Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • mase

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua.Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu niste info referitoare la revizia de 15 000km.
1 Pt pitesteni.Cat a costat revizia completa(manopero si consumabile),la serviceul reprezentantei din pitesti?
2 Pot sa cumpar eu consumabilele?Cat este manopera si timpul standard de lucru?
3 In afara de filtru motorina,filtru de polen,filtru de aer,filtru de ulei, si ulei ,ce mai trebuie verificat sau schimbat?
4 Daca imi trepideaza grila de aerisire de sub parbriz si se aude un tarait in partea dreapta fata,cand accelerez la 1800 turatii,iar masina e in garantie,trebuie sa-mi remedieze probl tot ei?
Multumesc mult!
Skip ads

  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
mase a scris:Buna ziua.Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu niste info referitoare la revizia de 15 000km.
1 Pt pitesteni.Cat a costat revizia completa(manopero si consumabile),la serviceul reprezentantei din pitesti?
2 Pot sa cumpar eu consumabilele?Cat este manopera si timpul standard de lucru?
3 In afara de filtru motorina,filtru de polen,filtru de aer,filtru de ulei, si ulei ,ce mai trebuie verificat sau schimbat?
4 Daca imi trepideaza grila de aerisire de sub parbriz si se aude un tarait in partea dreapta fata,cand accelerez la 1800 turatii,iar masina e in garantie,trebuie sa-mi remedieze probl tot ei?
Multumesc mult!

Nu stiu daca neaparat trebuie sa-ti raspunda cei din Pitesti. Revizia costa in jur de 8 milioane.Consumabilele le pun ei, nu le cumperi tu. Grila de aerisire o rezolva tot ei. Banuiesc ca masina e in garantie si atunci ai o carte de garantie in care poti vedea singur toate operatiunile care se fac la 15000 mii. Bine ai venit in club, si pe viitor da cautare si vei gasi toate intrebarile.
  • Rachim

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2009

  • Mesaj Privat
In luna decembrie am dat 500 lei pentru revizia la Astra mea 1.6 benzina. Un coleg care are tot un Astra dar 1.4 a dat 430lei.
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
El are diesel.
Skip ads

  • alexa77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Eu am un prieten care si-a facut revizia tot la 15.000 km si l-a costat in jur de 450 ron. Mai mult de 500 ron nu costa. Din cate stiu eu, daca masina e in garantie, nu poti sa vii cu consumabilele tale si toata lucrarea dureaza maxim 2h. Dupa cum spuneai si u, i-a schimbat doar filtrul de motorina, filtrul de polen, filtrul de aer, filtrul de ulei si uleiul propriu zis. Dar sa stii ca poti sa suni la ei si sa intrebi informativ un pret (0248/606300).
  • alexa77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Revin cu detalii... am facut la service-ul Opel din Pitesti revizia de 2 ani si am platit 550 ron. Am schimbat filtrele de aer, de ulei, uleiul, am facut o verificare mecanica, a luminilor si o verificare pe tester. Asadar, cam asta e pretul.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
De ce nu participati la intalnirile din orasul d-voastra ,mai sunt si alte alternative. Wink
  • alexa77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Of, discutia despre alternative. Am mai discutat si cu alte persoane despre asta dar prefer sa-mi pastrez garantia si n-am avut probleme pana acum. Asa ca prefer dealer-ul.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR