Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • azazel_marius

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Problema grava ! daca poate cineva sa ma ajute , am un opel astra breck 1.8 16v din anul 2000. A inceput sa mearga in 3 pistoane,am fost k ea la un service autorizat si a puso pe calculator ,in fine cei d acolo mi-au zis k sa schimb injectoarele. Am pus injectoare noi ,distributia noua tot in 3 pistoane merge ,apoi un prieten mia zis k problema este din supape,am dat chiulasa jos,intradevar supapele de evacuare de la pistonul 3 nu se inchideau etans,am dus chiulasa la service cei de acolo mi-au facut planeitatea la chiulasa,au reparat supapele.TOT in 3 pistoane merge si akm ,am schimbat si bobinele si cititorul de turatie, buji noi, bujia de la pistonul 3 este umeda in permanenta + ! nush ce sa mai fac ! cineva o idee ? plz Poate sa fie din ECU ? Am inteles ca moderatorul Maiandrei ma poate ajuta cu o parere ! mi s-a albit parul in cap .SCZ dak am postat unde nu trebuia


Ultima modificare facuta de azazel_marius la Lun 10 Mai, 2010 9:02 pm
  • Sabbah

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2009

  • Mesaj Privat
azazel_marius a scris:Problema grava ! daca poate cineva sa ma ajute , am un opel astra breck 1.8 16v din anul 2000. A inceput sa mearga in 3 pistoane,am fost k ea la un service autorizat si a puso pe calculator ,in fine cei d acolo mi-au zis k sa schimb injectoarele. Am pus injectoare noi ,distributia noua tot in 3 pistoane merge ,apoi un prieten mia zis k problema este din supape,am dat chiulasa jos,intradevar supapele de evacuare de la pistonul 3 nu se inchideau etans,am dus chiulasa la service cei de acolo mi-au facut planeitatea la chiulasa,au reparat supapele.TOT in 3 pistoane merge si akm ,am schimbat si bobinele si cititorul de turatie, buji noi, bujia de la pistonul 3 este umeda in permanenta + ! nush ce sa mai fac ! cineva o idee ? plz Poate sa fie din ECU ? Am inteles ca moderatorul Maiandrei ma poate ajuta cu o parere ! mi s-a albit parul in cap .SCZ dak am postat unde nu trebuia



daca iti da eroare de aprindere sau ceva de genu .. nu mai tin minte exact enuntarea problemei in tester , insa am avut o problema asemanatoare astra g 1.6 16v si era de la sonda lambda imi mergea motorul innecat
  • azazel_marius

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2010

  • Mesaj Privat
prima oara ,m-am gandit si eu la sonda landa,dar problema este k nu mai la pistonul 3 nu arde benzina,masina nu merge innecat ,ea fuge 120,140km/h,numai k merge in 3 pistoane si cate odata oscileaza la relanti si imi sta aprins senzorul la motor
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Schimba titlul la topic si revino cu codurile de eroare. Wink
Pana atunci eu pun banii pe ECU.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR