Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
airbagurile sunt ok
Skip ads

  • andreicristea

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cam naspa cu trapa,daca schimbi plafonul,bine ca esti sanatos
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ce e nasol cu trapa daca schimb plafonul ?
  • keryj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nimic numai daca vrei sa cumperi plafon cu trapa e mai scumpa
Skip ads

  • andreicristea

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sau isi cumpara plafon fara trapa,asta este nasol,eu cu trapa nu am nevoie de a/c...cam asta este treaba cu trapa
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ba esti nebun cum so dezmembrezi daca masina e buna?Smile lol! Dute-n dezmembrari gaseste-ti un plafon decupeazal .. o pui pe-ata si cu asta basta ciao! PE urma pana ai bani so vopsesti te duci iti iei o folie alba,neagra,galbena de asta ce au si taximetristii e 100 lei .... si o foliezi toata intr-o culoare si incet incet pe urma o pui la punct daca doar acoperisu e ...bulit n-are rost so dezmembrezi credema:) Ca sa o dezmembrezi gandeste-te ca...vei vinde 50% din ea si restu o so arunci la fier vechi! Numa in cazul in care nu vie cienva si o ia toata asa....dar... d ece s o iau pe-a ta ..cand iti aduci una cu volan pe dreapta din anglia in stare super buna cu 2-3 sute de lire! Eu zic ca nu merita so dezmembrezi... daca ai putine relatii cu baieti ce se ocuap cu dezmembrari.....te poti reorienta de niste oglinzi,parbriz...si plafonul ala... ca-n rest se indreapta mai ok! Sincer eu nu as dezmembrao!Acuma tu stii bafta;)
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Toti zic ca o masina lovita nu mai e la fel, draq stie ce sa fac acum ! Inca incerc sa ajung la cea mai satisfacatoare optiune
  • B79KHR

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut aceiasi problema am avut-o si eu acum 2 ani (m-am rasturnat cu masina mea tot un vectra B) Sad si am ales calea dezmembrarii pt ca e mai profitabila u gandeste-te ca dupa ce iti cumperi piesele tre sa le si montezi(vopsit inca o cheltuiala in plus) si multe altele pe care u nu le vezi acum cu ochiul liber dar in timp vor iesi la suprafata.Acum u alegi cea mai buna varianta care crezi ca ti s-ar potrivi......multa bafta
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Bi0HAZARD a scris:Toti zic ca o masina lovita nu mai e la fel, draq stie ce sa fac acum ! Inca incerc sa ajung la cea mai satisfacatoare optiune

dai mah fitear ai draq care mai zice, ei fac asa doar ca sa te descurajeze...pai altii cauta masini lovite, sa le faca apoi sa le foloseasca sau sa le vanda, si omul nestiutor o ia de buna, ca nu a fost lovita, ca a fost ingrijita, tinuta in garaj, astea sunt niste prostii crede-ma, si eu am patit la fel, am cazut intr-un sant cu masina am indeptat-o i-am luat radiatoare, fierul e fier, se iindreapta se repara, si il poti refolosi, nu te mai lua dupa toti... pana la urma daca reparatia(+vopsit +manopera) te-ar duce mai ieftin decat recarosarea( si aici iti dai seama, manopera ceva mai scumpa), intreaba si tu pe cineva care cunoaste, si iti faci si tu un calcul estimativ si vezi ce iese...Mult noroc!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu vad 2 variante:
- o repari si pierzi vreo 2000 eur
- o vinzi in starea in care e si pierzi 1000-1500, in functie de cat iei pe epava.
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nasoala treaba,

Unde mai pui si ca suntem vecini... imi pare rau chiar vedeam masina in zona si ma gandeam..." Ce bine ingrijeste omu' masina"

Daca mai e valabila cu rotile o sa intreb eu de gume in numele tau iar daca gasesc te caut aici...

Daca te uiti in spatele garajelor din poze o sa-mi vezi carul...

Bye
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Cea mai rapida varianta ar fi sa o vinzi asa si mai pui bani si iei alta. Alta ar fi sa o dezmembrezi tu, iei mai multi bani decat daca o vinzi intreaga, numai ca dureaza pana vinzi piesele.

Bine ca nu s-a intamplat mai grav.
Skip ads

  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
calin1945 a scris:Nasoala treaba,

Unde mai pui si ca suntem vecini... imi pare rau chiar vedeam masina in zona si ma gandeam..." Ce bine ingrijeste omu' masina"

Daca mai e valabila cu rotile o sa intreb eu de gume in numele tau iar daca gasesc te caut aici...

Daca te uiti in spatele garajelor din poze o sa-mi vezi carul...

Bye

o sa ma uit pe poze si pe geam, si ai azut cum arata masina nu prea o ingrijeam mai ales ultima luna ca nu am avut permis
Mai este valabil cu gumele daca ai ceva pe 14 ca am jante decat de 14
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Primu tinichigiu care s-a uitat la ea a dat verdictul astazi: Reparabila cu 15oo euro (vopsita toata, piese, indreptat, unghiurii
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cam greu de crezut ca mai iese bine plafonul in plus mai are si trapa ceea ce complica lucrurile. Si daca ar iesi va trebuie probabil revopsita toata sau majoritatea, plus piesele avariate se ridica costurile destul de sus. In concluzie parere(sfat): cauta una de la cineva care aproape a terminat-o de dezmembrat ca sa iei caroseria si ce iti mai trebuie si faci din 2 una. Fiind mai goala aceea te costa mai putin decat daca ai lua tu una si ai dezmembra-o, tot in ideea sa faci din 2 una. De prferat sa iei una de anglia de la dezmembrari ca o iei mai ieftina si nelovita, de obicei se dezmembreaza de Anglia sau cu volan pe stanga avariata.
Chiar daca te freaca pe la rar cu actele e mai putina bataie de cap decat cu vopsitul si cu teama ca nu s-a indreptat bine.
Bafta!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Hai sa nu dramatizam, sunt destule junghiuri facute din 3-4 daune totale care circula tantos prin orase. Se repara fara probleme (se va vedea ca a fost lovita, evident) ieftin ai gasit. Wink
  • onix69

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Bine ca nu ai patit mai grav, si eu am avut accident cu masina lu tati un Ford Sierra 2.0 tot asa mam dat peste cap si cam acelasi parti am indoit si eu ca tine. Din experienta proprie i-ti spun ca trebuie sa fi inarmat cu multa rabdare si nervi daca vrei sa te apuci sa o faci ,dar se poate face si un maistor bun ti-o face de nici nu zici ca o fo rasturnata dar tre sa fi pregatit financiar asa ca tu sti cum i mai bine eu i-ti spun prin ce am trecut si crede-ma ca nu am cheltuit putini bani, am cumparat inca una de pe care am luat faruri ,oglinzi, spoilere, parbriz,toate usile dar nu trebuiau numa 2 schimbate , aripile fata , stalu din fata si plafonu nici nu zici ca au fost indreptate. Tu sti eu ti-am povestit prin cate am trecut decizia e a ta
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ma omule tu esti turc? la 1500 euro o repar de 3 ori ma! Dute in anglia aduti un opel vectra cu volan pe dreapta cu motor de 2000 benzina sau cat o fi ....orice junghi ...numa sa-l aduci ca gasesti o gramada la 2-sute de lire...o aduci in ro cu tot cu drum ajungi la 500 lire! si gata tata..iti iei parbrzi,faruri,usi,capota,,stopuri tot ce-ti trebuie...mai si vinzi de pe ea si faci niste banuti! ii schimbi tot...ce-are? pai si voi sunteti ma pretentiosi sa iasa tot la unghi si eu am un opel vectra b ..lovit ...pe partea stanga si a fost facut cei drept nu sta capota cu far la unghi dar asta e....ce naiba nici nu iti dai seama ca a fost lovita..! Ce ti-e greu sa dai jos usile dep e ala..? si sa le pui pe-a ta? capota... si tot ce-ti terbuie? aripi tot...! Si cu asta basta! manopera ...ai si tu 1-2 -3 prieteni iesi si tu mai ieftin stati la o pove si schimbati usile si aripile,capota,parbrizu.. si uite asa..si gata..ce.. iti mai raman si piese mai vinzi din ele de pe cealalta iti mai scoti din parleala ! NU ai bani de vopsit? TI-AM DAT IDEEA CEA MAI IEFTINA! te duci si comanzi folie pe culoarea dorita.......si o foliezi toata pana ai bani so vopsesti ...si o sa vezi ca folia tine asa de bine ca nici no so mai vopsesti...daca e so vinzi asta e o vopsesti dar daca o tii ptr tine momentan ti-am dat niste idei sa te scoti din gaura si sa te poti folosii de masina. Ce trapa ma?Smile acuma sincer....astea-s pretentii ! ce neparat musai trapa/? ok ..iti aduci una de dincolo cu volan pe dreapta cu trapa .... si de pui electrica bine daca nu asta e ..pui manuala! Cum crezi tu..dar la 1500 euro garantez ca o repar de 3 ori! la 500 lire aduc 2 opel vectra b ...de dincolo cu motoare de 2.0 benzina...sau 2.5 ideale ptr dezmembrat! am prieteni care au cumparat si pe 100 lire ti-o da de gratis numa so iei sa se scape de ea! e plin pe net cu ele...Smile . Tai plafonu ma ce sa mai indrepti pui plafonu de la astalalta...la un tinichigiu bun sa-ti sudeze bine stalpii si ciao bao..iti faci o masina tzatza de matza.. nici nu iti dai seama...ca a fost rasturnata... o vinzi ma...si tot nu iesi in pierdere.. ( e cam tiganie ce zic eu ..dar asta e...daca e masina ta..te tiganesti si ptr cel mai micl ucru.... pana la urma..tu sa te simti bine si sa ti-o repari ..eu zic ca se poate..sunt atitea masini...patite..credema circula pe langa tine si nici nu iti dai seama cate bube or avut;) ! Cred in orice decand am vazut un seria 7 lovit de tren si-n 2 luni repus pe picioare ca nou cu 2000 euro.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Hai sa nu dramatizam, sunt destule junghiuri facute din 3-4 daune totale care circula tantos prin orase. Se repara fara probleme (se va vedea ca a fost lovita, evident) ieftin ai gasit. Wink


Iar te iei de mine Evil or Very Mad
  • onix69

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Trafficante , nu te ambala asa ca nui asa simpla treaba , de ce sa ia din anglia cand este la schrott , in ungaria , aici langa mine opeluri de vanzare la pret bun , daca bas vrea omu , si la faza cu bani numa un carpaci care repara prin sat cum am si io vreo 3 pe aici care mai tare o strica decat o repara, ti-o face la bani aia. Asa ca nu vorbi basme , faci omu sa spere , eu am trecut prin asta si stiu cum se mananca.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR