Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am de ceva timp un DVD cu TV la masina de care am fost si sunt foarte multumit! Totusi ecranul acestuia fiind cam mic, m-am hotarat sa atasez un monitor LCD mai mare! Am cumparat unul dar a aparut o problema...nu prea aveam unde sa-l montez, carcasa lui fiind destul de mare (avea si difuzoare incorporate) asa ca am recurs la ceva modificari si l-am "adaptat" la parasolar! A fost ceva munca...dar a meritat! In curand vine si camera video pentru marsharier...deci va fi un monitor "combinat"! Smile

Skip ads

  • eme5543

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1997 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Sall chestia asta cu camera pe marsarier m-ar interesa dar totusi nu-mi dau seama c-am unde s-ar putea amplasa camera?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu o voi amplasa exact la luneta pe carcasa de plastic a stopului suplimentar de frana, pentru a avea o imagine de ansamblu in spate! Probabil ca voi folosi camera mai mult ca "oglinda retrovizoare" avand si senzori de parcare instalati si care functioneaza impecabil! Voi face cateva experimente inainte de a ma decide unde o amplasez! Am vazut camere amplasate deasupra numarului sau in spoilerul spate, dar nu ma tenteaza sa o expun afara din mai multe motive! Acolo unde doresc sa o amplasez, va fi "mascata" cumva, pentru a nu atrage atentia jefuitorilor! Smile Am pe timp de noapte doua camere de supraveghere a perimetrului...dar niciodata nu poti fi sigur....la noi in tara, furaciunea a ajuns virtute! Smile
  • selberg

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2008

  • Mesaj Privat
camera depinde de care este.eu am montat in bandou de pe bara spate.nu a fost greu doar o gaura data cu o freza care au trimis-o o data cu camera.la mine imi afiseaza in oglinda retrovizoare(display 7 inch)care a venit cu camera si senzorii parcare.camera pe spate face toti banii!




Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Am de ceva timp un DVD cu TV la masina de care am fost si sunt foarte multumit! Totusi ecranul acestuia fiind cam mic, m-am hotarat sa atasez un monitor LCD mai mare! Am cumparat unul dar a aparut o problema...nu prea aveam unde sa-l montez, carcasa lui fiind destul de mare (avea si difuzoare incorporate) asa ca am recurs la ceva modificari si l-am "adaptat" la parasolar! A fost ceva munca...dar a meritat! In curand vine si camera video pentru marsharier...deci va fi un monitor "combinat"! Smile


Nu prea inteleg de ce te-ai chinuit atat cand puteai sa iei direct un parasolar cu LCD... ai iesit cu mult mai ieftin?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
GabiB-77 a scris:
Nu prea inteleg de ce te-ai chinuit atat cand puteai sa iei direct un parasolar cu LCD... ai iesit cu mult mai ieftin?

Mare chin nu a fost! Aveam deja monitorul pe care am dat 80 de lei cu un an in urma si il tineam aruncat prin fiare! Cred ca am iesit mai ieftin......si in plus placerea de a surubari.. Smile
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Da, in cazul asta ai iesit mai ieftin
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR