Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • M1shu91

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Imi curge ulei..de vreo 2 luni..tot am fost pe la fel de fel de mecanici si nu mi`au rezolvat nimic.. masina nu trage... am aprins un bec cu un robinet parca si semnu ala de la curent.... la 4500 imi da refuz de sarcina si imi curge ulei pe la semeringul dintre motor si cutie cik... e posibil ca din cauza asta sa traga asa prost si sa consume 18 ?
Skip ads

  • M1shu91

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
a si pe tester imi spune ca e o eroare de la CamShaft Sensor Position. Masina are cutie automata
  • OMEGA_B

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2009

  • Mesaj Privat
sus sub capacul cu ecotec gasesti un senzor, ala este buba sau cablul care duce la el e copt
  • M1shu91

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
l-am schimbat de 3 ori...si la fel face..am luat senzori de pe alta omega aceiasi culoare acelasi an...dar problema mai mare ar fi cea cu uleiul
Skip ads

  • M1shu91

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nu stie nimeni?
Hristos a inviat!
  • OMEGA_B

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2009

  • Mesaj Privat
" sau cablul care duce la el e copt"
LIPSA DE ULEI NU ITI "DA IN NAS" SI NICI NU ITI DA CONSUM MARE. POATE EVENTUAL MOTORUL ARE UN ZGOMOT MAI METALIC SI SE INCINGE MAI REPEDE DAR ATAT INSA SENZORUL ALA DACA NU CITESTE EXACT ASTA ITI FACE. CAND PLECI DE PE LOC DA SA SE INECE SI TREBUIE SA O TII DIN AMBREIAJ + CONSUMUL CRESTE CAM CU 3-4 LITRI FATA DE CEL NORMAL.
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Hristos a Inviat!Problema cu consumul nu are cum sa fie de la ulei ci mai degraba de la senzor cum spune si celalalt opelist.Iar ca sa fii sigur ca e semeringul dintre cutie si motor cand e motorul cald ar trebui sa-ti picure ulei pe dedesubt si se vede pe unde ca are un canal de scurgere special pt asa ceva ;)bafta
  • M1shu91

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
clar am sa schimb senzoru ala...cablu cum il verific dak e impuscat sa numai dau banii pe un senzor iar...sunt momente..odata la cateva sapt cand nu se aprinde becu ala..
  • M1shu91

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ma ajuta cineva? asa am patit la toti mecanicii din iasi ...o parere si la revedere
  • mertinkeler

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
mai mult de o parere nu vei gasi, vrei sa vin eu de la bucuresti sa o repar Very Happy , in alta ordine de idei, e senzorul de vina, schimba-l! nimeni nu va veni sa o faca in locul tau, totusi, avand in vedere ca l-ai mai schimbat de 2-3 ori vezi sa nu fie cablul, sa nu faca scurt pe undeva sau un contact slab sa nu fie, senzorii sa fie buni, dar sa iti dea eroare din cauza cablului

simeringul e alta treaba, nu el iti afecteaza consumul si alte alea, probabil ca pierzi foarte putin ulei pe acolo, daca nu le ai cu mecanica, gaseste un mecanic si spune-i problema ta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR