Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • alexandra84

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 111 1.2XER 85cp 5 usi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Buna! In sfarsit am reusit sa pun bani de-o parte pentru a-mi achizitiona masina, avand ocazia sa o conduc pentru prima oara saptamana viitoare. Bineinteles dupa putin scandal cu cei de la reprezentanta ca au depasit termenul iscalit in contract, probabil pentru a profita de pe urma cresterii valorii EUR.
De cateva zile umblu dupa sfaturi si oferte RCA si Casco, insa sunt destul de nedumerita. Astfel am fost indrumata in cele din urma sa-mi fac cont pe acest forum pentru a cere opinia celor experimentati cu aceste probleme.

Asadar va rog daca binevoiti sa ma indrumati in materie de asigurari, RCA si casco, precum si alte sfaturi bune pentru o incepatoare. (Permis obtinut in 2005, insa doar vreo 3 saptamani sofate pe dacia 1300 in acesti ani...)

Cea mai atractiva oferta pentru casco, aparenta cel putin, am gasit-o la Astra Asigurari 420 Euro/an fara fransiza. Iar RCA, la aceeasi firma, oferit la pretul de 363 RON/an

Va multumesc anticipat!
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sincer?Nu-ti bate capu..casca ochii bine si evita sa o lovesti..fa-ti unde e mai ieftin..parerea mea..tot in service ajungi si oamenii de acolo daca is batuti in cap....dau buleala..
  • narcri25

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
alexandra84 a scris:Buna! In sfarsit am reusit sa pun bani de-o parte pentru a-mi achizitiona masina, avand ocazia sa o conduc pentru prima oara saptamana viitoare. Bineinteles dupa putin scandal cu cei de la reprezentanta ca au depasit termenul iscalit in contract, probabil pentru a profita de pe urma cresterii valorii EUR.
De cateva zile umblu dupa sfaturi si oferte RCA si Casco, insa sunt destul de nedumerita. Astfel am fost indrumata in cele din urma sa-mi fac cont pe acest forum pentru a cere opinia celor experimentati cu aceste probleme.

Asadar va rog daca binevoiti sa ma indrumati in materie de asigurari, RCA si casco, precum si alte sfaturi bune pentru o incepatoare. (Permis obtinut in 2005, insa doar vreo 3 saptamani sofate pe dacia 1300 in acesti ani...)

Cea mai atractiva oferta pentru casco, aparenta cel putin, am gasit-o la Astra Asigurari 420 Euro/an fara fransiza. Iar RCA, la aceeasi firma, oferit la pretul de 363 RON/an

Va multumesc anticipat!



Si eu am fost intr-osituatie similara acum aprox 2 saptamani. Am cumparat o corsa 111 years care mi-a venit in tara pe 12 iunie. Am ridicat-o pe 15 iunie. Nici eu n-am mai condus pana acum decat de vreo 3 ori cu toate ca am permisul din 2000. Am luat 1 ora de condus cu un instructor pe masina lui si inca vreo 2 ore cu masina mea. Ceea ce te-as sfatui si pe tine. Mie mi-au prins tare bine. Masina merge grozav. Sunt ff multumita de ea. Casco si RCA le-am facut tot la Astra. Referitor la condusul in Buc, asa cum te-a mai sfatuit cineva: casca ochii, respecta regulile de circulatie (reciteste codul rutier), nu face manevre bruste si pune-ti lamaie in geam. Daca iti pastrezi banda, semnalizezi, te asiguri, te incadrezi corect, esti atenta la trecerile de pietoni si la semnele de circulatie , eu zic ca nu vei avea probleme. Eu inca fac febra musculara dupa ce conduc si inca nu-mi ies parcarile asa cum as vrea dar conduc in fiecare zi si imi place din ce in ce mai mult. Este o masina tare frumoasa si usor de condus. S-o stapanesti sanatoasa! Si s-o conduci cu atentie!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR