Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Uaaau ce vesti buneeee! Acum nu va trebui sa imparta banii cu altii sa-l laude pe Basescu!
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Cel mai frumos raspuns oficial acordat vreodata, chiar daca eu nu am fost niciodata plecat din Romania noastra, la munca. Dar il inteleg perfect!
Cititi va rog articolul integral din sursa, nu o sa regretati. Moldoveanul meu le spune din suflet!
Felicitarile mele.
http://www.gazetaromaneasca...umea-in-capq.html
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sindicatul din care fac parte a castigat mai multe procese in instanta cu statul prin care mi se cuvin mie, anumite drepturi, banesti sau de alta natura, pierdute, retrase, nici sindicatul nu cred ca mai stie...
Ghiciti cate drepturi mi-au revenit in urma proceselor! Va spun eu, nici unul.
Prin urmare, atata vreme cat avem un stat ce nu respecta propria legistlatie, sa tot vrei sa fi de "pretutindeni" si numai din Romania nu.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Motto: Cum gasesti un politist corupt?
Simplu! Suni la oricare sectie din tara...nu conteaza cine iti raspunde... Smile

Poliþia Românã a fost sesizatã cu privire la suspiciuni de corupþie în cazul poliþiºtilor de la secþiile 1 ºi 3 de cãtre conducerea Poliþiei Capitalei, IGPR sesizând mai departe Direcþia Generalã Anticorupþie, care a început ancheta, a declarat, marþi comisarul Christian Ciocan.
Una dintre victimele poliþiºtilor arestaþi a fost chiar o poliþistã sub acoperire. Searã de searã, poliþiºtii îºi începeau rondul cu o turã pe la fetiþele din stradã, pe care le terorizau psihic ºi fizic, ºi pe la indivizii care le asigurau protecþia pentru a-ºi încasa “dreptul”: câteva sute de euro pe cap de proxenet, în funcþie de numãrul de fete din grija sa. Banii erau luaþi, fãrã teamã, chiar în stradã ºi împãrþiþi mai apoi în secþie. Poliþiºtii mafioþi au mers pânã într-acolo încât au “umflat” de la colþul strãzii o tânãrã, pe care au dus-o cu forþa în Secþia 3 de Poliþie, unde au scuipat-o, au bãtut-o ºi au dezbrãcat- o în pielea goalã, scrie libertatea.ro.
Nici o clipã, spun surse judiciare, agenþii dezlãnþuiþi nu au ºtiut cã “prostituata” pe care o chinuiau era, de fapt, colegã cu ei, o poliþistã sub acoperire. Tot sub acoperire au lucrat ºi alþi poliþiºti, care ºi-au jucat perfect rolurile de “peºti” datori la “gabori”, dar ºi de ºoferi indisciplinaþi, cu actele maºinilor în neregulã.
Skip ads

  • Eugen Ripanu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Isi avea si condamnarea la moarte scopul ei
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Manifestatia de azi sigur a fost organizata de cei care au organizat si mineriada din 92.

Aceleasi metode, aceiasi oameni dubiosi prin metrou, aceleasi obioceiuri cu tricolor la brat, aceleasi autobuze vechi de politie, puse la indemina in eventualitatea arderii lor de catre furiosi, etc.

Interesante mi se par stirile, reporterii nu uita sa specifice cuvinte cheie, precum : pasnic, suporteri, protestanti, Constanta (asta pentru ca Mazare e implicat).

E suficient sa urmaresti stirile si afli destule... daca vrei.
  • geambasu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cu siguranta nu or sa se termine protestele pana nu pleaca BASESCU !
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sunt eu singurul care simte ca se apropie alegerile?
Facem metrou.
Refacem centura Bucurestiului.
Facem tren in jurul Bucurestiului.
Marim pensiile.
Marim salariile la bugetari.
ETC,ETC,ETC
Eu propun sa se faca alegeri la fiecare 6 luni.
Poate asa realizam ceva:)
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu am simtit pe pielea mea.
Basescu a semnat o lege prin care ni se dadea unora bugetari 50 % la salariu. Evident ca nu s-a aplicat. De anul trecut sau ceva de genul, sindicatul a castigat un proces in numele mebrilor soldat cu hotarare judecatoreasca prin care vom beneficia de acei banuti. Evident ca s-a dat o hotarare judecatoreasca sau de guvern prin care se esaloneaza plata. Primesc luna asta 2,5%din acei 50% care de fapt nu mai sun 50 %. Mai primesc in decursul acestui an inca 2,5 %. La anul 5+5%, peste doi ani 10+10 % si tot asa Laughing
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Deja este impamantenita treaba cu promisiunile in prag electoral! Tot in acest timp, incep asfaltarile, amenajarile parcurilor, sedinte de genul "Primarul va asculta, vocea dv. este importanta!"...si cate si mai cate vrajeli. Acum 4 ani s-a asfaltat aleea unde locuiesc si chiar i-am spus primarului atunci....parcarea peste 4 ani....s-a uitat cam urat la mine, dar acum o saptamana a vrut sa ne auda si a venit la sedinta cu proiectul de parcare aprobat si licitat! Am tinut sa-i amintesc ca am avut dreptate! In toti acesti ani, majoritatea locatarilor am bombardat primaria cu cereri, memorii si alte petitii cu tabele facute, dar in zadar! Ne-a venit randul can le-a venit lor timpul! Asa se intampla din pacate cam in orice tine de ei...de cei de la butoane! Vad acum in sondaje ca USL ul este pe cai mari....ce repede uita romanul... Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR