Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • buzeaadr

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Braila
  • Masina: Omega 1997 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut am un opel omega din 96 cu motor x20 xev si as vrea sa imi cumpar o interfata pt erori si prosti deastea. eu sunt din braila si nu gasesc nici o data un service cu interfata. ce imi recomandati sa imi cumpar si daca sunt chiar asa greu de folosit?
  • unaebab

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Mures
  • Masina: Omega 1996 2.0 XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am tot un omega din 96 X20XEV si zilele trecute mi s-a aprins check engine. M-am dus la un amic mecanic care are o interfata BRAIN BEE , luata din cluj cu 2500 de euro si cred ca in mai putin de un minut mi-a spus care era problema : senzorul de la axele cu came. Era in limba romana , cred ca acoperea 99% din modelele de masini si cred ca si un copil de 10 ani se descurca sa faca teste cu ea. Mi-am schimbat senzorul, am revenit la el si mi-a sters eroarea din calculator si acum e totul OK. Am inteles ca sunt si mult mai ieftine cu 50 euro dar acestea mai necesita un laptop si nu stiu cat sunt de performante ( majoritatea sunt chinezarii ).
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
este plina piata de chestii deastea. cauta pe google interfata pt diagnoza auto si o sa gasesti de toate neamurile. tie iti treb interfata OBD2-USB sau OBD2 RS 232 functie de laptopul pe care il ai.
iti recomand sa cumperi una pe incercate caci sunt multe care au defecte. au preturi 150-200 lei cele mai simple
  • mirac

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salut.posesor de omega b 2000-16 V -X20XEV.un prieten al meu care este mecanic si-a luat interfata de opel ,OBD 2 parca.a dat pe ea 170 de ron si necesita laptop.e foarte tare in sensul ca nu tre sa stii prea multe ca iti arata pc tot ce tre sa stii .iti arata si ce erori ai avut chiar daca nu ai un bec pt asta.spre ex din cand in cand am unele probleme in sensul ca atunci cand bag cheia in contact nu imi citeste cipul si tre sa o scot si sa o bag iar dupa care o ia.de fiecare data cand pun interfata imi arata problema respectiva.omu de la care a luat-o e din pitesti dar cand a cumparat-o a venit in bucuresti ca avea treaba oricum si ia explicat cum merge treaba si stat langa el pana a invatat cum sa foloseasca programul.foarte tare.cateodata iti arata eroare 13 sau nu stiu ce numar.cica exista un catalog sau asa ceva cu erori in care iti explica ca la copii mici fiecare eroare ce insemna.numai bine
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=8087 uite aici lista cu codurile.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR