Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • breackerasul

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2008

  • Mesaj Privat
probleme cu caloriferul....am gasit apa sub mocheta din dreapta de la sofer ..iar vasul de expansiune era cam gol....din cate am inteles caloriferul se afla undeva in bord..trebuie dat jos.. daca stie cineva cum se face .. sau cineva care a mai patit asa ceva sa`mi explice si mie... ! nu am demontat nicodata un bord de opel.. poate cineva sa`mi explice.. ? se poate repara caloriferu..sau numai prin inlocuire?
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ia uite aici ca e la fel:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=9795&highlight=calorifer+vectra
data viitoare mai cauta si tu
  • breackerasul

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2008

  • Mesaj Privat
gabonne ms pt informatie ! am tot cautat aseara vr`o ora si nu am gasit .. inseamna ca nu am cautat bine ! ms frumos inca o data ... sa treaca pastele si`l voi demonta ! eu credeam ca trebuie sa dau jos tot bordu ..Very Happy ma speriasem !
  • breackerasul

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2008

  • Mesaj Privat
deci am muncit azi toata ziua la masina ! i`am dat caloriferu jos... dar surpriza nu era spart ..nici macar fisurat ..... colierele care era prins erau prea putin stranse si se prelingea apa pe acolo.. acum vad ca se comporta normal si n`a mai scazut nivelu de la apa din vas.... i`am mai schimbat si uleiu ...filtru de ulei...si am mai umblat umpic la ea ca nu prea sta la relanti... ! X( vad ca se prezinta acceptabil..se poate si mai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR