Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, am nevoie la recomandarea doctorului de medicamentul Gaviscon Infant si pe la noi nu se gaseste.

Rugamintea mea este urmatoarea daca ar putea cineva care locuieste sau tranziteaza bulgaria(ideal in russe) sa treaca pe la o farmacie si sa imi spuna daca se gaseste in farmaciile lor as fi recunoscator

Stiu ca medicamentul se gaseste in UK, Italia si alte tari dar sunt prea departe. Daca ar avea la bulgari as da o fuga in Ruse si as cumpara

http://www.healthchemist.co...oses-p494275.html

Multumesc
Skip ads

  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
La o cautare rapida pe Google-pagini in limba romana, apar diversi vanzatori cu numere de telefon din zona Bucuresti.Nu ai gasit la ei sau nu cumperi decat din farmacie?
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
cumpar decat din farmacie. E totusi un medicament pentru un bebe de 3 luni si nu vreau sa ii dau orice de la oricine.

Am gasit si pe ebay de comandat dar nu as cam vrea sa apelez decat in ultima instanta la asaceva pentru ca totusi e un medicament nu o haina sau incaltaminte.

Poate parea absurd dar nu vreau sa ma risc
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Inteleg, dar sunt situatii in care, ca si tine, au cumparat 2-3 bc. si nu le-au folosit.Nu vorbesc de bisnitari ci de parinti cu copii apropiati ca varsta.Oricum succes!
Skip ads

  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc. Poate o sa gasesc in Bg, sper. Medicamentul costa 40 lei deci nu e scump sau medicament rar sau indispensabil dar se spune ca e destul de bun.

Farmacistele noastre habar nu au care este inlocuitorul lui sau cu ce alta denumire comerciala se vinde in romania. Ca din cate stiu eu conteaza substanta activa din el, nu denumirea..
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Incearca.la.farmacie.sa.caute.dupa.substantele.active:
Active Ingredients:
Each dose of gaviscon Infant contains Sodium alginate 225mg, magnesium alginate 87.5mg. It also contains mannitol and Colloidal silica.
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@ Roly : been there, done that, no results... Sunt cateva produse pe piata asemanatoare, care fac aceleasi lucruri dar trebuie sa consult doctora intai pentru ca nu a pomenit alt medicament daca nu il gasesc p-asta (desi stia ca nu se gasesc in rom) si nu eu sunt factorul decident in caz ca ar trebui sa cumpar ceva asemanator... Sad Mai caut o alta solutie

Sunt curios de ce nu au introdus pe piata noastra tipul asta de medicament daca este asa bun si in mare masura si ieftin...
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
in ungaria nu se gaseste? sau austria? de la oradea/arad nu e asa de mult ... zic si eu...si poate are cineva drum...

asta daca medicamentul nu are restrictii de transport (temperatura, etc)
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut.
In 2003, eu am avut nevoie pentru fiul meu (acum membru clubopel Smile ) de un medicament despre care mi s-a spus ca sigur nu il voi gasi in Romania.
Am intrat pe net si in 30 minute, am gasit un roman din Spania care s-a hotarat sa ma ajute. Am scanat reteta de la medic, am trimis-o pe mail si in 10 minute am primit poza cu cutia de medicamente. Erau 3 fiole, exact ce imi trebuia si omul a spus inca de la inceput, "cu banii nu-i problema, va dau o adresa din Romania si ii trimiteti banii mamei mele"
Asa am facut. La 3 zile, am primit multdoritele fiole, le-am ridicat din vama de la slobozia iar acum am un flacau de toata frumusetea, poate si datorita omului necunoscut de pe net.
Am cunoscut insa si persoane din romania care au spus (cu alte ocazii) .....da,da, vezi sa nu....

Sper din tot sufletul sa gasesti si tu un om asa cum am gasit eu in 2003. A facut totul doar pentru ca a vrut sa ma ajute. Si a reusit.
Ii multumesc pe aceasta cale.
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@alex_cris7 - lasa un numar de telefon aici
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR