Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Da ... din pacate trebuie demontata fata de usa pentru a prinde boxele. Vezi ca am pus si eu un tutorial la sectiunea "cum sa" ... daca vrei sa te apuci singur.
@cobra12: din punctul meu de vedere e ok alegerea. acum depinde si de ce buget dispui. Boxele alea le-am ascultat pe corsa D pe casetofonul stoc si erau ok.
Skip ads

  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Parerea mea : Nici o boxa nu se compara cu un subwoofer in portbagaj
  • Georges Astra G

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Zaoane a scris:Parerea mea : Nici o boxa nu se compara cu un subwoofer in portbagaj

aici iti dau dreptate, de cand am montat wooferul nici nu ma mai gandesc sa schimb ceva la sunet, poate niste inalte ceva mai puternice, in rest eu zic ca sistemul audio e ok
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
O boxa buna si amplificata bine poate sa suplineasca cat de cat un subwoofer, dar doar pe usi bine insonorizate. Dar un buget pentru asa ceva sare lejer de 7-800 euro Very Happy (2 boxe + cabluri + statie + insonorizae) ... si asta ca pret minim
Skip ads

  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
stiti cumva cei care ati avutsau aveti din fabrica tweeterele de spate .ce dimensiuni au ? ca am incercat cu cele de fata si nu se potrivesc /presupun ca cele de spate sunt mai mici ..aveti idee ?!
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da, trebuie
  • george gt

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am achizitionat un opel astra 4 usi in vara asta sh .am un sony gt 300 si as vrea sa pun un adaptor pt display ,comenizi volan nu are . (sfat) Laughing merita sau nu Very Happy .ce informatii pot vizualiza. multumesc mult.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu se merita daca HU-ul are deja display
Skip ads

  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
george gt a scris: am achizitionat un opel astra 4 usi in vara asta sh .am un sony gt 300 si as vrea sa pun un adaptor pt display ,comenizi volan nu are . (sfat) Laughing merita sau nu Very Happy .ce informatii pot vizualiza. multumesc mult.

ai gasit si la ce bani ? as vreau si eu sa imi pun daca ar fi convenabil. sunt in aceeasi situatie ca tine /scz daca sunt off topic
  • loopdown_50soo

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut
ce cd player tre sa`mi iau daca vreau sa`mi mearga comenzile de pe volan si eventual si displayul... mersi mult... am si eu un astra g din 2002
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salutare , merge bagat pe un cdr500 subwoofer + statie ?..adica am auzit ca nu are iesire pt subwoofer..si acum as vrea sa stiu sigur. multumesc Smile
  • luca george

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y 17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nastrut a scris:salutare , merge bagat pe un cdr500 subwoofer + statie ?..adica am auzit ca nu are iesire pt subwoofer..si acum as vrea sa stiu sigur. multumesc Smile
merge cu siguranta
Skip ads

  • mihai_mol

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mie nu-mi merge radioul ce sa fac , cum sa scot cd-player-ul din carcasa
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salutare din nou Very Happy....am masina din senatura si are 8500 km . De vreo cateva zile ma dispera boxa de pe partea stanga din spate.Habar nu am ce are dar bazaie de numa numa (mai ales la melodiile cu bass mai pronuntat) si inainte nu facea asa.......si este foarte enervant pt ca se aude urat de tot.....Sad....nu stiu ce sa fac....sa ma duc cu ea la garantie ? am o sansa sa o schimbe pe garantie ?
Precizez k pana acum am fost multumit cu boxele astea din stoc (sunt suficiente ca putere pt mine ...deocamdata..) dar faza asta ma scaote din sarite .. Sad
  • ratoiu2001

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
daca bazaie , incearca sa scoti capacul de la difuzor si da drumu la muzica pana se aude zgomotul.Vezi ce e : membrana difuzorului distrusa sau zornaie ceva plastice la usa. Ar mai fi o varianta, posibilitatea de a se fi desfacut patial bobina difuzorului si freaca.
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ratoiu2001 a scris:daca bazaie , incearca sa scoti capacul de la difuzor si da drumu la muzica pana se aude zgomotul.Vezi ce e : membrana difuzorului distrusa sau zornaie ceva plastice la usa. Ar mai fi o varianta, posibilitatea de a se fi desfacut patial bobina difuzorului si freaca.


am scos capacul de la difuzor.membrana nu e rupta sau distrusa sa mai stiu io ce ..... de la usa nu e nimica...... ce am observat....cand pun mana pe membrana nu mai bazaie dar cand o iau incepe din nou .... m-am uitat bine la membrana si nu e rupta , dar totusi tind sa cred ca de acolo este problema ..... ceva sfaturi ?multumesc
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
du-te la garantie sa ti-o schimbe
  • cxbcristianx

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Acceiasi problema si la mine bazaie! cum sa remediez problema?help!
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu e din setari (bass/treble/etc) si nici nu ai umblat la cabluri ca sa le strici izolatia, e foarte posibil sa fi cedat boxa. Se remedieaza prin inlocuire, cu ocazia asta poate faci si un upgrade Wink
  • Hylander

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1999 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
luca george a scris:
nastrut a scris:salutare , merge bagat pe un cdr500 subwoofer + statie ?..adica am auzit ca nu are iesire pt subwoofer..si acum as vrea sa stiu sigur. multumesc Smile
merge cu siguranta


Salut. Spune-mi si mie cum se procedeaza ca ad fi interesat sa pun amplificare cu subwoofer tot la un cdr 500 dar nu are mufe pt RCA... da-mi mai multe detalii te rog si concret... ca daca imi zici iti trebuie nush ce adaptor, dar care nu pre se gaseste sau mai stiu eu ce nu prea fac mare lucru! MERCI.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR