Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Discutia asta imi aduce aminte de o coborare pe feleac inspre turda cand la sfarsitul coborarii dupa ce am stat tot drumul in spatele unui cadavru de papuc (sa nu depasesc pe contrasens) acesta a vrut sa intre la o benzinarie. Il vad ca semnalizeaza, eu apas pe frana sa las distanta mai mare dar incep sa aud scartaituri de cauciucuri, si vad fum de la rotile papucului spre care ma indreptam vertiginos. M-am aruncat si eu pe frana si am oprit la mustata de bara lui. Cel din spatele meu m-a evitat prin stanga.

Motivul pentru care s-a aruncat intr-un mod barbar pe frana? O mica denivelare la intrarea in parcarea benzinariei. Conteaza in vreun fel daca zic ca avea numere de Alba? Laughing

Daca te arunci ca nebunul pe frana ar trebui totusi sa te gandesti ca poate se implanta cineva din spate in tine. Mai bine dai mai tare cu masina intr-o groapa decat sa ti-o scurteze de spate.

Ca o concluzie, cu toate ca poate parea legal, nu e sanatos si nici moral.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Asta e parerea ta, eu am niste zgarieturi comunitare pe bara spate si abia astept un passat care sa se urce pe mine sau sa imi dea flash'uri. Twisted Evil
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Si eu era sa lovesc pe un tip care a franta brusc in fata mea. Dar eu eram cretinul ca nu am pastrat distanta, si ca eram mai atent la casetofon decat la drum. Am franat brusc si am avut putin loc pe banda I sa ma "bag".
M-am invatat minte.

Oamenii pot frana ca e o groapa in drum, o pisica sau un caine pe strada, sau ca li se pare ca e ceva acolo, care de fapt nu e...tre sa fim atenti mereu. Chiar ieri pe drumul Buzau-Ramnicu Sarat, drum pe care lumea merge cu 110km/h, la 11 noaptea am franta brusc ca era un caine negru fix in strada. De abia l-am vazut in ultimul moment.
Vreo 2 participani la trafic de treaba care erau in spatele meu mi-au umplut frigiderul. Dar daca ei intrau in mine, ei plateau pagubele si pierdeau carnetul. Daca intram in caine la 100km/h, plateam scump, si omoram saracul caine.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Toata stima @gxg1313!
Din pacate, sunt foarte multi teribilisti care daca pun mana pe o masina de peste 100 CP se cred regii soselelor. Am observat ca majoritatea sunt copii, cosuri pe fata, glume de handicapati, gesturi obscene fata de doamnele participante in trafic - cate 4 intr-o masina buna de casat, cu muzica data la maxim (manele) si fac slalom pe bulevardele din capitala.
De astia imi este mie frica.
Skip ads

  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Se poate intampla oricui sa i se para ca un copil vrea sa treaca strada, ca vede o groapa mare, un animal , etc. De asta e bine sa tii dinstanta. De multe ori din spate nu vezi motivul pentru care franeaza cel din fata, si atunci zici ca e cretin. Mai sunt si situatiile din coloana , cand nu esti atat de atent la cel din fata , iar cand franeaza te sperii si franezi brusc, al din spate vine in tine. Daca s-ar pastra dinstanta nu ar mai fii nici unul cretin.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
foarte corect ce se discuta aici si total de acord cu distanta lasata intre masini...doar ca nu trebuie sa uitam ca suntem in romanica unde foarte multi ciumpalaci ori nu au treaba cu soferia ori sunt nesimtiti si tupeisti...ia incercati sa mergeti in coloana, cu loc suficient fata de cel din fata...si veti vedea ce repede se va infiltra cineva acolo, in locsorul acela, in fata voastra...ca de, depasim...
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
indy a scris:foarte corect ce se discuta aici si total de acord cu distanta lasata intre masini...doar ca nu trebuie sa uitam ca suntem in romanica unde foarte multi ciumpalaci ori nu au treaba cu soferia ori sunt nesimtiti si tupeisti...ia incercati sa mergeti in coloana, cu loc suficient fata de cel din fata...si veti vedea ce repede se va infiltra cineva acolo, in locsorul acela, in fata voastra...ca de, depasim...


de acord cu pastrarea distantei... si nu vad de ce te derajeaza daca "eroii" se mai baga in fata ta din cand in cand, eu prefer sa le las loc sa se bage in fata mea decat in masina mea... asta este circulatia noastra, ceia 7 ani de acasa sunt de multe ori lasati acasa...

stima
  • alin_tana

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sunt de parere ca decat sa intru in cel din fata mai bine depasesc linia continua, si daca eu sunt cel din fata at se schimba povestea, am o amintire din vara trecuta :stateam la semafor eram prima masina ,aud din spate niste scrasnituri de roti infranate ,un tip cu un clio facuse un slalom printre masini si nu a vazut ca eu eram la semafor chiar prima masina...cand am auzit scrasniturile si clio cum se oprea in mine am bagat frumos in viteza 1 si dai pedala pe rosu ca vb lui tonytm "imi scurta spatele ".
  • rci

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
asa e regula este sa am grija la cel din fata mea ca si cel din spatele meu osa faca la fel
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR