Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • selberg

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut.am o problema cu masina dupa cum am spus si in titlu trepideaza volanul de la 120 km/h in sus.juntile is noi cauciucurile is noi.de echilibrat le am echilibrat toate.geometria directiei am facuto capete de bara si bucsi noi.jentile au venit cu inelele de centrare.inelele se potrivesc perfect pe janta dar daca le pun pe butucul masinii au vreo jumatate de centimetru mai mult decat butucul in diametru.asta ai fii cauza?sa ma duc sa fac la un strung?is disperat ca am schimbat cam tot ce se poate schimba si tot asa face.
Skip ads

  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
cred ca depinde si de drum, ai incercat pe autostrada, sau pe un drum ca'n palma? si eu am fost saptamana trecuta 60km pe drumul de la cernavoda de unde se termina autostrada, spre ion corvin...si am zis ca se rupe masina...era tot in valuri...

o gluma mica, daca se accepta:
posesorul unui ferrari...hotaraste sa returneze masina, deoarece la 350km/h auzea un suierat in spatele masinii Smile)
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
inele de centrare trebuie sa fie fix cat butucul si fix cat janta nici mai mare nimic mai mic incerca sa cumperi alte inele de centrare.
  • selberg

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2008

  • Mesaj Privat
mda inseamna ca asta ar fii problema.inelele un pic mai mari ca si butucul.incer sa vad daca rezolv
Skip ads

  • selberg

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2008

  • Mesaj Privat
se poate din specificatiile acestor jante(Janta aluminiu MD680 DIM6.5x15; PCD4x100 - fumuriu) sa aflu dimensiunea inelului de centrare(partea care intra in janta)?si stie cineva sa-mi spuna dimensiunea inelului care vine pe butucul masinii?(opel astra g 2002 4x100).vreau sa cumpar inele dar nu stiu de care sa comand!
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
selberg a scris:se poate din specificatiile acestor jante(Janta aluminiu MD680 DIM6.5x15; PCD4x100 - fumuriu) sa aflu dimensiunea inelului de centrare(partea care intra in janta)?si stie cineva sa-mi spuna dimensiunea inelului care vine pe butucul masinii?(opel astra g 2002 4x100).vreau sa cumpar inele dar nu stiu de care sa comand!


Nu in specificatiile date nu se regasesc dimensiunile cautate de tine.
In mod normal, atunci cand se cumpara jante se cumpara cu tot cu setul de inele de centrare, sau firma care le vinde (jantele sau inelele) ar trebui sa stie ce ai tu nevoie pentru un anume tip de masina. Mai ai varianta sa demontezi o roata si sa faci tu masuratoarea.

Bafta
  • selberg

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2008

  • Mesaj Privat
da jantele au venit cu inele de centrare dar cum am spus mai sus sunt cu vreo jumatate de centimetru mai mari decat butucul masinii si cred ca asta ar fii cauza trepidatiilor la care nu le mai dau de cap.cred ca o sa desfac si o sa masor eu pana la urma.ms
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca nu am datele cerute de tine, sper sa rezolvi problema.
Mai mult ca sigur ca vibratiile apar de la acele inele de centrare(am patit personal).
Totusi incearca sa afli la ce masina sunt bune si cauta un eventual schimb.
Sau cere sa fie schimbate la cei care ti-au vandut jantele.


Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR