Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Pai cum mai omule la intalniri parchez mai mereu langa OPC-ul tau si tu nu ai auzit de jEguar break.....




eu am remarcat o masina misto langa opc-ul meu dar scuza-ma nu am vazut emblema si parca nu avea nici motorizarea scrisa in spate ...si ca sa nu ma fac de kko n-am avut curaj sa intreb ce masina e....
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

La urmatoarea intalnire ti-o voi prezenta in amanunt..... promit Wink
  • cipo

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2005

  • Mesaj Privat
BV-31STE a scris:Eu am probleme Sad

Musteste uleiul pe la garnitura de chiuloasa
acolo nu e garnitura de chiuloasa ci garnitura de la capacul culbutori. cea de care zici tu e mai jos si nu se vede in imagine.
aceeasi problema o am si eu; de fapt asa am luat masina drept pt care am si obtinut o reducere suplimentara pt reparatii, insa n-am facut nimic pana acum din comoditate, buget, timp, etc. pret aproximativ pt reparatie: 200 lei si cateva ore bune de pierdut (sunt cam multe de demontat), dar de astea duc lipsa...

am urmarit din scurt uleiul si nu papa deloc sau extrem de putin; de fapt nu-l papa ci mai degraba il pierde pe acolo, insa cantitatea este insesizabila, de genul 50-100ml/10-13 mii km. daca ridici capota ti se pare mult pt ca din cauza curentilor de aer se intinde inestetic si se mai si imbacseste cu praf.
daca ar fi scapat pe la garnitura de chiuloasa ai fi observat demult nivelul de ulei scazut si eventual alte probleme.

tie nu-ti scapa ulei si pe la capacul galben? problema este de o panarama de garnitura de 1.8 lei pe care am inlocuit-o o data cu primul schimb de ulei.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
cipo a scris:

tie nu-ti scapa ulei si pe la capacul galben? problema este de o panarama de garnitura de 1.8 lei pe care am inlocuit-o o data cu primul schimb de ulei.


Garnitura Question Exclamation Si la mine curge pe la capacul ala dar nu are garnitura(cred) I'am pus eu ceva sfoara pe acolo dar acuma curge iar. Esti sigur ca are garnitura? Gasesc la reprezentanta asa ceva?
Skip ads

  • cipo

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Smile)
da e o garnitura de cauciuc. se gaseste la orice reprezentanta, numai s-o aiba pe stoc la momentul ala.
  • BiriV

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut, numele meu este BiriV, sunt posesor Opel si au trecut cateva luni de cand nu am mai avut probleme.
What's next ? Ca prea suna a Alcoolicii Anonimi Smile Smile
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Din pacate, in ultima vreme se pare ca eu ii fac probleme masinii.
O cam bruschez in ultima vreme. Nu mai evit toate gropile. Nici nu prea o mai tin curata.
Promit sa incerc sa-mi organizez mai bine timpul, sa nu mai fiu mereu grabit si stresat. Si promit sa am mai multa grija de ea.
  • dany_m2v

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2008

  • Mesaj Privat
...doar capacul la delcou schimbat luna trecuta...in rest totul OK !
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Heheee, ce discutie interesanta ai readus la actualitate.

Eu nu am avut probleme azi. Insa tre sa acord mai multa atentie masinii, ca se degradeaza...
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am avut probleme cu masina de mai bine de jumatate de an, sau poate chiar mai bine; si nici alea care le-am avut vreodata nu pot spune ca au fost iesite din comun.

@maiandrei: nu se poate ... cineva zicea ca opelurile sunt ca vinul, cu cat trece timpu' cu atat sunt mai bune!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai dap: F-urile si Kadet E..sunt cele mai bune..ca sunt cele mai vechi...pe de alta parte, datorita cresterii nivelului de trai nu cred ca nici tinichelele actuale n-o sa apuce sa se strice in curtile noastre..o sa se uzeze moral si sigur o sa fie schimbate inainte de a se uza fizic ....
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Deci eu NU am avut probleme de 3 zile Exclamation






Ce'i drept nici nu m'am atins de masina in astea 3 zile ci doar am supravegheat'o de pe geam. Cool
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
stai calm ca "ea" si-a notat toate problemele care trebuia sa ti le faca in astea 3 zile ... si o sa ti le faca toate odata Smile
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Musca'ti limba! Very Happy
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
As vrea sa spun ca nu am avut probleme, dar nu pot. Dar am un R 18 Turbo care are 289.000 km (cel putin, asta daca samsarul nu l-a dat inapoi), la care nu s-a facut nici o interventie la motor pana acum si nici nu da semne ca ar fi nevoie. Nici macar distributia nu am schimbat-o, doar consumabilele. Din pacate putine modele de masini se pot lauda cu asta.
Saptamana trecuta, am mers cu Renault-ul (din 2006 e la un prieten care face zilnic naveta la servici) si am fost placut surprins de cum merge, ba chiar mai mult, inca e net superior la raspunsul acceleratiei, dar asta o pun se seama carburatorului care e net superior calculatorului si injectiei mele de pe Opel. Dar una se construia odata, alta se construieste acum.
Oricum, problemele avute la Opel au fost minore, dar nici o reprezentanta nu a fost in stare sa o descopere. Si am incercat peste tot. Bucurestiul s-a predat, si pe rand si alte service-uri din alte orase, asta pana cand un service fara pretenti din Zarnesti mi-a rezolvat problema in doua minute. Cam la fel ca in bancul cu Bula si cuiul. Si cand te gandesti ca reprezentanta de la Bucuresti a schimbat pana si calculatorul de la masina fara sa rezolve problema (asta a fost si motivul pentru care fostul proprietar a vandut masina, exasperat de neputinta service-urilor de a rezolva problema) ...
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Azi dimineata am intrat in masina pe usa dreapta spate Sad , cele din fata erau bocna. E a doua oara iarna asta Evil or Very Mad .Prima data am dat cu glicerina pe chedere, azi imi venea sa pun ...benzina si sa-i dau foc.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu n-am avut cu ea probleme de un an de cand am luat-o,in schimb i-am cautat intr-una Very Happy
Saraca...probabil ca s-a simtit ca o femeie pe care o banuiesti ca te inseala.Sper sa nu aiba acelasi caracter ca sigur mi-o trage pana la urma Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR