Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • btanase

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2013

  • Mesaj Privat
@tiaz - Pot verifica eu si cum? Sau trebuie sa ajung la mecanic? Multumesc pentru sfaturi.
  • btanase

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2013

  • Mesaj Privat
@tiaz - Pot verifica eu si cum? Sau trebuie sa ajung la mecanic? Multumesc pentru sfaturi.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Normal ca poti verifica. Calci pedala de frana si acceleratie simultan, apoi bagi cheia in contact si il pui pe ultima treapta(aprinzi martorii de pe bord). Nu dai la automat si nici nu iei picioarele de pe pedale. Astepti si in bord in odmetru(unde sunt afisati kilometrii) iti v-a scrie daca ai codul(rile) de eroare stocate.
Un pont ar fi ca atunci cand pui contactul si astepti sa se stinga martorii, daca observi ca masinuta cu cheia nu se stinge clar ai cod de eroare stocat.

Bafta
  • btanase

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2013

  • Mesaj Privat
chestia asta am facuto si am codul 000275 dar eu intrebam daca pot sa verific fizic regulatorul daca tine sau nu presiunea.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Scuze am postat de pe telefon si nu prea am fost atent la subiect. Din cate stiu eu nu prea ai ce sa-i faci. Incearca sa-l cureti dar nu garantez vreo sansa de reusita.
De preferat ar fi totusi sa te duci cu masina intr-un service unde au acces la tech-2 si tis. TIS-ul itispune exact ce proceduri si verificari trebuiesc facute in cazul acestui cod.

Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR