Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
stie cineva exista praguri pt agila, prguri de plastic. am vazut pe la astra si ma gandeam ca ar fi si pt agilasau daca nu, am avzut ca aceste praguri sunt reglabile dupa lungime, se fixeaza in fata si apoi in spate le regelezi (cred). daca nu sunt pt agila unde as putea gasi pt astra sa vad daca s-ar potrivi?
Multumesc anticipat.
Skip ads

  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Soricelul a devenit hamster! Acum cateva zile am vazut ca nu mai am antenuta. Cum, cand, unde si mai ales de ce?nu pot sa va spun. Fratilor care aveti Agila rogu-va desfaceti-o un pic (se desurubeaza ca dovada ca nu o mai am) si trageti o masuratoare cu ruleta ca sa stiu ce lungime are (practic) caci una originala e numai 1.5mil. Daca stiu lungimea gasesc in targ facaturi noi si macar sa cada corect pe lungimea de unda la receptor. O facatura pe aici e ceva pe la 10ron. Ce dracu sa faca cu ea ala de mi-a sterpelit-o?Probabil ca era vreunul care avea lipsa in inventar si trebuia completata sau unul cu hemoroizi!(oups).Multumesc
  • andafodor

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2001 H00/AA11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
salutare!
deschid acest nou topic in speranta unui interesant schim de idei si experientze in materie de accesorii Opel Agila!
prima mea intrebare pentru voi ar fi accea legata de tetierele Opel Agila ...concret pe mine unul ma irita de-a dreptu' faptul ca nu am gasit pe nicunde tetierele spate pentru Agila!
pentru ca din pacate masinutza mea am cumparat-o fara asa ceva nu shtiu cum sa fac sa gasesc acele tetiere
daca stie cine ...please help me!
multzam fain!

de asemenea poate are cineva informatii "oficiale" legate de capacele de roti pentru agile ...mie unul mi-au trimis nishte idioti de la opel cluj nishte capace originale de toata jena ... pe langa faptul ca nu se potriveau erau si foarte casante si foarte scumpe!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Tetiere spate gasesti la dezmembrari, daca cauti putin ai si la culoare.
Skip ads

  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
mrg cele de mercedes cobra,puse de mine de la dezmembrari 20ron toate 4
  • danny_BARICE

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Antena are aproximativ 31cm am si eu o intrebare poate sa-mi spuna cineva de unde sa cumpar un capac de porbagaj in afara de reprezentanta unde e f. scump? multumesc
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Capacul ala m-ar interesa si pe mine. Tu ai fost la reprezentanta? Cam cat cereau aia?
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc @danny_BARICE.Si pe mine ma intereseaza capac compartiment bagaje.Tine-ne la curent cu niste preturi si mai ales daca gasesti second.
Skip ads

  • danny_BARICE

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cind am cumparat masina am opservat ca n-are capac (vazusem una inainte care avea capac da nu mia placut masina ) si l-am intrebat de ce na cumparat unu si mia spus ca a fost la reprezentanta si costa cam in jur de 100 de euro unul nou !
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Eu pana acum am vazut mai multe tipuri:
1.cel normal cum au toate masinile, cred ca e din plastic inbracat in material
2.unul ca o prelata
3.unul ca o panza(asta nu acopera chiar tot dar e ceva mai mult decat nimic)
Banuiesc ca tu te referi la 1 ca poate costa pana la 100E. Restul ar fi undeva la 10-20 lei. Dar sa le gasesti!
Stie cineva un cod la capacul original? O sa ma interesez de ceva preturi...
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
In EPC l-am gasit pe cel ca o panza (eu pe asta il am pe masina):
Cover, loading space, black - Kat. no. 47 04 178, part. no. 9206962
Clips, load compartment cover - Kat. no. 47 04 179, part no. 9206963 (ai nevoie de 4 bucati).
N-am gasit nimic legat de cel de vinilin (sau din ce-o fi)...
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Asta nu se refera la plasa separatoare intre scaunele soferului/pasagerului dreapta si spatiu din spate cu bancheta rabatata? Ne intereseaza dora capacul portbagaj(fara bancheta rabatata)...Astea sunt codurile ce le-ai pus mai sus?
Skip ads

  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Da, vorbim de acelasi lucru. O sa-ti pun si poza cand ajung acasa ca sa fii sigur ca e ceea ce cauti.

LE: iata si poza



E vorba de reperul 1 care se prinde cu 4 clipsuri (reperul 2). Cel putin la mine asa e...
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut, a incercat cineva sa puna huse pe scaune? Sunt astea standard sau sunt specifice pe Agila? Aveti idee, a incercat cineva?
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Eu am luat ceva din Metro dar te sfatuiesc sa nu dai banii, ca nu e ce trebuie chiar daca scrie ca merg si la Agila.Astia care le fabrica sunt cu vaca.Eu incerc sa tratez cu un coleg al meu subiectul, isi face pentru el la Matiz si a luat masura si la mine.Sper ca sa le am luna viitoare si poate va arat.Nu luati prostii aiurea la pachet.Cred ca la masina asta deocamdata huse la comanda.


Ultima modificare facuta de petrecila la Mar 13 Nov, 2007 4:48 pm
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Vreu si eu huse ! Din ce material ?
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
De asta am intrebat ca eu am vazut in mai multe locuri huse la 80-100lei insa n-am vazut sa scrie pe vreuna Agila sau alt tip de masina. Dar se pare ca nici alea care scrie pe ele ca sunt bune pt Agila nu merg...Nasol...Multumesc de info petrecila
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Chiar, colegul tau n-ar fabrica mai multe? Vezi cat ar costa, da-ne un pret si facem comanda dc arata fain si sunt material ok...
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Dane daca reusesc la mine te voi informa si poate ai sa le vezi.Materialul la alegerea clientului deocamdata omul nu face serie.Este un tip meticulos si nu-si face vant.



Uitati ca mai completez aici.Omul spune asa>deocamdata ia masurile la mine vede cat material intra, cat costa materialul (pret in functie de ce se doreste), pretul lui de manopera care inca nu-l stie.Deocamdata nu putem stabili un pret.Eu vreau sa le fac intai la mine trebuie sa aveti un pic de rabdare.Garantez ca omul nu da rasol si este enervant de meticulos.Eu le vreau si cu sigla clubopel.Sa vedem.S-a cam speriat de cate cereri au aparut!Sa-l luam usor Very Happy


Ultima modificare facuta de petrecila la Mar 13 Nov, 2007 5:06 pm
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu am tot cautat si nu am gasit ceva sa se potriveasca, problema mare e la bancheta spate ca e din doua bucati identice ca marime.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR