Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
http://stirileprotv.ro/stir...independente.html

Gata cu dominatia reprezentantelor. Cool
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
gasesc ei o modalitate si te vor trimite tot unde vor ei ... si sunt sigur ca principalul efect va fi refuzul de plata pe motiv ca nu corespunde cu realitatea/preturile ... si te vor tine pe drumuri pana ajungi tot unde vor ei ... Smile ca la romani ...
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Se prea poate...
Asta ar fi ultima piedica in calea cumpararii unei masini noi, cel putin pentru mine. Daca as sti ca pot sa iau masina x si sa-i fac reviziile unde doresc ar fi excelent!
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
O revizie la reprezentanta la masina mea este in jur de 800 Ron cu piesele cumparate de la reprezentanta (filtru ulei, motorina, polen + ulei+ manopera). Revizia se face la 15.000 km. Astia ii fac intr-un an. La Ford poti sa te duci cu piesele tale, (cu conditia sa fie originale, nu aftermarketuri). Toate piesele costa in jur de 400 Ron. Mai platesti inca vreo 200 Ron manopera, se fac 600Roni in total. Economie intr-un an 200 Ron. Un mare fasss...
Deci, faptul ca ma pot duce la un alt service sa fac revizia imi mai poate aduce max. 100 Ron economie din manopera. Deci, intre doua revizii pot face o economie de maxim 300Ron. Pt unii reprezinta ceva, pt altii e o suma infima.
Ce te faci in momentul in care apare o problema de garantie? La o problema de garantie se face un dosar care se trimite la producator, producatorul este cel care aproba schimarea piesei defecte pe cheltuiala sa. Intrebarea este, are posibilitatea service-ul ala ieftin sa imi rezolve problema de garantie? Am sansa sa ma vad cu masina reparata in 2-3 luni din cauza unui rahat de senzor care costa cativa lei si care in reprezentanta s-ar putea schimba in cateva ore.
Skip ads

  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Pai revizia sau alte probleme care nu tin de garantie le faci intr-un loc mai ieftin dar care oricum trebuie sa fie agreat iar pentru probleme care tin de garantie te duci la reprezentanta cam asta ar fi ideea.
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
astrah a scris:Pai revizia sau alte probleme care nu tin de garantie .

Daca ai sa analizezi inca o data ai sa iti dai seama ca si revizia -cu garantia e in directa relatie...O revizie facuta prost sau cu materiale proaste poate duce la defectare...
Ideea e buna dar aberanta, sa oblige firmele producatoare la chestii de genul...
Avand in vedere multe mentalitati si bugetul actual, cati or sa mai faca o revizie (cat de cat normala) la masina?
Lasa ca mai merge, duci la un preten iti pune o stampila ca ti a schimbat uleiul.. si tot asa...parerea mea
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca se va intampla asta. Ar insemna ca un astfel de service sa fie recunoscut de mai multi producatori de automobile, anumite criterii de la fuecare, scolarizarea angajatilor, si multe altele.
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
cred ca se poate aplica numai daca se vor folosi piese originale.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR