Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sa-ti zic ce am patit eu, in mai anu trecut mi-am luat un caravan z16xe , la fel datorii distributie etc etc gumele de vara de pe spate aveau o galma le-am luat noi , spre iarna aveam doar vreo 5-6 milioane sa iau gume , am gasit un anunt pe net de la un baietas ce aducea masini de afara in care mai baga si niste gume etc , l-am sunat mi-a zis sa vin cu banii ca le iau sigur , pirelli winter 130 de ron bucata , nu pot sa-ti zic cati km aveau dar aratau ca noi (aveau tepii aia pe ele ca la gumele noi ) m-am dus cu baiatu sa le montez la o vulcanizare s-au echilibrat perfect fara galme fara gauri , deci total 4 gume de iarna 520 exact bugetul meu .
Idee e sa cautati ca se gasesc gume bune chiar si sh
Skip ads

  • leon maximilian

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Tigar Winter, fabricate in Serbia sub licenta Michelin, 235 Ron bucata. Le am de anul trecut, cumparate de noi si am facut cam 3000 km cu ele. Folosite o iarna, mers la Moeciu pe zapada de vreo 3 ori si s-au comportat foarte bine. Oricum daca este polei pe jos poti sa ai si mama anvelopelor de iarna ca tot patinezi.
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ionutxxx a scris:Sa-ti zic ce am patit eu, in mai anu trecut mi-am luat un caravan z16xe , la fel datorii distributie etc etc gumele de vara de pe spate aveau o galma le-am luat noi , spre iarna aveam doar vreo 5-6 milioane sa iau gume , am gasit un anunt pe net de la un baietas ce aducea masini de afara in care mai baga si niste gume etc , l-am sunat mi-a zis sa vin cu banii ca le iau sigur , pirelli winter 130 de ron bucata , nu pot sa-ti zic cati km aveau dar aratau ca noi (aveau tepii aia pe ele ca la gumele noi ) m-am dus cu baiatu sa le montez la o vulcanizare s-au echilibrat perfect fara galme fara gauri , deci total 4 gume de iarna 520 exact bugetul meu .
Idee e sa cautati ca se gasesc gume bune chiar si sh



Iti dau dreptate ca se gasesc daca ai rabdare sa cauti si anvelope sh f bune, insa in cazul colegului nostru nu se justifica sa ia sh deoarece pretul pentru anvelope noi este chiar mic comparativ cu 215.55.16 cum am eu pe vectra C. Ma gandesc ca la dimensiuni mici ar trebui luate anvelope premium pentru vara ex: michelin sau bridgestone si cele mai ieftine pentru iarna (pe masina de servici am avut iarna trecuta anvelope debica de iarna si nu am avut pb deloc). Stiu ca anvelopele premium sunt un efort financiar insa merita garantat mai ales ca diferenta este de cateva sute de mii/buc.
  • felixgeorgescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 1.6XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Buna seara! Are cineva idee care sunt cele mai ieftine cauciucuri de aceasta dimensiune si de unde se pot comanda ele?


Multumesc.
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
ieftin ca ieftin, dar gasesti pe stoc asemenea dimensiuni? Smile
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
La pret "de criza"... dupa mine, BARUM, am avut asa ceva pe Astra F si am fost multumit.
  • ptrv

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Eu de prin 2007 caut mereu Tigar. In 2006 mi-am luat un Opel nou care a venit cu Pirelli din fabrica. Am zis Wow... dar din motive "de buget" la urmatorul schimb am pus Tigar. Si de atunci doar asta caut. Ce model? "de vara" si "de iarna"... Nu-mi trebuie altceva. Ca si recomandare: evitati anvelopele "All Season" indiferent de marca. Sunt dezamagitoare rau... Toate masinile de serviciu dotate cu asa ceva mi-au dat palpitatii... Sa nu credeti ca faceti economie cu ele! Va veti aminti de asta prima data cand veti vedea ca nu puteti frana la o bura usoara de ploaie...
  • nicu.work

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2015

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:@anotherloony - ai dat si tu un search pt subiect?S-a mai discutat de atatea ori.Si eu m-am confruntat cu aceiasi problema cu putin timp in urma,Si nu am deschis un nou topic.Am postat acolo unde trebuie.

https://www.clubopel.com/vie...asc&start=100

Postul acesta se intinde pe sapte pagini.La fel ca el mai sunt cateva deschise.



Acu,ce sa zic,"imi cer scuze" ca nu-mi rapesc din w/e sa dau mai multe detalii cand deja s-au discutat acestea de zeci de ori.

Si chiar,pt ce sa scriu o polologhie intreaga despre brigestone daca tu zici ca depaseste bugetul?


Puteai sa spui chiar tu pe scurt care este concluzia in topicul recomandat, daca tot zici ca ai fost nevoit la un moment dat sa il citesti
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Chestionar

Ce anvelorpe ieftine recomandati?
Tigar Sigura 13%
Debica Passio 2 14%
Debica Furio 6%
RIKEN ALLSTAR 2 1%
Kormoran Impulser B 3%
Matador MP14/MP15 7%
Sava Intensa 5%
BFGoodrich Profiler 2 12%
KLEBER DYNAXER HP2 4%
Fulda Ecocontrol 10%
Firestone Multihawk 20%
130 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR