Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am schimbat anul trecut dupa eforturi deosebite rulmentul singa spate. cineva pe forum ma invatat sa nu pun decit rulment original. nu l-am ascultat si am dat 280 de lei pe un rulment echivalent din ungaria optimal cu 5 stele., rulmentul original este foarte scump de tipul coyo-83c381'. ce credeti numai dupa un an de zile[ circa 5000km] rulmentul este pulbere face un zgomot de zici ca se scufunda pamintul. problema nu se pune numai la pretul nrulmentului dar te apuca plinsul cind te gindesti la demontarea si montarea acestuia. numai pentru inelul de sustinere e rupere de nori . el nu se poate baga decit la cald[alb] si apa imediat ca sa nu incalzeasca rulmentul si sa arunce afar vaselina. de aceea cer ajutorul poate are cineva planetara cu rulment cu tot din dezmembrari. sau rulment original separat. daca nu de unde procuram rulment original si cit costa???. cine a mai schimbat rulment, de care a pus,cit a dat si cit a rezistat????/. va multumesc pentru ajutor anticipat.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Distribuitor pentru koyo este badi. Are magazin in Ploiesti.
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
[quote="stelea"]Distribuitor pentru koyo este badi. Are magazin in Ploiesti.[/quote multumesc domnul stelea o sa verific imediat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR