Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
".....in prelungirea ghencea pina in semafor cu valea cascadelor sau ce e aia" - astea nu se intersecteaza.poate ai vrut sa spui prelungirea ghencea cu valea oltului Question
Skip ads

  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
da cred ,nu cunosc bine zona,dar este simplu....,ce sa zic da un pm si te mai lamuresc
  • LOLa

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu mi-am curatat injectoarele la Eduard33 si rezultatele au fost foarte bune. Merge LOLa mea ca niciodata!
Nu mai bruscheaza la accelerare sau decelerare, are un mers constant, la relanti nu mai tremura motorul.
In concluzie, o curatare de injectoare este absolut necesara la o masina mai veche.
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ia zi nea Ed33, cum imi fac o programare la dvs. pt curatat/verificat injectoru' ??

Multumesc. Wink
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
la opel nu am curatat niciodata injectoarele, dar am facut treaba asta la un cielo, a fost prin varianta chimica. imediat dupa ce am plecat de acolo am simtit ca mergea mai bine, dar dupa cateva zile n-am mai simtit
nimic, parca era ca inainte de curatare. mie nu prea mi se pare ca merita sa faci asa ceva daca masina merge bine si n-are bube generate de injectoare. cielo al meu n-avea nimik dar am auzit la unii ca au facut treaba asta si ca le mergea mai bine dupa curatare, asa ca m-am dus si eu.
  • mishu88

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Eu m-am sãturat. Mi-am fãcut o mie de nervi cu mașina asta (Corsa C Z13DT). Am schimbat 6! injectoare pânã acum, am recondiționat 2, și din 1000 în 1000 de kilometri tot îmi pișã câte unul... Chiar sunt singurul care a pãțit asta? Ar trebui sã demontez tot, de la pompã la rampã comunã și sã curãț cu diluant/benzinã? Rezervorul l-am curãțat, este curat. Filtrul de motorinã este UFI D409, filtrul de aer schimbat... Cum pot sã vãd dacã pompa de înaltã îmi genereazã span? Mi-au mai zis unii cã au pãțit la fel cu un Logan care avea o pompã de înaltã care i-a omorât 2 seturi de injectoare NOI-nouțe.

Ce altceva ar mai putea provoca defectarea injectoarelor, unul dupã altul, la diferențe de 500-1000 km. Circul cuminte, 70-90 km/h, treapta V cu 1700-2000 de ture, nu fac liniuțe, nu merg subturat (1000 ture).
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR