Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ioan_francezu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Saptamana trecuta m-am hotarat si eo sa imi iau babuta... si neavanad prea multi bani... in jur de 2000 de euro am optat sa caut ceva inmatriculat in Franta sau Italia... Am gasit o laguna pe Autovit, care suna cam asa: Laguna motor 2000, an 1997 , 150 mii km , 101 CP, pret 2350 euro, CUTIE MANUALA 5+1; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 4 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
C!INTERIOR-EXTERIOR IMPECABILLL! COMPUTER DE BORD VOCAL!NU BATE NU ZDRANGANE ACTE VALABILE FRANTA 2009. PROPIETAR ROMAN! !ADUSA !DE 3 ZILE IN TARA!.FAKUTA PE COMANDA FULL OPTION! SISTEM AUDIO! CLARION! ;
...in fine; am sunat omu, l-am intrebat daca masina e ca in anunt, a zis ca e impecabila doar ma sui in ea si plec; am fost sa vad masina si... SURPRIZA nu avea nici un airbag, nu pilot automat... tapiteria jegoasa din material dar huse de vinilin, inchidere centralizata nu, alarma nu, sistem audio clarion adica un casetofon clarion praf, cu boxe din talcioc, nu avea dublu climatronic avea doar clima Smile) , interior varza.. parca a fost cusca de caini, exterior: spoileru din spate aproape cazut, rugina la aripi din belsug, pe capota parca ii cazuse o mare bordura Smile) parbrizu facut varza, vopseaua sarita peste tot si nu o lasa sub 2200 proprietaru exact modelu de tigan prost Smile) nu am nimic cu tiganii da asta chiar a fost un tigan prost... tot o tinea cu "laguna ca asta nu ai sa mai gasesti"
Skip ads

  • D@ny

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ioan_francezu a scris:tot o tinea cu "laguna ca asta nu ai sa mai gasesti"


Probabil cã Laguna aºa praf intr-adevãr n-ai sã mai gãseºti Laughing Laughing
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai un Tico BUN din 1997 e 2000euro, normal ca o Laguna era prastie la banii astia.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Exact cu un Laguna mi s-a intamplat si mie pe undeva pe langa Udriste, tot la fel il sun pe om il intreb daca e vopseaua originala daca e atinsa si daca functioneaza. Omul imi spune ca e perfecta, iar cand ma duc masina era trasa pe dreapta, zagea acolo cu praful de un deget pe ea, cauciucurile desumflate, si parca era vopsita cu bidineaua plus ca avea chitul pe ea cu galeata.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pai la banii aia ce te-ai fi asteptat sa gasesti ? Very Happy Reclama e sufletu comertului, nuu ?

CristianTM.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
masina ca asta nu mai gasesti! - exact asta am aflat si eu eu sambata........, si adevaru e ca sunt cam rare Evil or Very Mad

recent am fost cu un prieten sa vedem o mazda 323 de prin 88 si ceva, la 17 mil, la telefon si in anunt ni sa spus trebuia sa vedem o masina impecabila, cu cauciucuri noi, linie audio profesionala, Shocked samd, dar la fata locului, am gasit o familie numeroasa de tigani, cu o rabla de mazda din 82, fara baterie, fara carburator, lovita, linie audio compusa dintr-un casetofon si un difuzor intr-un burlan care tine locul de tub de basi.........., bineinteles ca actele erau de cars severin, fara nici o taxa / revizie la zie etc, jalnica ce mai, dar ........... pretul scazuse dramatic la 10 mil, "fara muzica", 9.5 mil, 8 pana la 5 mil,...........



in fine prietenul pana la urma si-a cumparat o dacie din 85 la 7 mil, bunicica, dar din fericire nu si-a luat "masina straina"

concluzie: (valabila in special pentru masinile mai vechi) mai bine te duci la unu care iti spune ca mai are unele probleme masina, sau a mai fost atinsa pe ici pe colo, decat la una "impecabila"
  • ioan_francezu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Pai un Tico BUN din 1997 e 2000euro, normal ca o Laguna era prastie la banii astia.


Pai laguna avea numere de Franta... adica mai costa inca 4000 inmatricularea legal... deci la 2350 trebuia sa arate super
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
DB77AAA eu am o Dacie berlina 89, carserie si restul super, daca amicul tau va avea nevoie de ceva eu tare cred ca o dezmembrez, nu de alta dar din 2001 sta in garaj si de atunci nu a facut mai mult de 300km, cred ca mi-au radiat-o berbecii...am tinut-o ca sa merg la mosie cu ea, si de fapt tot cu alte masini am fost. Vopseaua are putine atingeri (canistre, teasc, cauciucuri, lazi...) o fac eu complet daca vrea si la culoare Laughing ... motorul e de 1400 cutie 5tr, totul ok, schimbat totul la ele acum 15,000km. Acum sta afara (m-am saturat sa o vad atinsa prin garaj) dar cu folie pe ea.
Caroseria merita la greu, pic de rugina nu are sub, daca fac poze o sa spui ca nu se poate asa ceva...asta spun ca la Dacie beleaua e tabla, acolo ramii fara bani de fapt.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:DB77AAA eu am o Dacie berlina 89, .


@OFF-TOPIC
multumesc pentru oferta dar din pacate cu siguranta costa prea mult drumul........... targoviste - iasi......

@ON-TOPIC
azi ma duc (mai mult din curiozitate) sa vad o dacie perfecta la numai 6 mil, asa ca fiti pe faza
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
fa poze Smile
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Vreau sa ma uimesti Angi.
  • D@ny

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:azi ma duc (mai mult din curiozitate) sa vad o dacie perfecta la numai 6 mil, asa ca fiti pe faza

De-abia aºtept , crede-mã Laughing Laughing Laughing
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ZouZou a scris:fa poze Smile



cred ca duminica o cumpar, chai daca nu e perfecta....... cum mi s-a zis... si o sa pun si poze
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
poze cu dacia perfecta!

Shocked

oricum ideea e ca merge














a se observa cauciucurile aproape noi de pe fata, faptul ca nu are rugina, + de asta motorul are saxofonul spart, da cu oleaca de fum, ca doar a fost reparat capital+ulei castrol acum o luna


oricum este de vanzare, asa ca daca vreti un schimb ceva, dar nu accept doar decat dupa 2000 si sa fie opel, posibil sa mai dati si o diferenta Evil or Very Mad Twisted Evil
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
felicitari pt bijuterie Very Happy cum era ? a da ... cat mai multi km fara incidente Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR