Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
pe 2.2 dti din 2001 am afisajul mic sau tid cum i se mai spune si nu imi afisa temperatura in bord
am luat un senzor de temperatura de la un schrot de pe un opel astra care functiona
am montat senzorul la cablul lui care era legat in fatza radiatorului l-am pus in locashul lui dar nu-mi arata temperatura in bord de afara
mentionez cainainte sa-l montez i-am dat spry de contact ptr curatzare dar ninic.....
ce trebuie sa fac ca sa vad si eu ca afar sunt 30 de grade celsius Rolling Eyes ?
Skip ads

  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
vad ca au citit peste 25 de oameni anuntul dar nu stie nimeni care este smecheria? Sad
  • Robby_sec

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu. nu imi arata temperatura din exterior si cred ca din aceeasi cauza nu pot nici sa imi reglez temperatura la clima. ai aflat ceva ? cum putem rezolva aceasta problema ?
  • iriahu

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Hi baietii. Foarte simplu de verificat. Acest termostat trimete informatia la calculator si tot de acolo se afiseaza pe MID.
Asta inseamna ca daca veti scutcircuita firele veti vedea poate O grade Celzius.
Acesta piesa trebuie ca aiba si o rezistenta interioara de pana la 1-2 Kohmi. Asa ca se poate masura cu un AVO meter .
Daca nu masurati o rezistenta oarecare , puteti monta in loc de acesta piesa un TERMISTOR oarecare la capetele firelor exsistente care sesiseaza foarte bine temperatura mediului.
Skip ads

  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
?
ce este TERMISOR?
oricum am planificat un test la tester cat de curand si atunci voi putea vedea care este smecheria cu senzorul de temperaturaexterioara
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
nu m-a lamurit ink nimeni ce este AVO meter si nici TERMISOR
CEATZA A' LA LONDON
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR