Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sunt Morar Octavian Gabriel, am 19, bucurestean ...born and raised, necasatorit...si in prezent sunt student/gametester Gameloft Smile
Skip ads

  • Pride

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Rudy, 22 de ani , Bucuresti , parintii mei sunt bucuresteni dar au tinut neaparat sa ma nasc la mare, deci la Constanta asa ca vreo 3 ani am stat la Constanta in rest in praful de Bucuresti..Student la Facultatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" - Medicina Generala anul 4 .
Masini : Dacia SuperNova ( septembrie 2003 - februarie 2004 ) ; Chevrolet Kalos ( februarie 2004 - februarie 2007 ) ; Opel Astra Twintop 1.8 140 hp ( februarie 2007 - prezent )
Ca si hobby-uri...fotbalul ( am practicat intre anii '95 - '02 la Rapid ) - cam ciudat saltul de la fotbal la medicina dar a fost optiunea mea Smile ; de obicei miercuri vineri si sambata prefer sa merg intr-un club, tocmai bine ca joi sunt liber sa vin la intalniri Razz ; Nu-mi place sa fiu ipocrit asa ca n-am sa sustin sus si tare ca Opelul e viata mea dar vroiam neaparat Cabrio si cred ca am facut cea mai buna alegere mai ales ca in mod expres mi-am dorit cu hardtop..Bineinteles ca a fost si partea materiala la mijloc ca la fiecare de altfel. Stiu ca de banii pe care i-am dat pe Astra TT imi cumparam probabil seria 5 din 2005 dar imi plac prea mult masinile cabrio si prefer sa n-o ard in turma..Numai bine!
  • MCL2k6

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2018 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Istvan sunt, 25 ani (imediat 26). Terminat Facultatea de Stiinta Materialelor la BV, licentiat in Chimie si fizica. Acum lucrez in IT - programator C++ etc. (de 3 ani). Necasatorit - si pentru moment nici nu vreau Very Happy . Originar din Tg. Secuiesc, acu lucrez la BV.
De anul trecut, Iunie, propretarul unei Vectre de culoare rosie, pe care cred ca toata lumea a vazut-o deja. Noutati: am montat niste jante de aliaj cu 3 spite LOOL. In curand voi pune poze Cool.
Hobbyuri? Sporturi cu motoare. In special F1 (mare fan McLaren - din '91) si MotoGP (Honda), dar nu numai... si NU-MI PLACE FOTBALUL!!! Embarassed
In afara de asta, ceva bere, electronica, Vectra, etc, etc... LOL
  • mishum03

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ma numesc Man Mihai, brasov - schaguna rulz (prietenii stiu de ce), student la arhitectura in Bucuresti (Ion Mincu) si am o vectra C din 2003 (din banii parintilor bineinteles) pe care se pare ca o conduc ocazional (si-mi place la nebunie) - de obicei conduc o super nova (tot din banii lor) - pe care ma chinui sa o vand si nu reusesc... si-mi place sa folosesc paranteza ca modalitate de a oferi cat mai multe informatii deodata. sper sa cunosc mai bine o parte din opel lovers care este
Skip ads

  • mely

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nume: Liviu, domeniu- armata-asta e
nascut in Mures, locuesc in Cluj, lucrez in Dej
necasatorit, deocamdata, 28 ani
evolutie-dacia 75, dacia 82, dacia 99(cea mai naspa) , solenza 2004, actualmente o corsa d z 13 dtj rosie 2007.
pasiuni: sa calatoresc prin tara cu masina si sa-i fac eu reviziile. am cam 250k only in romania din 97.
sanatate tuturor si sa nu aveti evenimente la volan


Ultima modificare facuta de mely la Vin 22 Jun, 2007 1:32 pm, modificat de 2 ori in total
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu's Florin Popovici, 27 ani, necasatorit (inca), terminat Politehnica in Timisoara, lucrez in networking (real, nu "social"), pentru mai multe detalii personale www.flo.ro.
Cat despre masina, actuala "pisicuta" (Astra G DTI 16v 3 usi) e si prima mea masinuta. Super incantat de ea, dupa parerea unora putin cam prea grijuliu, tin "jurnal de bord" cu tot ce-i fac, kilometrajul la fiecare plin, si de-astea Very Happy
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ca la politie:
Nume:Farte
Prenume:Gheorghe(azi e ziua mea)
Starea civila:casatorit,38 ani,1 copil(11 ani)
Profesie: subinginer minier,actualmente disponibilizat(mama lor de banditi ca m-au lasat fara servici!)
Hobby: masini,fotbal,drumetiile,marea(fie ea si neagra)
Masini:Lada.Oltcit,actualmente masina din semnatura(mi-ar placea sa ma dau cu Claudia Schiffer ,
dar ma dau cu ce am)
Telef:0745185326,daca veniti prin Baia Mare nu ezitati(am palinca de ma enerveaza,inca 1 litru si ma scoate din sarite......am glumat!)
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cu toate ca am intrat de curand pot spune ca am o familie formata din 3 baieti (Roby, Vick si Andrei), nevasta + soacra, un ciobanesc german (Corra) si 12 pesti exotici. Maniac in mecanica diesel si benzina mai putin injectie, 3 masini (Dacia Berlina LR 1340, Alfa 33 si Rekord-ul meu LS 2.3D, Admnistrator de web site si delegat noatrial, imi place bineinteles PC-ul, muzica, soferia si femeile:))
Roby va adauga cand va implini 15 ani

Alfa 33 este la reparat
Corra

Eu, sotioara, cumnata si Vick

Andrei 10 Luni





Ultima modificare facuta de Vios40 la Mar 15 Mai, 2007 12:00 am, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
farte a scris:Ca la politie:
Nume:Farte
Prenume:Gheorghe(azi e ziua mea)
Starea civila:casatorit,38 ani,1 copil(11 ani)
Profesie: subinginer minier,actualmente disponibilizat(mama lor de banditi ca m-au lasat fara servici!)
Hobby: masini,fotbal,drumetiile,marea(fie ea si neagra)
Masini:Lada.Oltcit,actualmente masina din semnatura(mi-ar placea sa ma dau cu Claudia Schiffer ,
dar ma dau cu ce am)
Telef:0745185326,daca veniti prin Baia Mare nu ezitati(am palinca de ma enerveaza,inca 1 litru si ma scoate din sarite......am glumat!)


La Multi Ani si Fericire!Smile
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Merci Vios!
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
farte a scris:Merci Vios!


Sti cred ca avem multe de povestit asa ca sa sti ca nu te voi "rata" cand ajung la Baia`. No hai sa ne vedem de ale noastre si multa sanatate ca-i mai buna ca toate iar de "tzuica pentru oaspetzi" vezi sai ai shi tzui + o canapea daca vrei sa beu. Cool
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Deocamdata...ne-am cunoscut un pic joia trecuta la intalnire...me and my wife...
Ne mai cunoastem tot cate un pic si pe viitor...
(si ne recunoastem in trafic: am lipit stikerul: pe mine o sa ma recunoasteti imediat: mi s-a lipit un pic stramb...deci eu sunt ala!)
Skip ads

  • Mircea[SB]

  • Mesaje scrise: 676
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1995 1.7 TDS TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
hehe din cate am vazut ma numar printre cei mai tineri de pe forum, 19 ani si urmeaza bacu la vara.
Arion Mircea, din Sibiu, in Sibiu .......... dar dupa bac mai vedem pe unde ajung ...........
Am si eu o dacie 1300 (din 74) si un opel(cel din garaj) si din pacate pot spune ca incep sa cunosc foarte bine opelurile(nevoia ne invata, de dacii sa nu mai vorbesc Laughing ). si am o foarte mare pasiune pentru masini, sport(rugby si baschet ) si electronica Wink
...... unul dintre putinii sibieni inregistrati pe clubopel.ro .... cu toate ca sunt o gramada de opeluri in oras Sad


Ultima modificare facuta de Mircea[SB] la Vin 04 Mai, 2007 12:39 pm, modificat de 3 ori in total
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut pe toti posesorii de OPEL .....Costea Alin ,21 ani ,din Pascani student la Constructii de Masini in Iasi anul 3....ca si cei dinaintea mea care-si iubesc masinile(Opel desigur) mi-o iubesc si eu pe a mea....
Opel Vectra 1,6i 1992....o bombonik
  • robertt_rct

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: 4426'N 2606'E
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ma simt ca in clasa a VIII-a dar sper sa aiba un rol constructiv discutia asta.

robert (bilutze), 28 ani, casatorit, un bebe pe drum, functionar public.
fost inspector de executare silita la Taxe si Impozite sect 6, acum inspector de resurse umane. pasionat de autoturisme si tuning, tuning, tuning.
  • duradarius@masini.ro

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Baia de Aries (Alba)
  • Masina: Astra 1995 1.7 TDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Dura Darius 32 de ani , economist .. acum analist programator la Grupul Scolar Baia de Aries jud. Alba . Casatorit , un baietel de 2 ani jumate .

Masini : Dacia incepand cu 1300' 74 si pana la 1900D , Aro de toate tipurile , microbus VW , Camion Raba , .. pana la Opel Astra Caravan - o minune de masina ! (vreau sa iau alta mai noua Rolling Eyes )


DDarius



  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@Pride
Astra TT, super, am vazut-o de curind si imi place tot la ea, torpedoul , geamurile care se ridica si coboara singure,etc.
Pune niste boze sa ne imbolnavesti!
  • soimuletzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Marius Mihaescu, am 32 de ani, lucrez ca inginer de test la IMSAT SEE - SNEF, locuiesc in Bucuresti.

Sunt mai mult decat nou pe forum (chiar azi m-am inscris Wink ), si pot spune ca in sfarsit sunt posesorul unui Opel Astra G Caravan fabricat in 2001, motor Y17DT - o masina excelenta (insa asta va trebui s-o demonstreze Smile ).

Inainte de Opel, am avut un Oltcit 12R si-o Dacie din'85 ce a fost cumparata de taica-meu dintr-un lot pentru export - dealtfel Dacia merge si acum fara cusur, de aceea nu ma gandesc s-o vand (o duc in garaj la Ciolpani si o mai bibilesc din cand in cand).

Cam atat...

Multa bafta tuturor!


Ultima modificare facuta de soimuletzu la Vin 04 Apr, 2008 11:57 pm, modificat de 2 ori in total
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Well .. hai sa ma bag si eu ca sa ridic nivelul septelului (ca tot sunt tanar)

Ma numesc Adrian, am 23 ani, 1.81m, 87kg, stundent an IV ASE FABBv (cea mai nashpa fuckultate din Romania - de care ma bucur ca se termina Smile) Ocupatie: am lucrat pana acum aprox 1luna pentru BRD, consilier credite, actualmente contabil la firma de constructii (deh, conteaza banu' deocamdata, nu cariera).

Imi place acest forum si ma declar multumit de colectiv (atat cat v-am cunoscut) si ca planuri de viitor - voi ramane fidel marcii Opel, pastrandu-mi masina .. dar am planuri mari de modificari exterioare si tehnice.

Ca o scurta caracterizare, sunt un TAUR nehotarat, incapatzanat si .. cateodata ... destul de nervos (in trafic cand sunt in altercatii cu taximetristii) Embarassed

Antecedente: am avut un Cielo Executive 2002 (cu gepeleu din fabrica - rupea asfaltu' !), un Golf IV GT V6 4MOTION din 2001, 2800cmc, 205CP, benzinar - prima tentativa de masina puternica cu motor mare, masina pe care am tinut-o 2 luni .. consuma benzina in nesimtire si nu oferea prea mari satisfactii. Mi-a ajuns!

Acualmente posed un Astra Coupe din 2003, Z18XE - masina de care sunt total multumit de la stare tehnica, dotari, consum, stabilitate pe sosea si tinuta de drum, etc.

Sunt un client fidel al politiei romane (nush de ce .. dar ei impresia asta mi-au lasat-o), dar nu am avut niciodata vreun accident si normal .. nici nu-mi doresc.


Cam atat pentru moment .. restul vine de la sine.

Pace tuturor!



Ultima modificare facuta de sabothor la Joi 28 Feb, 2008 2:27 am
  • czamfir

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa nu spuna lumea ca nu respect regulamentul Smile

Ma numesc Ciprian Zamfir (30 ani), sunt din Bacau; de aproape 2 ani locuiesc in Sibiu, impreuna cu sotia si fetita de 3 ani; sunt inginer electronist in acte si programator ca si ocupatie (la Continental Sibiu).

Inca posesor de Citroen AX si proaspat posesor de Opel Vectra Caravan (Y20DTH).

si ... cam atat, restul la o bere Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR