Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
eu circul mereu inclusiv simbata si duminica sau sarbatori legale si vad ca in trafic ,in bucuresti cel putin,e mai greu decit sa circuli in timpul saptaminii,in week-end sunt soferii care nu se asigura,nu semnalizeaza si cel mai grav nu stiu sa conduca ,am oroare sa merg la munca in aceste zile Sad
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai, pot sa zic ca ,,soferi de weekend'' am fost cu toti la inceput. Probabil in Bucuresti, acesti soferi nu ies in timpul saptamanii ca sunt constienti ca nu prea au habar, si ies in weekend fiind mai liber. Asta,e impartim toti aceleasi sosele, trebuie sa ne supartam unii pe altii.
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca sunt enervanti de cele mai multe ori; este adevarat, si noi am fost asa da cateva luni,poate un an. Astia sunt asa permanent pentru ca pe ei ii doare in fund si nu vor sa invete; pai eu cand mi-am luat carnetul ma chinuiam mai nene, mergeam si ziua si noaptea.

Ei se urca in cutiutele lor de masini ( care pentru multi dintre ei reprezinta nimic mai mult decat un mijloc de-a se deplasa din pct A in pct B ) si merg sambata si duminica in Mall.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pe mine m-a busit o domnisoara exact duminica. In bucuresti desigur. Soferii de duminica sunt mai periculosi decat soferii incepatori. Macar aia se chinuie si au si semn in geam ... te mai feresti si tu de ei. Dar astia de duminica cu 5000km condusi in 10 ani sunt pericol maxim.
Skip ads

  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sunt usor de recunoscut dupa stilul de conducere.
in acest caz trebuie adoptata "conduita preventiva"!
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ce intelegi prin soferi de weekend? conducatori auto care isi respecta timpul, nervii si masina preferand sa foloseasca metroul? sau chiar sanatatea, mergand cu bicicleta?

cred ca prefer de astia mai raruti decat soferi de aia de 9 zile pe saptamana, (AKA taximetristi, soferi de dubite de la firma de curierat) care cred ca stiu atat de bine regulile de circulatie, incat inventeaza si pe deasupra...si care cred ca sofeaza atat de bine, incat fac gesturi care ne deranjeaza pe noi astialalti in trafic...

si ca sa fiu cat de cat la subiect, in caz ca mesajul subliminal nu a fost prins, eu unul am o parere f buna; si stiti de ce? macar pt faptul ca ma straduiesc sa devin si eu unul dintre ei. De weekend; si pe cat posibil de tara, nu de oras.
E ok?
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Soferii de weekend nu-s aia care nu vor sa conduca in timpul saptamanii, ci aceia carora le e frica asa ca iasa doar in weekend. Deci e o mica mare diferenta intre tine si ei.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca te descurci toata saptamana cu foametzii(taximetristii) ce problema ar mai fi cu soferii de weekend? Nu pot fi mai rau decat foametzii.
Skip ads

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sunt mai rau ... soferii de weekend nu se asigura si nu au oglinzi pe cand taximetristii si soferii de dubite se uita si se strecoara cand cred ei ca au timp sa se bage. Ca de multe ori esti nevoit sa franezi e altceva.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai conduce in Bucuresti cred ca ti-ai mai schimba parerea. Nu am intalnit sofer din Bucuresti sa nu aiba "o vorba buna la adresa lor" cred ca seara cand se intorc acasa le bubuie frigiderele de "carne" Smile
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
conduc si in bucuresti ... cam de 2 ori pe saptamana il traversez. Si eu ii injur ... dar la cei care nu se uita in oglinzi le-as lua carnetu
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si aia care nu folosesc semnalul...
De la atata stat in casa, probabil au mai uitat din reguli
Se pare ca pana la urma nu e chiar asa ca mersul pe bicicleta Very Happy
Skip ads

  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
parerea mea e ca soferii de weekend ii gasim cel mai des, in bucuresti, sambata ... de foare multe ori in zile de sambata am avut probleme in trafic ...
cu semnalizarea ... si eu "uit" cateodata sa semnalizez si cred ca tuturor ni se intampla ... "uit" atunci cand consider eu ca "e loc de uitat" ...
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Hai sa nu exageram. Sambata si duminica intre 7 si 10 cand traficul este cel mai aglomerat, este pustiu pe marile bulevarde - din Piata Victoriei pana pe Metarulgiei faci 15 min - intr-o zi de lucru dureaza o ora pe putin (soferii din Bucuresti stiu ce spun).
Pe mine ma deranjeaza "poponetii" pe care ii vezi dupa ora 20 in special vineri, sambata si duminica. O sa-i gasiti si in Bucuresti, Ilfov, Constanta, Timis, Iasi, etc. Aia sunt periculosi, fac accidente grave, nu un mosulica cu babuta langa el sau o soferita careia sotul i-a permis sa conduca pentru ca drumul este mai putin aglomerat.
  • kristian

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2002 1,7di
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Parerea mea e ca traficul fara taximetristi si "soferi de duminica "precum si drumurile fara gropi ar fi monoton si plictisitor ganditiva sa circuli regulamentar conform codului rutier, fara claxoane, injuraturi violenta etc. cred ca am fi o natie prea civilizata.cel mai bine e sa dam dovada de clementa ,vom fi mai cistigati.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
nu e bine nici cu prea mult bine nu-i asa? ca ni se face rau? @kristian ai vazut cum e pe-afara? e nasol rau pe autostrazi cu 3-4 benzi si fara gropi sau macar denivelari...pt senzatii tari exista oricunde trasee de offroad sau alternative de traseu pe drumuri judetene; pentru normalitate, trebuie vizata perfectiunea....
parerea mea...
  • iva_raul

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
sunt din arad si avem si noi soferi de duminica cum se zice la noi,mi.e frica cand ma duc la servici sincer in sensul girator se opresc si nu stiu ce sa faca,chiar dimineata am patin am dat prioritate celor din sens vine unu la vreo 30-35 ani oricum tanar si se opreste in mijlocul sensului si se uita cum trec toti,acuma inteleg dai voie la 1,2,3,4 da nu la toti tu stai si te uiti pana vine unu din spate si te claxoneaza si te injura asa se intampla in fiecare dimineata mai ales femeile oooooooooaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiii pericol public,nici eu nu ma laud ca sunt sofer ft bun da cand vezi pe uni ti se acreste,,,,,,,,,SA VA ZIC O PATANIE-intr-o seara vin de la lucru pe la 18-30,19-00 pe o strada,mergeam cu 30-40kmlinistit ascultam muzica dintr-o data poc ma loveste o masina care iesea de pe o strada,trag pe dreapta ma dau jos ma uit ..........bara zgariata..bun....ma duc la masina care m.a lovit era o ........FEMEIE..bun o intreb.ce faceti doamna nu ma.ti vazut? si acuma vine raspunsul bestial.....zice...NU MI.A PRINS FRANA.. OK mergem la politie dam declaratii si o intreaba si politistul pe dansa.....CE SA INTAMPLAT?....RASPUNS....NU MI,A PRINS FRANA.......POLITISTUL ZICE...cum doamna ca aveti un renault nou-nout de 2 saptamani luat deci va dati seama masina nou-nouta avea 2 saptamanii...ce vrajeala si politistul o inceput sa rada..si dupa aia io zis ca so pierdut si in loc de frana a apasat acceleratia.....si am facut masina pe asigurarea ei bara noua si cam atat ....dansa a avut de lucru mai mult la ea...FAR SPART,BARA,GRILA NR,UN PIC ARIPA INDOIATA....ft interesant si acuma rad cand ma gandesc...asa ca.............AVETI GRIJA......
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Vai de tine, @iva_raul, mi-a fost greu sa citesc doar jumatate din ce ai scris. Nu este inteligibil. Te sfatuiesc sa citesti/recitesti regulamentul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR