Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • florinel28

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 1900 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut sunt nou pe aici ,de vreo 2 saptamani sunt posesor al unui vectra din 2005 si de bine ce l-am cumparat acum vreo 4 zile s-a aprins un martor in bord si nu se mai stinge,deci ramane mereu aprins tot timpul cat merge masina ,problema e ca nu am manualul la ea si nu stiu semnificatia martorului ,daca puteti sa ma ajutati voi si sa-mi spuneti despre ce e vb ,e ultimul martor din partea de jos din poza care am postato mai sus,precizez ca poza nu e de la masina mea ,dar e acelasi martor care se aprinde .Multumesc mult celor care au timp sa-mi ofere niste raspunsuri, mi-ar fi de folos semnificatia la toti martorii galbeni din poza in ordinea lor Laughing mersi mult pt timpul acordat.......


Ultima modificare facuta de florinel28 la Lun 26 Apr, 2010 7:40 pm
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Prin ultimul cred ca ai vrut sa spui cel din dreapta. Este check engine si se aprinde ori de cate ori motorul are o problema. Ca sa aflii ce nu este in regula, trebuie sa mergi la un tester si pe urma ne spui codul.
  • florinel28

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 1900 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nu ai idee poate fi cv grav k nu m-ai am rabdare?mersi...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
florinel28 a scris:nu ai idee poate fi cv grav k nu m-ai am rabdare?mersi...

Poate daca ar fii mama Omida dar nu e. Du-te la tester si o sa vezi ce are. Wink
Skip ads

  • florinel28

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 1900 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salut ,am fost la tester si mi-a iesit ca era defecta electrovalvula RG ,nu mi-a zis nici un cod ala si a costat 130 euro piesa plus 40 euro mana de lucru ,aaa era sa uit eu locuiesc in spania deci pretul este de aici poate la noi sunt mai scumpi baietiii de la sevice.BAFTA..........
  • catalinS8

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
daca ma puteti ajuta si pe mine! va rog caci am tot cauta subiectul cu amrtorii din bord! am o rugaminte la cine are un vectra c cdti eventual de mai are si 120 de cai daca imi poate face o poza atunci cand ii pune contactul la masina deoarece eu am impresia ca nu mi se parind toti martorii:| si nu am cu ce sa compar!Sad( va rog
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR