Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mihai pmc

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
bushy a scris:Salut. Am vazut si eu o Dacie berlina intr-un Papuc si chiar statea acolo
hai sa zicem k asta era papuc si era in stare acceptabila de functionare.. dar asta dupa ce k era o baraca de masina mai urcase si sandramaua aia pe ea. de tinea de portiera
Skip ads

  • adrian_mirea

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Totuși, nu cred cã este un lucru definitoriu pentru România faptul cã un om oarecare a fãcut asta. La fel poți gãsi exemple oriunde în lume, și dacã ai scrie "prostia din germania" și ai pune ceva similar, cred cã toți ar sesiza mult mai ușor greșeala...

Problema este cã ne-am obișnuit sã denigrãm și sã criticãm țara asta, de cele mai multe ori gratuit...

Americanii de exemplu îsi promoveazã țara cu orice preț; deși au așa mult ce arãta, nu conteazã asta, ei sunt naționaliști, atât de naționaliști încat și mulți dintre noi se cred americani... [ copii azi de exemplu vorbesc mereu în englezã, li se pare ceva "cool"; dude, man, și alte lucruri din astea au intrat în limbajul comun ]

Eu sper cã se va întampla ceva și ne vom reveni. Nu știu în ce mãsurã mai ne comportãm ca un neam, mai mult suntem niște oameni ce locuiesc în aceeași țarã, ocupã același spațiu; spațiu și țarã pe care cu orice preț o criticã, o badjocoresc...
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
adrian_mirea a scris:Totuși, nu cred cã este un lucru definitoriu pentru România faptul cã un om oarecare a fãcut asta. La fel poți gãsi exemple oriunde în lume, și dacã ai scrie "prostia din germania" și ai pune ceva similar, cred cã toți ar sesiza mult mai ușor greșeala...

Problema este cã ne-am obișnuit sã denigrãm și sã criticãm țara asta, de cele mai multe ori gratuit...

Americanii de exemplu îsi promoveazã țara cu orice preț; deși au așa mult ce arãta, nu conteazã asta, ei sunt naționaliști, atât de naționaliști încat și mulți dintre noi se cred americani... [ copii azi de exemplu vorbesc mereu în englezã, li se pare ceva "cool"; dude, man, și alte lucruri din astea au intrat în limbajul comun ]

Eu sper cã se va întampla ceva și ne vom reveni. Nu știu în ce mãsurã mai ne comportãm ca un neam, mai mult suntem niște oameni ce locuiesc în aceeași țarã, ocupã același spațiu; spațiu și țarã pe care cu orice preț o criticã, o badjocoresc...


Tot respectul!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stiind ca ai voie la 3 bonuri "rabla" eu astept prima poza cu... 3 masini suprapuse, in drum spre Remat... Laughing Cine se incumeta Question Crying or Very sad
Skip ads

  • mihai pmc

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
adrian_mirea a scris:Totuși, nu cred cã este un lucru definitoriu pentru România faptul cã un om oarecare a fãcut asta. La fel poți gãsi exemple oriunde în lume, și dacã ai scrie "prostia din germania" și ai pune ceva similar, cred cã toți ar sesiza mult mai ușor greșeala...

Problema este cã ne-am obișnuit sã denigrãm și sã criticãm țara asta, de cele mai multe ori gratuit...

Americanii de exemplu îsi promoveazã țara cu orice preț; deși au așa mult ce arãta, nu conteazã asta, ei sunt naționaliști, atât de naționaliști încat și mulți dintre noi se cred americani... [ copii azi de exemplu vorbesc mereu în englezã, li se pare ceva "cool"; dude, man, și alte lucruri din astea au intrat în limbajul comun ]

Eu sper cã se va întampla ceva și ne vom reveni. Nu știu în ce mãsurã mai ne comportãm ca un neam, mai mult suntem niște oameni ce locuiesc în aceeași țarã, ocupã același spațiu; spațiu și țarã pe care cu orice preț o criticã, o badjocoresc...

In primul rand nu stiu cum poti compara Romania cu America? ce s-ar fi intamplat daca un "om oarecare" cum zici u ar fi fost prins pe un drum national european in asemenea postura? ar fi fost arestat pe loc? nu consideri ca a pus in pericol viata conducatorilor auto si a pietonilor? crede-ma ca am trecut pe langa el si cu o mana tinea de portiera sa nu se deschida si cu una conducea... nu mai zic faptul ca se clatina" masina". unde in Germania sau in America ai fi putut vedea asemenea lucru? din pacate sau din fericire ei au auzit de masini de tractare sau platforme...nu cred ca am denigrat gratuit Romania, din pacate asta este in care traim si in care traiesti si tu...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca ar fi mai putini "patrioti" atunci cand NU e cazul, ce bine ar fi... Wink
  • nicu25

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Fiare cuuuuuuuuumpaaaaar Fiare veeechi cuuuuumpar.. Ciorisme..Acu dc au lasat caruta...
  • mihai_vlad

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pui pariu ca daca ii cereai actele avea ITP-u facut ?
Skip ads

  • maryus_407

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Tigra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2010

  • Mesaj Privat
le ducea omu la casat pe amandoua odata
  • acsic

  • Mesaje scrise: 669
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
calu era plecat in concediu si foloseste caruta asta pe benzina.
  • bwmedia

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
A auzit ca la remat nu iti ia masina decat daca o duci pe roti ... cum la a doua nu mai avea roti, a zis sa incerce asa ...
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Traim in ROMANIA .....
Skip ads

  • adrianceazar

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
eu zic ca sunteti rautacios ,omu avea o comanda de fiare vechi un fleac daca cadea pe masina ta sau faceai un accident ca intorceai capu dupa el ca asa ceva nu vezi zilnic
  • axxelboy

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Astia sunt niste inconstienti, mai avea si numar de bucuresti, capitala europeana nu altceva
  • aly_speed87

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
o masina peste alta si asa din dacie facem opel Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR