Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • nelufoldeak

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
sal am un opel vectra 1.6 97 si la schimbarea dintre treptele de viteza motorul merge in gol cateva secunde. De exemplu, cand plec de pe loc plec cu a1-ia si cand schimb in vit a 2-a si ridic piciorul de pe acceleratie motorul anca se aude cum se tureaza adica(ramane turat cateva sec) parca merge in gol nu se decelereaza .turometru nu scade ramane la aceasi turatie ma poate ajuta cineva cu o informatie


Ultima modificare facuta de nelufoldeak la Mar 06 Apr, 2010 10:54 pm
  • Barabas Ovidiu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
si eu am o vectra din 92 i,8i si tot asa face cind schimb vitezele 1,si 2 tot asa face , ramine turata umpic ,drept sa spun ma c-am inerveaza ,nu ii ca la alte masini cind schimbi vitezele sa coboare turometrul pina la zero, al meu ramine aproape pe loc ,daca stie cineva cauza ? s-au asa trebuie sa fie la opel
  • Piciu Andrei

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut, ati rezolvat problema?si eu ma confrunt cu aceeasi problema si nu stiu de la ce sa fie.Uneori la schimbarea treptelor, motorul ramane turat si acul de la turometru revine f greu.Cand schimb de exemplu a 2-a si sunt cu pedala de acc. putin apasata, turatia motorului urca inexplicabil..mai mult decat atat, daca opresc...turometrul se duce sub relanti si da senzatia ca se opreste..chestia asta nu este continua..are momente cand apare.Daca aveti idei de la ce sa fie...le astept cu placere..am Astra G 17CDTI 2004
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR