Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Deschid un subiect plin de sentimentalism si poate nostalgie: care sunt masinile/modelele voastre favorite din toate timpurile? Si, eventual, de ce!?
Fara sa le asez intr-un clasament (pentru ca e imposibil s-o iubesc pe una mai mult decat pe cealalta) va prezint preferintele mele:

*** Audi 80 B2 -
Prima mea masina (de fapt a tatalui meu, dar prima masina condusa regulat exceptand dacia scolii de soferi). O masina exceptionala daca e corect intretinuta, prima masina (si poate singura) pe care o voi restaura atunci cand imi voi permite! Nota 10, Audi 80!

***VW Passat Mk5 (2001-2005) -
Cea mai frumoasa masina all-around (sportiva, eleganta, elemente de design excelent inchegate, senzatia de solid, dar foarte slick in acelasi timp etc) din lume, pentru mine! Very Happy

***Opel Ascona B -
Geamana Audi-ului 80 in copilaria mea!Very Happy O masina pe care o ador pur si simplu, in special pentru felul in care arata!

***Ford Mustang 2005 - prezent -
De departe cel mai reusit remake (Ford GT 40 e probabil singurul contracandidat) al unei masini clasice. Excelent design, insa nu stiu cum sta la partea tehnica.

***Mercedes 240D - 1982
Tanc! Road legal! Wink
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca topul este facut de tine sau este preluat de undeva?
daca este realizat si gandit de tine putem adauga si noi alte masini in acest top?
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
este facut de mine si chiar va rog sa va postati si voi preferintele.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Masina tineretii mele: Mercedes 115, 230(6). Trebuie mentionat ca masina mea a avut culoarea celei din ultima fotografie.



Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR