Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
flores_astra a scris:multumesc beu pt filmulet vreau sa intru si eu in posesia lui ai o bere de la mine pt el cand mai ajungi pe la mine pt ca eu nu prea am timp sa fac pozele filmulet

Nu este nevoie. Bea linistit.
Skip ads

  • mattey_81

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2010

  • Mesaj Privat
sunt terorizat de partea electricain rest nu . pret la manopera si nr de tel de la craiova. o parte din materiale le am ex: consola centrala, unitatea clima, cabluri, motorase. aeroterma nu se poate decapsa sa se schimbe doar partea cu clapele? din climatronic am facut una cu ac manual inlocuind doar carcasa cu clapele unde vin sufele. multumesc. o zi buna la toata lumea.
  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Superrrr tare , si eu imi doresc sa transform ac-ul de pe astra g caravan a mea in climatronic dar nu stiu ce piese ,daca mah puteti ajuta cu o lista , va scriu cod motor si motorizarea poate va ajuta 1.6 8 v , z16se , imi trebuie o lista ca sa pot achizitiona cate ceva pana strang tot Very Happy .




  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
@Flores & Jojo vreau sa va pun o intrebare Question Dupa montare climatronic se aude scartaituri ceva in masina sau este ca inainte sau chiar mai bn ca inainte Question
Skip ads

  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
deocamdata ls colegi sa raspunda deoarece eu nu mai am masina pe care a fost pusa
  • mattey_81

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2010

  • Mesaj Privat
nu vrea nimeni sa dea un nr de tel de unde pot gasi cele necesare transformarii?
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am mai scris.si scriu..totul este ok.. totul este pus la locul lui.. nu scrataie si nu bate nimic. cel putin asa este la mine.
  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
mattey_81 a scris:nu vrea nimeni sa dea un nr de tel de unde pot gasi cele necesare transformarii?


uite aici si discutam https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=83670
Skip ads

  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut spunetimi si mie dupa transformare din AC in AAC (climatronic) se simte vreo diferenta adika in sensul iancalzeste mai repede mai bn raceste mai repede mai bn Question sau e ca inainte adik cam slabut Question



Multumesc!
  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Dar daca cand fac transformarea din ac in climatronic dak ii pun un compresor de climatronic in locu lu asta care il am pt ac ca ac am pe ea o sa raceasca mai mault si mai repede adik intr-o zi de 30 de grade dau sa bage rece si sa faca cam in 1 min 2 sau 5 ,6 min da macar in 6 min sa inceapa sa raceasca calumea Question chiar se poate asa Question
  • cornel_02

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Compresorul, radiatorul, ventilatoarele si multe altele sunt identice la masinile cu AC fata de cele cu clima. Capacitatea maxima de racire este aceiasi in ambele variante. Daca simti ca nu raceste cat ar trebui, atunci probabil ai o problema gen freon partial pierdut sau compresor "lenes".
  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
@Flores cand o fi sami pun climatronic vin in bucuresti ca am ruda acolo in sectoru 2 pantelimon si facem transformarile Very Happy Question
Am vazut cam tot ceai facut si imi place foarteeeeeee mult Very Happy Bv so ti tot asa , si colegilor care teau ajutat !
Sar putea si vara asta sa vad dac fac rost de bani am deja aproape 5 mil dac nu vara cealalta sigur .
Cum dau de permis creca prin iarna si mil da caut sa iau piesele necesare pt climatronic si ne auzim ,
Si as vrea sa te intreb dac pot monta la tine cam ce vreau sai fac :faruri , CC , BC , NCDR1100+CID , incalzire scaune , TC daca se poate ,geamuri el spate , spalator faruri cam atat . Deocamdata. Sa le pun pastea mai intai .
Skip ads

  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Dumitrachecosmin a scris:@Flores cand o fi sami pun climatronic vin in bucuresti ca am ruda acolo in sectoru 2 pantelimon si facem transformarile
Am vazut cam tot ceai facut si imi place foarteeeeeee mult Bv so ti tot asa , si colegilor care teau ajutat !
Sar putea si vara asta sa vad dac fac rost de bani am deja aproape 5 mil dac nu vara cealalta sigur .
Cum dau de permis creca prin iarna si mil da caut sa iau piesele necesare pt climatronic si ne auzim ,
Si as vrea sa te intreb dac pot monta la tine cam ce vreau sai fac :faruri , CC , BC , NCDR1100+CID , incalzire scaune , TC daca se poate ,geamuri el spate , spalator faruri cam atat . Deocamdata. Sa le pun pastea mai intai .

iti raspund eu in locul lui flores. da se poate..te va ajuta cu placere... tu sa ai timp/bani/ si piesele necesare.. Wink
  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
@Blackdevil poti sami spui ca u tiai schimbat ac in climatronic raceste mai tare mai repede ? Ca la mine am ac si pe 30 de grade am dat la 4 max si pe aer si venea tot caldut ,sti u de la ce poate fi Question



Multumesc!
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
posibil freon...ori nu mai ai .. ori nu mai are suficienta presiune.
  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Poate sami spuna cineva de ce dupa transformare din ac in climatronic apare in loc de grade h1 sau l0 si nu apare omuletu si nici conturu masinii ? nu apare asa
Arata asa dupa transformare cele facute pentru ceilalti colegi ?



Multumesc!
  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Dumitrachecosmin a scris:Poate sami spuna cineva de ce dupa transformare din ac in climatronic apare in loc de grade h1 sau l0 si nu apare omuletu si nici conturu masinii ? nu apare asa
Arata asa dupa transformare cele facute pentru ceilalti colegi ?



Multumesc!

daca ikl pui pe auto nu mai apare masina si omuletu
  • Mihai1205

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
intrebare,climatronicul de pe o astra cu volan pe dreapta merge montat pe una cu volan pe partea stanga? se potriveste aeroterma?
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
NU,este total invers
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Impresionant! Respectele mele pentru realizare...am citit tot ca eram foarte curios deoarece am avut si eu un G...ma ajutati si pe mine la H cu o mica verificare? Nu ajunge curent la bornele compresorului... in TIS gasesc schema pentru a verifica continuitatea firelor...sau ma ajutati cu aruncatul unui ochi? (e vorba de un Astra H)
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR