Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cam ce pret ar fi corect pt :Opel astra caravan , 2003 , 2.0DTI 5+1. ABS, ESP , consum de 5,5...am reusit un record de 8 litri consumati de la cta la bucuresti. 90.000 km stare perfecta de functionare cu urmatoarele dotari:
geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, aer conditionat, radio cd cu navigatie si magazie de cduri siemens ncdr 1100. comp de bord., 8 boxe etc
4 airbaguri .
Iar ca bube : cand am cumparat-o in 2004 masina fusese usor avariata in partea din fata fara sa fi atins motorul doar bara fata farurile si aripile insa au fost inlocuite in germania si airbgurile din fata au sarit si am refacut bordul sa ararate bine dar fara airbaguri...asta e sg buba a masinii.
eu ma gandeam ca un pret de 8800-9000 ar fi bun.
Voi ce ziceti?...astept pareri
Salutare
Skip ads

  • chatalin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic ca este cam mult avand in vedere ca nu ai airbaguri.
Calculeaza cam cat costa sa-i pui airbaguri si ai ai sa vezi la ce suma ajungi,dupa ca re te uiti la cat costa o masina la fel ca a ta si faci diferenta.
La 9000E euro gasesti cu tot cu airbaguri si fara sa fi fost avariata
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Tinand cont de faptul ca o masina care a fost implicata in accidente nu reprezinta idealul pentru nimeni eu zic ca un pret acceptabil ar fi de 8.200 euro.
  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai de asta am zis sa intreb pe forumul asta sa mi fac o parere., insa 8200 mi se pare prea putin pt ca mam uitat pe autovit si la banii astia cumpar o masina din 2002-2003 1.7 dti cu dotari cam putine fata de ce am eu .Cu opeleul accept orice test oricand , nu esista nici un fel de urma a loviturii decat airbagurile insa se observa reu .
Iar airbaguri mai am 2, in scaunele din fata, in laterale.Masina merge si arata perfect.
Va multumesc oricum.
Skip ads

  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Aruncati un ochi pe autovit.ro, sa vedeti pret la an si dotari, eu unul intre o masina cu 150 d mii km si cu airbaguri , si una fara airbagurile fata dar sa arate bine , si cu 90k km e usor de inteles ce as alege. Confused Puneti pretul maxim 9500 si anul 2003, iar puterea minima 100 cai si o sa vedeti. Va multumesc pt raspunsuri .
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
daca nu exista posibilitatea de a remonta acele airbag-uri, nu m-as simti sigur in aceasta masina
  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Exista posibilitatea dar trebuie demontat bordul, si pus altul la fel. si nu prea renteaza, iar de sigurantza nu-mi fdac riji, in fond totul depinde de sofer, taicamiu a condus de 30 d ani toate felurile de masini si are peste 600k km, fara vreun incident asa ca...

SAlut
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
nu vreau sa-ti daunez vanzarii, dar multe accidente se produc din vina altora, fara ca tu sa ai cea mai mica vina si uneori fara sa ai posibilitatea de a-i evita...
gandeste-te la unul care adoarme la volan si te tamponeaza frontal pe contrasens..
Skip ads

  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Inteleg ce zici, si nu e nici o pb , eu am postat aici ca sa mi fac o parere, altfel nu as fi postat Exclamation , insam cum zis si mai dvrme, tocami mam uitat pe autovit, si majoritatea masinilor din 2003 cu motorul asta(2.0DTI) sunt peste 9500 si cu peste 120 k km, ma refer la cele inmatriculate.
Numai bine
  • chatalin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si tu de cu ce poti asigura cumparatorul ca are 90k,la cate se fac nimic nu mai pare real
  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
pot merge la orice test autorizat cu el. cand am cumparat masina avea un an si 30 k km, . eu sunt 100% sigur k astia sunt, la orice tester la opel la autovit unde vrea el.
  • martynel

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca iei 8200 pe ea ar trb sa fi foarte multumit!
Lumea se fereste de masini avariate si daca ai o indoitura pe bara ,dar daca ai airbagurile sarite.
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nyke69 a scris:Exista posibilitatea dar trebuie demontat bordul, si pus altul la fel. si nu prea renteaza, iar de sigurantza nu-mi fdac riji, in fond totul depinde de sofer, taicamiu a condus de 30 d ani toate felurile de masini si are peste 600k km, fara vreun incident asa ca...

SAlut



Da Nyke,ai dreptate aici,dar la vanzare sti cum e omul,sa fie cat mai echipata si dotata cu airbaguri.Daca o cumpara unul tanar fara experienta iti dai seama,ca nu se risca,in general,nu stiu ce sfat sa iti dau.Un pret de 8100E e bine as zice eu.Te inteleg ca ai bagat bani in masina,ai ingrijit-o si multe altele, ca si noi de altfel,dar nu ai ce sa-i faci,se devalorizeaza.

Te Salut
  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
:In afar de consumabile nu ambagat absolut nici un ban.Si mam uitat pe autovit.ro, si la 8000E sunt opeluri din 2002 1.7 si cu km o groaza si cu dotari ieftine de tot.
Dar in primu rand km care sar de 140 k km.
Eu unul asa gandesc, mai bine una cu km mai putini, chiar daca are un mic defect dar care stiu k mai am de tras de ea mult si bine, decat una full cu 20 d airbagrui tv si altele si cu 150-170 k km, pt k nu stii knd va cadea motorul ala, nu stii cum a fost intretinut,nu stii kt de forjat a fost, dak motorina kre a bagato a fost de tractor sau de peco, nu stii daca uleiul a fost schimbat la 15 k km sau la 5-7 mii etc etc, si cred k ai inteles ce am vrut sa zic.
Sunt o groaza de chestii care fac diferenta.Iar daca este sa se intample un lucru rau(doamne fereste) se intampla si dak esti capsulat.
Numai bine.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
siguranta e mult mai importanta.

daca se strica, sun la tractari.
daca dau cu ea in pom si nu sare airbag, unde mai sun...? la Sf Petru...?

cred ca ai inteles ideea:)
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Totusi te sfatuiesc,fa un mic efort si incearca sa-i pui airbagurile,pe rand,ca nu conteaza,nu trebuie toate deodata,si daca o vinzi,vei fi mai impacat cu tine insuti,si poate reusesti sa tragi si un pic de pret cu ocazia asta

Hai noroc
  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am inteles ce zici;), dar..cu putina grija in trafic nu mai suni la sf petru, presupun ca ai circulat si cu vreo dacie 1310 or something else;)... si nu te salva nici un airbag....
Si daca ar fi cum zici tu al un impact la 100-120 in pom nu te salveaza nici mama airbagului;)....cand te urci la volan cred ca te bazezi pe tine in primul rand, si apoi pe restu doarilor.
Numai bine.
  • Nyke69
  • OP
  • 16 mesaje
  • din 16 Aug 2007
  • Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Constanta
  • Nyke69

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 hmm.... pai 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
pai ca sa pun airbaguri am scris mai sus, trebuie demontat bordul si nu stiu daca este bun acesta, iar la finalizarea lucrarii sa zicem, e foarte posibil la ce serviceuri sunt in RO sa troncane masina la fiecare groapa, la cum il vor ansambla magnificii nostri mecanici care au lucart la dacii 15 ani si acum trec la MASINI. Si in plus investitia asta nu prea e rentabila pt ma due la peste 1500-2000 sau poate mai bne de Euro.Si astia nu se scot la vanzare.
Ai prins ideea?
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
ca sa schimbi airbagul dreapta, trebuie sa SCHIMBI bordul. toata chestia aia mare neagra se inlocuieste.
problema e insa pretul, nu felul in care este schimbat bordul. Bordul ti-l schimb si eu. iti garantez ca nu va avea alte zgomote in plus fata de ce are acum.
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu am inteles un lucru: tu ai cumparat o masina lovita din germania si ai facut-o tu si fara airbag-uri? sau ai fost pacalit si apoi ai aflat ca nu are airbag-uri?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR