Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cu totii suntem familiari cu expresiile de genul:"full full, extra full, sau full fara piele" aceste tiganii ieftine se pare ca ne urmaresc in mai toate anunturile pe care le vedem. Ei bine in cautarile mele pentru o masina care sa-mi ocupe un mare gol lasat in inima de cea pe care am avut-o inainte am gasit masina prezentata mai jos. Din cate mi-am putut da seama, in afara de buton de TC masina are tot (si tc-ul cu siguranta e prezent permanent).

Sa se inteleaga de la bun inceput ca nu il cunosc pe vanzator si nu urmaresc sa-i fac reclama. Daca era un motor mai altfel, nu chiar de 2.2 mai mult ca sigur postam in rubrica "Ai un Opel, sa-l vedem". Daca exista printre voi doritori pot sa va redirectionez spre anuntul cu pricina, dar numai pe PM ca sa nu fac publicitate.

Hai sa facem lucrurile si un pic distractive cu un sondaj, dar sa nu trisati Wink


Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ce sa caute buton TC pe cutie automata? Masina pare faina, dar sa cumperi masina de la un bronzat cu texte de genul "full extra" si numar spp ...
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da, uite ca nu am facut legatura intre cutia autoamta si TC. felicitari pt ochiul antrenat. omul se ocupa cu masini si din telefon nu parea a fi la fel de negru ca masina. numarul nu e relevant ca masina nu e a lui, e doar un intermediar. (de obicei as inchide direct, dar acum macar vreau sa o vad si sa o simt un pic)
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
km cati are? 150.000? Mr. Green
Skip ads

  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
evident. dar chiar nu e relevant. important e cum se prezinta masina. da un click si la poll.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mai colegilor care ati votat 4000-5000 masina voastra la cat o evaluati,ca m-ati facut curios!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu am votat 4-5000. Smile Nu vad de ce ar da cineva mai mult de 4500 pe o astra in 2 usi, cu motor mare pe benzina, cutie automata si trecuta prin n-spe maini de roman. Embarassed
PS: Masina mea o evaluez la ~5000 eur, de ce?
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
elegance ma tem ca nu-s de acord cu tine... daca gandim asa si un GTC 2.0T e tot o masina in 2 usi, cu motor mare benzina. si daca ar fi 5000e as fi primul la coada(la pompa).

LE nu a scris nimeni daca mai era ceva de pus pe masina si nu se regaseste deja
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu ma intelege gresit. Masina in sine e ok (daca era 2.0 t era un vis umed). Problema e ca masinile nu au valoare, mai ales in romania. Si opel in 2 usi cu motor mare si automat nu e vazut deloc deloc bine pe piata auto.
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pai da, dar hai sa privim latura pozitiva. ca o masina cu mult potential e pusa la vanzare la un pret mult mult sub cel real. daca era manuala, parerea mea e ca se vindea demult.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@elegance - am toata stima pentru tine,dar nu pot evalua o masina pe considerentele spuse de tine mai sus.
Pai e ca si cum as evalua eu o masina Ferarri la 2-3000 pentru ca are un motor puternic si suge benzina precum Bachus vin.

Am inteles,esti un om practic(si eu la fel) dar daca ar ti toti ca noi piata masinilor de lux ar da faliment Twisted Evil
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
my point exactly. dar are si el dreptatea lui. adica e o masina care a cam iesit din prim plan, moment in care motoarele mari ii aduc mai mult dezavantaje decat avantaje. ca sa nu mai vorbesc despre cutie.
Skip ads

  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
parerea mea: masina arata super. dar atit. poate ca ar fi pretuita de tineri care se impaca cu 2 usi si nu intereseaza altceva . dar oricum este invechita. acum noile modele sunt mai elegante. deci parerea mea este ca nu merita mai mult de 6000 cu toate ca eu cred ca cere 7500-8000 pe ea.
p.s.: lipseste cotiera intre scaune fata. Wink
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@elegance... totusi ce legatura are TC cu cutia automata? pt ca la bertone daca-s eu bine informat s-a pus si ESP odata cu TC, iar motivul pt care nu are buton e ca sa nu poti dezactiva si ESP, evident din ratiuni de siguranta,
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
din lista lucrurilor care lipsesc putem aminti si sunet BOSE
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
elegance a scris:km cati are? 150.000? Mr. Green

Kilometri are mai putini. 103.000 Laughing
Masina asta nu se va vinde cu mai mult de 4300-4500 de euro. Asta daca se va vinde. E o masina avand un target limitat. Iar din potentialii cumparaturi foarte putini ar alege cutie automata. Plus ca ca nici motorul nu prea e cautat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Chestionar

Cat costa masina asta?
4000-5000 13%
5001-6000 39%
6001-7000 19%
7001-8000 10%
+8000 17%
46 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR