Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • roze
  • OP
  • 1 mesaje
  • din 12 Apr 2010
  • Vectra 2005 Z19DTH
  • Bucuresti
  • roze

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!
Am o Vectra C din 2005 si as vrea sa-i fac toata fatza de Vectra c facelift.
Pentru asta sunt constient ca am nevoie de aripi fata, capota, faruri si bumper de face lift, piese pe care le pot gasi si la dezmembrari cu putin noroc (cred) insa nu stiu daca se potrivesc suportii de prindere mai ales ai farurilor.
Are cineva idee daca e posibila modificarea asta? Nu de alta dar ma gandesc ca daca ar fi fost asa simplu...porbabil multi o faceau. Oare?
Skip ads

  • cristi_opel

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
sal!
pe langa aripi faruri capota ..o sa mai ai nevoie cadru de ochelar de far..nu e imposibil dar e de munca Smile
bft la modificat
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu va fi usoara trecerea dar nici imposibila. Va trebui sa ai insa in vedere ca la o revanzare, nimeni nu te va crede ca masina nu a suferit modificarile ca urmare a vreunui accident.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Un tutorial pentru conversia pre-facelift la facelift. Oricum la preturile care sunt la noi la banii aia mai bine investesti in altceva Wink
http://www.vectra-c.com/for...68760#post1168760

CristianTM.
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Sincer si fara intentia de a ofensa pe nimeni va spun ca fata de la Vectra C 2005 (ca si a mea Smile) mi se pare ca se intergreaza mai bine cu restul caroseriei decat farurile de la face-lift, care trag mai mult spre rotunjire.

Tocmai aspectul patratos, apropiat de masinile americane al Vectrei C (prima varianta), m-a atras spre acest model.

Stiu ca nu este pe placul celor care au sau au avut Vectra B, care avea linii foarte fluide... tine de gusturi si deci nu se discuta .... asta este parerea mea.

Bafta la modificare daca te-ai decis.
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
calin1945 corect Very Happy

Roze daca ai casco da cu ea de un perete un copac sau vreun BIZON din trafic si o faci pe casco cu facelift.
  • costivl

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Rm. Valcea
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ce oameni, lol Smile
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Roze eu am facut treaba asta. Am avut accident , tamponare, in care mi-am indoit aripile, capota , bara fata crapata , far si proiector stanga facute praf. Am gasit la dezmembrari toata partea din fata ( capota, aripi, faruri, bara + proiectoare -> cost piese 4.000 lei). Pe langa astea am mai cumparat 2 piese mici metalice care se pun la aripi si carligul de sustinere capota , pentru ca telescopul nu mai are loc si trebuie sa renunti la el. Piesele cumparate de mine aveau acelasi cod de culoare Z157 si nu au avut nevoie de revopsire ,nefiind nicio diferenta intre vopseaua noua si cea veche.
Oricum tu o sa recuperezi o parte din bani din piesele pe care le vinzi ulterior.

@Calin1945 Sincer nu mi-as cumpara Vectra C daca nu ar fi GTS (detaliile conteaza, de aceea vreau sa schimb si farurile de pe fond cromat pe fond negru). Acum totul depinde de gusturi.

@Gabi.B.HD Daca tot vrei sa-i demonstrezi viitorului proprietari ca nu a fost lovita faci poze/film in timpul modificarii.
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
blue_maniak a scris:
@Calin1945 Sincer nu mi-as cumpara Vectra C daca nu ar fi GTS (detaliile conteaza, de aceea vreau sa schimb si farurile de pe fond cromat pe fond negru). Acum totul depinde de gusturi.


Pai Vectra C din 2005 ar trebui sa aibe fata de GTS adica capota, spoilerul fata si farurile pe fond negru... cel putin asa am eu, masina produsa in 02.05.2005, in versiune Elegance...
Intrebare: de ce nu mai are loc telescopul?, incearca cu unul mai scurt eventual de la alta masina... pacat sa ai GTS cu carlig la capota... mai ales ca detaliile conteaza.... Laughing

o zi buna....
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Este mult mai agresiva Vectra C fara face lift ca "look",dar acum depinde de fiecare cum ii place!
  • catalinS8

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
aoleo! ce bine ca am prinso design edition cu kit gts fata, spate si lateral, numai ca jantele nu sunt de gts! am sa pun niste poze cu ea!...sa vad daca ma descurc ca sunt nou pe site!
  • ZIZU MSV

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
roze a scris:Salutare!
Am o Vectra C din 2005 si as vrea sa-i fac toata fatza de Vectra c facelift.
Pentru asta sunt constient ca am nevoie de aripi fata, capota, faruri si bumper de face lift, piese pe care le pot gasi si la dezmembrari cu putin noroc (cred) insa nu stiu daca se potrivesc suportii de prindere mai ales ai farurilor.
Are cineva idee daca e posibila modificarea asta? Nu de alta dar ma gandesc ca daca ar fi fost asa simplu...porbabil multi o faceau. Oare?



stai calm nu merita,mai bine cumperi modelul nou
Skip ads

  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
catalinS8 a scris:aoleo! ce bine ca am prinso design edition cu kit gts fata, spate si lateral, numai ca jantele nu sunt de gts! am sa pun niste poze cu ea!...sa vad daca ma descurc ca sunt nou pe site!

De ce esti atat de entuziasmat?ca doar nu este decat una in lume Rolling Eyes Laughing
  • uidualC

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
las-o asa ca la revanzarea ei toti o sa zica ca a fost avariata
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR