Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kristian

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2002 1,7di
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand multunesc administratorului pt. parola Subiectul ce-l dezvolt referitor la sunetul de vibratie ce mi apare la motor in timpul functionarii ,in anotimpul rece .Acel sunet depistat de mine vine ce la antinzatorul de la cureaua de alternator.Punand mana pe el dispare vibratia. Intrebarea mea este poate sa vina sunetul si de la rulmenti alternatorsau intinzator?:idea:
  • mobel

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2009

  • Mesaj Privat
kristian a scris:In primul rand multunesc administratorului pt. parola Subiectul ce-l dezvolt referitor la sunetul de vibratie ce mi apare la motor in timpul functionarii ,in anotimpul rece .Acel sunet depistat de mine vine ce la antinzatorul de la cureaua de alternator.Punand mana pe el dispare vibratia. Intrebarea mea este poate sa vina sunetul si de la rulmenti alternatorsau intinzator?:idea:

zgomotul poate sa apara deobicei de la intinzator sau de la cureaua de accesorii. eu la corsa mea aveam acelasi zgomot si am repozitionat cureaua de accesorii si zgomotul a disparut.
  • kristian

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2002 1,7di
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
In ce mod ai repozitionat cureaua? Wink
  • mobel

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2009

  • Mesaj Privat
kristian a scris:In ce mod ai repozitionat cureaua? Wink

am dat-o jos si am asezat-o bine pe canelurile rolei. si mai inainte parea asezata corespunzator dar facea zgomot. la mine a mers repozitionarea curelei, este o solutie si iti i-a putin timp. iti recomand sa incerci. bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR