Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • adryan05

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
va salut pe toti cu respect.am un astra f din 92 motot 1.6, c16 nz, si ma chinui de aproxomativ 1 luna , sa ii dau de capat, am schimbat la ea tot...si nimik, va rog frumos cine poate sa ma ajute, cu vre-un sfat ...ceva sau chiar sa rezolv aceasta pb. eu sunt din iasi , si nu am cum sa vin la intalnirile clubului pt ca lucrez si sambata pana tarziu.as ruga pe membrii clubului care sunt din iasi sa imi lase un nr de tel...(las si eu nr meu de tel pt orice eventualitate 0760790298), ca sa pot lua legatura cu ei , poate se pricepe cineva, contracost evident.va rog din suflet, nu mai stiu ce sa mai fac. va multumesc.multa bafta .
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ai verificat fisele si bujiile? Distribuitorul este in regula?
  • ciobulus

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2009

  • Mesaj Privat
eheee si eu am problema asta de 1 an Smile am schimbat aproape toate piesele mici care au vreo legatura cu electrica sau benzina pana am schimbat ECU si parca e mai bine nu mai tremura asa rau. daca o rezolvi permanent spunemi si mie
  • antonnio_stef

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut baieti,. in primul rand "tipic romanesc nu terminam ce incepem"
ati inceput o discutie pe care probabil ati rezolvato de mult, dar nu reveniti pe forum sa impartasiti misterul cu ceilalti. ei bine spun asta pt ca si eu am aceiasi problema , cand se incalzeste incepe cosmarul . da in nas . se opreste din cand in cand in treptele superioare.. simtomele sunt ca si cum asi pierde benzina.. apoi reia alimentarea. ciudat dar nu am inca idee ce are.. am obs din multe forumuri ca toate mot. 16nz au problema asta, eu am un amic cu un opel 93 si cred ca are acelasi motor. am sa iau de la el ecu , delco , si bobina de ind. sa le iau prin eliminare. Map-ul nu este ca lam testat deja.
  • antonnio_stef

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2010

  • Mesaj Privat
eu am rezolvato .. era EGR-ul . atentie la cei cu motoarele C16nz .. dac amasina va da in nas. sau merge f prost ca si cum ar ramane fara benzina .. /pocnituri , pierderi de energie , mers sacadat ... etc . scoateti furtunul de la EGR , veti fi surprinsi Smile dar urca putin consumul . este doar o metoda temporara pana schimbati egr. (ciuperca acea care este montata pe admisie in fata)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR