Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ADRYAN-YGA

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2002 Y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am fisurat baia de ulei,dupa ce am luat o piatra de dimensiuni considerabile.Am cautat noua dar pretul este peste asteptarile si puterile mele financiare(cel putin in acest moment),asa ca am luat una second hand cu 100 lei care arata f bine,singura problema este ca nu are acel senzor cu mufa,probabil de presiune.De aceea va rog spuneti-mi si mie care sunt senzorii si daca se poate intampla ceva daca montez baia fara acel senzor.
va multumesc mult.
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu ai senzor de nivel si senzor de temperatura ulei.
Daca nu conectezi o mufa, ramane becul aprins in bord.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca ai bc, sunt 2 senzori: cel de temperatura si cel de nivel. Daca nu ai bc, ai doar senzorul de temperatura. Ambii senzori sunt pe partea din fata a baii si poti sa-i vezi. Eu, cand am spart baia, am gasit la dezmembrari cu 100 euro cu zenzorii inclusi.
  • ADRYAN-YGA

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2002 Y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
da am bc,si baia mea are 2 senzori.As putea sa incerc sa prind senzorul meu pe baia ce am luat-o dar problema este canu am gaurile date nici pentru prindere nici pentru a scoate mufa in exteriorul baii.
As putea da gaurile necesare,la un meserias bineinteles,fara a sparge baia?
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca vei putea gauri baia ca sa-i pui si senzorul de nivel. Trebuie sa vezi care este principiul de functionare a senzorului si sa-l anulezi dar vei pierde atentionarea de nivel scazut. Sau mai cumperi o baie.
  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
N-am vrut sa deschid o noua discutie despre senzorul de temperatura ulei. L-am schimbat de doua saptamani deoarece la un test a dat eroare si ECU vedea o temperatura de -49 C. Ieri am testat iar masina si a rezultat tot acelasi defect si cu senzorul nou. Ma gandesc cum sa rezolv problema, sa fie firele intrerupte. Oare afecteaza consumul si mersul motorului, parca am senzatia ca nu trage chiar asa bine. Astept sugestii.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR