Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • adriancristina

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Nu stiu cati v-ati intalnit cu aceasta problema dar eu o postez sperand sa gasesc o rezolvare. Brusc a aparut martotul in bord, cel de esp in culoare galbena. Nu am luat gropi sau bruscat masina, stilul de condus este linistit, doar pe "autostrada" cand nu este nimeni ma infigeam in pedala. Mentionez ca alt martor in bord ce ramane aprins nu este decat acesta, masina este dotata din fabrica cu esp plus, DDS Cruise control .
Am fost la dealer am "urcat-o" pe tech2 si am avut doar acest cod/coduri de eroare:
C0131 Pressure Sensor Circuit Malfunction C-006
C0131 Pressure Sensor Signal Circuit Range/Performance C-006
C0131 Pressure Sensor not Calibrated C-006

Am incercat sa resetez DDS, am scos o borna de la baterie..nimic. Softistul dealerului spunea ca ar trebui curatati nus ce senzori ca s-ar putea sa se infiltrat ceva mizerie. Ceva sugestii? Va multumesc.
PS: in TIS nu am gasit lista de coduri ca sa ma documentez mai bine si nici in alta parte ca sa ma luminez un pic.
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Aceasi problema cu ABS-ul l-am avut eu acum o saptamina .Frina brusca pe "drumul"dintre Curtea de Arges-Rimnicu-Vilcea (50 km .in 3 ore),ploaie.Acasa am curatat mufele de abs la ambele roti si anulat eroarea.
  • adriancristina

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
GL99VRC! a scris:Aceasi problema cu ABS-ul l-am avut eu acum o saptamina .Frina brusca pe "drumul"dintre Curtea de Arges-Rimnicu-Vilcea (50 km .in 3 ore),ploaie.Acasa am curatat mufele de abs la ambele roti si anulat eroarea.


Ok suna bine..dar imi poti spune si mie localizarea acelor senzori..etc..ceva instructiuni poze imi vor fi de mare ajutor..multam fain.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR