Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu cred ca se va putea face ceva cu proiectoristii din tara.Politia o sa zica ca legea exista dar de luat masuri nu se va deranja nimeni.
Cine are ceva cunostinte despre aceasta lege,nu aprinde proiectoarele cand nu are nevoie.
Cine o aprinde de fite,are pe cineva sus pus precis,si nu o sa se conformeze cand e oprit de adjunctul sefului de post din satucul X.Parerea mea.
Skip ads

  • ombly

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@Optimus daca ar fi asa cum spui tu , inseamna ca 80-90 % din soferii care circula prin romania au pe cineva "sus pus" , mai ales aia cu cate un jgheab de e mai batran ca ei
  • siner

  • Mesaje scrise: 328
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Nu cred ca se pune problema de persoane "sus-puse", sunt o gramada care merg cu proiectoarele indiferent ca au peste 60 de ani sau masina care valoreaza sub 200 euro. Intradevar sunt o parte de persoane cu maxim un neuron, si ala vai de steaua lui, care s-au nimerit sa fie "copii lu' taticu" si care au niste relatii dar nu trebuie sa generalizam. Iar relatiile astea intervin pentru chestii mai serioase (parazitii - "cum fac sa mut si eu zebra aia daca mierlesc un fraier?"), nu cred ca se baga cineva sa salveze copilu cu qiu septe de o amenda de 100 de lei sau cat o mai fi acum... Oricum trebuie facut ceva ca nu se mai poate. Se pot intampla lucruri foarte grave. Ganditi-va ca in sat seara mai sunt betivi, copii, biciclisti si daca te orbeste un "cap patrat" din asta cu proiectoarele lui poti face accident si ajungi la puscarie nevinovat si omori si un om! Si asta pentru ce? Pentru ca un nesimtit si un ignorant vrea sa arate ca masina lui are multe becuri? Eu o sa incerc sa fac ceva in privinta asta, chiar daca o sa fiu singurul care face asta. Maine o sa compun un mail care il voi trimite de la presedentie pana la femeia de serviciu de la igp! Sa ma injure, dar sa vorbeasca despre acest mail!
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Educatia si respectul fata de semeni le ai sau nu. In RO marlania si badarania sunt la loc de cinste, cu cat injuri mai tare cu atat esti mai destept, asa ca urmand ,,exemplul'' tot romanul merge cu proiectorul. Pildele continua si printre ,, profesionisti'', daca esti sofer de tir mai ridici un pic farul din stanga asa ca sa ,,vezi bine''. Daca pandarii(militienii) si-ar face treaba in trafic, impreuna cu RAR-ul si ar verifica reglajul la faruri cred ca cel putin 50% din masini ar ramane fara talon si atunci sa te tii distractie la RAR! iar PIB-ul RO o sa ceasca precum Fat-Frumos Razz
Skip ads

  • DICU MIHAI

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salutare Am un astra f 96 1.6 x16szr de ceva timp nu trage motorul. Am schimbat fisele,buji,egr-ul,filtrele,pompa benzina. Ce poate avea ?
  • siner

  • Mesaje scrise: 328
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2009

  • Mesaj Privat
DICU MIHAI a scris:Salutare Am un astra f 96 1.6 x16szr de ceva timp nu trage motorul. Am schimbat fisele,buji,egr-ul,filtrele,pompa benzina. Ce poate avea ?


Verifica becurile de la proiectoare, trebuie sa functioneze cand NU este ceata. Datorita proiectoarelor trage si motorul....
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Educatia bizonilor nu se face pe forum capetele de creta oricum nu inteleg gravitatea faptei de a orbi pe altii,ori de a stresa cu luminile tale soferii profesionisti care de nevoie si nu de fala trebuie sa strabata cate 1000km intr-o zi....stiu caz cand s-a intros bizonul din Germania cu modica suma de 2000 E amenda pentru asemenea artificii si fiti sigur ca nu va mai apasa butonul ala de ceata cand nu e cazul cate zile o mai avea pe pamant si nici xexoane albastre si inutile nu-si va mai pune pe ligheanul lui. Cand politistii nostri nu vor mai plange pe umarul oricui e dispus sa-i asculte ca primesc mai putin cu 25% pentru o munca pe care de fapt nu o fac vom putea circula si noi civilizat ...si ne vom minuna ce soferi disciplinati avem in tara.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@mecaNIK mare adevar ai grait.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR