Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
La mine e ceva mai bine ca am 5 locuri si e rabatabila 2/3. Dar tot n-am gasit nici unde sa scrie pt Agila Very Happy . Petrecila cand le ai tu, pune ceva poze si eventual mai vb atunci dc se poate sa mai faca la cineva...numai bine!
Skip ads

  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat un set de huse cu vreo 80 lei care se potrivesc la vreo 579 de modele auto Very Happy printre care si agila.
Modelul cumparat are husa pt. bancheta prevazuta cu trei fermoare verticale astfel ca aceasta sa potriveasca la mai multe
modele de bacheta fractionabila (prin desfacerea unuia din fermoare).
Husele sunt dintr-un material prost, fiind destinate mai multor modele de masini si presupun ca la nici una nu se potriveste
cum trebuie, are o gramada de elastice care se tot rup, ce mai: daca le puteti confectiona e cel mai bun lucru !
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Deci e clar, nu-i de luat din comert Very Happy
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@crilups spuneti ca la dvs. se rabateaza 2/3 bancheta.Sa inteleg ca difera de masinile noastre din 2001-2002?Pentru ca in caz de iese ceva bun tiparul este dupa a mea care este din 2001.Si la Dan se pare ca este la fel ca la mine.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pina in 2003 Agila era de 4 locuri, bancheta spate 1/2+1/2, toate au TID, grila radiator plastic negru.
Din 2003 are 5 locuri, in spate 1/3+2/3, grila radiator crom, unele nu au TID+audio+bricheta/scrumiera+tava scaun fata etc, pe lateral scaun fata au un fel de tava mica, mici modificari la spoiler, majoritatea au motoare XEP in loc de XE, vasul de expansiune este in stinga la baterie (seamana cu cel de Corsa), radiator putin mai mic.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc Dan acum m-am lamurit.Eu nu vazusem pana acum modele din 2003 incoace cu toate ca ele iata apar.In acest caz tiparele difera si trebuie gasit si un model de felul asta prin zona. Dar deocamdata este prematur sa ma pronunt. Intai modelul 2001-2002 si apoi vom vedea.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Pina in 2003 Agila era de 4 locuri, bancheta spate 1/2+1/2, ......


Asa este, sotia mea un un fiat seicento care are 5 locuri si agila mea 4 Very Happy cu toate ca fiatul e cu mult mai mic decat agila
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca dintre Agilisti sunt unul dintre cei cu masina mai noua Cool. Petrecila nu-mi mai zi dvs, pun pariu ca sunt si unul dintre cei mai tineri Agilisti Embarassed dar si unul dintre cei mai neexperimentati de pe aici Laughing
Skip ads

  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
OK crilups eu incerc sa nu tutuiesc pe nimeni daca persoana nu -mi permite sau nu subscrie la o discutie mai amicala Confused . Mie imi face placere insa,sa mi se spuna pe numele mic pur si simplu Very Happy . Deci sa revin,daca apar aceste diferente cum a spus si Dan,eu va trebui sa caut prin zona pe cineva care are model mai nou de Agila in felul asta aparand de fapt doua tipare la scaunele spate pentru huse. Fiind primul interesat sa-mi fac pentru mine si avand model 2001 este evident ca acesta va fi primul tipar. In functie de cat de multumit am sa fiu si avand in vedere si reactiile voastre (voi fotografia masina cu noile huse) atunci va apare si al doilea tipar Wink .
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Mersi mult. Na nu trebuie sa-ti iei vreun angajament, nu-s nici eu nesimtit si stiu ce inseamna sa porti tu discutii cu o terta pers si sa-i rezolvi lui probleme prin altcineva...Asa ca dc se poate si la mine bine dc nu asta e...poate gasim pe aici pe cineva sa ni le croiasca...ramane de vazut. Numai bine si tinem leg.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Am cumparat huse Pufi (se gasesc prin mai toate market-urile mari), oarecum universale... Pret incepand cu 110 lei si nu stiu prin ce se diferentiaza, exceeptand pretul si culoare, model.
Vin oarecum bine pe scaune, DAR:
Husele pt spatare, sofer si pasager dr., nu au fante pt buzunarele prevazute in spatele spatarului (la care au acces cei din spate); husa spatar bancheta spate este dintr-o bucata (nu-i fractionabila) si imbraca spatarul doar pe fata, iar ca sa-l prinzi pe spatele banchetei....@%$apff@...
In rest... pica multumitor, au agrafe pt elasticele de prindere, clape cu arici pentru tetiere fata si niste coliere pt barele tetiere spate, deoarece nu exista gauri si trebuiesc date. A! Observ ca oricat ma frichinesc pe ele, nu sunt incarcat cu electricitate electrostatica Rolling Eyes
Le-am cumparat deoarce nu mai rezistam sa vad pe fata celor ce urcau in masina, expresia "nu-i a mea" sau "are tata grija de ea" Mad
Voiam sa fac la comanda. In Bucuresti este un atelier care se ocupa cu asa ceva (poate mai sunt si altele), in zona intersectiei Hriso Botev cu Calea Mosilor, dar din cauza serviciului, nu prea am timp sa ajung. D'aia am cumparat de-a gata. Crying or Very sad
Bine tuturor!
@petrecila. Daca iese ceva de la omul tau, cred ca ma va avea de client! Astep cu nerabdare. A mea este tot din 2001.
Multumesc.
  • andafodor

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2001 H00/AA11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
o intrebare!
pe consola de pe mijloc ...cea pe care apar afisate data ora temp etc... in coltul din dreapta sus langa indicatorul de temp exista un simbol de genul * (steluta - fulg de nea)!
stie cineva ce semnificatie are acel semn ...sau cand si in ce conditii se aprinde ... ce reprezinta acel fulg de nea arpins!
Skip ads

  • neuradu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
apare pe la 2-3 grade si iti spune ca e frig afara
asa e la toate masinile doar ca la altele apare la 3-4 grade
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Scaderea temperaturii este indicata imediat iar cresterea cu o anumita intarziere.Simbolul apare pentru a avertiza conducatorul auto ca suprafata de mers poate fi inghetata si se aprinde la o scadere a temperaturii exterioare sub 3*C.Cand temperatura creste acest simbol nu se stinge imediat ci la o valoare de cca.5*C.Atentie, suprafata de mers poate fi inghetata chiar daca display-ul indica cateva grade peste 0*C!
  • lorenutza

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Hi
Am un Opel Agilla - 1.000 cm din 2003 si caut 2 bare din acelea longitudinale care se monteaza deasupra masinii, de care sa leg alte bare transversale.
Adresa mea este lothcof@hotmail.com
Va doresc o zi buna.
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
lorenutza a scris:Hi
Am un Opel Agilla - 1.000 cm din 2003 si caut 2 bare din acelea longitudinale care se monteaza deasupra masinii, de care sa leg alte bare transversale.
Adresa mea este lothcof@hotmail.com
Va doresc o zi buna.


Hi, Lorenutza

Daca gasesti sau ai un raspuns in legatura cu aceste bare sunt si eu interesat.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Barele sunt scumpe tare, parca 200euro, am sa verific si va spun un pret exact. Sansa mai economica ar fi de la o Agila sau Suzuki Wagon R cu dauna totala.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
lorenutza am verificat, barele de care spui adica RAIL ROOF la cel mai bun pret erau 90euro/buc la care se mai adauga citiva euro capace, surubele, garnituri. Atentie ca sunt 2 modele diferite unul pentru VIN pina la ...3G999999 si altul
de la ...4G000001. Pe producator nu am gasit. Ele sunt folositoare numai in cazul schiurilor sau in mod curent cari ceva, in rest te jeneaza la spalat masina. Daca te mai intereseaza il poti contacta pe bertone sa iti spuna pret in lei si in Romania.
  • walterdolian

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sal

ma inscriu si eu la un set de huse pt. agila 2001, cand sau daca va fi cazul, am luat un set cu 90 ron dar inca nu am adaptat total pt. scaunele din spate + sunt doar 2 huse pt. tetiera in set si 2 chestii total inutile pt. centura de siguranta
sunt din ceva material buretos, ceeace pt. husa de volan este ok, dar vara mori in scaune ca nu respira

mersi
  • danny_BARICE

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu se poate pune doua bari transversale nu se pot prinde de masina?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR