmai am vizitat in seara asta una din firmele de profil ; aveau chiar suportul in discutie ; arata ok dar m-a dezamagit teribil faptul ca nu are nici un sistem antifurt ! obiectiv vorbind n-am cine stie ce biciclete ... mai in gluma mai in serios suportul este mai scump decat bicicletele si tare mi-as dori sa-l mai gasesc la intoarcerea din parc

alt dezavantaj major (cel putin conform unei opinii de pe alt forum) : faptul ca aceste modele lasa urme ; sincer nu zicea nimeni ceva in mod particular despre Zafira , unde poate se aseaza eventual mai bine ... nu stiu

multumesc oricum
  • valoi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Byke a scris: Presupun cã în interior n-ai loc de aranjat trei bike-uri, corect? Cãci existã și posibilitatea asta, asigurate cum se cuvine.

in lipsa de alternative mai bune a trebuit sa ma concentrez pe optimizarea spatiului intern
am reusit asadar sa bag in portbagaj doua pliabile cu roti de 20 si inca un MTB de copii , tot cu roti de 20 ; toate astea fara sa pliez nimic din bancheta si fara sa o dau macar mai in fata ; solutie de compromis ... cel putin pana mai creste fiu-meu si vrea un MTB adevarat
Quod erat demonstrandum ! pentru ca de fapt de la asta am plecat cand mi-am construit decizia pentru Zafira : portbagaj imens, modularitate, +2 locuri din portbagaj, etc
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut, poti incerca la cromtuning, poate fac ei ceva pe comanda pe langa bulbar, praguri.....

http://cromtuning.ro/catego...Zafira/2005%252b/
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR