Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
danny_BARICE a scris:Nu se poate pune doua bari transversale nu se pot prinde de masina?

Transversale se pot pune, arata cam ciudat si prinderea la fel.
Skip ads

  • reboot

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
roscooter a scris:Iti multumesc, le-am si trimis comanda. Mai gasisem ceva la Oradea, dar mai scumpe.


Poate va ajuta cu ceva...
... si eu sunt oradean. Am cumparat o Agila din 2002 adusa din Germania. Vreau sa ma apuc si eu de un pic de tunning "visual". Ma pot uita dupa preturi daca va intereseaza.
ROSCOOTER unde ai gasit piesele in Oradea?

p.s. forumul este excelent, bine moderat si foarte util
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu mai stiu exact numele firmei, dar am dat search pe google dupa "deflectoare aer" sau dupa "paravanturi" si asa am gasit.
Mai sunt firme, este una si la Bistrita, dar toate cred ca se aprovizioneaza de la acelasi producator sau importator din Ungaria, Satuma parca...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
reboot te apuci si citesti sectiunea Agila TOATA !
In acesata discutie la prima pagina ai de unde.
Mai pun odata http://www.auto-accesorii.ro/
Skip ads

  • reboot

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am inteles sefu' Very Happy - si pentru ca "scurmaciosul intotdeauna gaseste" in Oradea acesta este locul:

http://www.cridem.ro/

Iar daca ma uit acu din geam vad si magazinul ...
... treceam langa ea aproape zilnic. HMM - Daca eram un pic mai neatent cred ca intram sa cer o aspirina Very Happy - e foarte aproape de o farmacie...
  • dragosmihai

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut ! Cine ar putea sa-mi raspunda si mie, unde pot gasi proiectoare ceata pentru Opel Agila si la ce pret ? sau daca se potrivesc si de la alte modele de masini. Multumesc.
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Dc tot ai adus vorba de proiectoare, ai idee dc exista preinstalare pt ele? Vreau sa stiu dc mai trebuie sa trag eu fire sau nu in cazul in care vreau sa-mi pun proiectoare pe viitor.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca exista.Stiu ca atunci cand am dat jos spoilerul pe fata,in zonele unde ar trebui facute decupajele pentru proiectoare,mufele sunt acolo si asteapta cuminti. Nu mi-am pus inca problema dar posibil ca trebuie vazuta si instalatia electrica daca cere sigurante de completat.Am sa verific. Chiar ca ar fi interesanta aceasta "upgradare".
Skip ads

  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate trebuie sa-i mai dau un minus buburuzei. Masina are garda mai mare la sol si de aceea persoanele mai scunde, au tendinta la coborare din masina, sa scape piciorul sub scaun,tragand apoi cu calcaiul de marginea spoilerului. O data, de doua ori pana cedeaza splintul din plastic cu autozavorare care fixeaza de scaun partea din fata a spoilerului.Partea din spate,dinspre rozeta de reglare spatar, nu-i problema ca este fixata in surub.Acest splint de care vorbesc daca ai noroc sa gasesti bucata care se rupe,se poate lipi.Dar fenomenul se repeta si se rupe iarasi.Nu stiu la voi,dar pe mine ma dispera.De unde luam? Codul de pe el, la mine este 85221-83E00* altul nu vad.




Aici este reprezentat mai relevant ce se intampla:



Ultima modificare facuta de petrecila la Mar 11 Dec, 2007 1:24 pm
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ciudat, la mine nu se intampla deloc asta...Si o mai conduce si sotia care e mai mica de inaltime...Poate la modelul tau sunt putin altfel, poate putin mai lungi astfel incat le lovesti cu piciorul. Cauta la un model mai nou sa vezi lungimea...Dc am vreme le masor eu azi si-ti dau ceva valori. Poate ti se potrivesc astea si dc sunt mai scurte in fata nu le mai lovesti...
  • Mulder

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mures
  • Masina: Agila 2000 z1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
george_fusneica a scris:Salut. sunt nou posesor de agila si caut 2 bare din acelea longitudinale care se monteaza deasupra masinii, de care sa leg alte bare transversale, pentru transportul unei scari.
YM: george_fusneica
multumesc




Salut / am si eu nevoie de citeva informati, cum ar fi unde gasesc bare transversale ? findca la Agila nu exista sistemul acela cu gauri in plafon /si nici bare longitudinale nu am Sad
email: mulderfreeride@yahoo.com
Mersi
  • claudiu71

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Petrecila ce se mai aude de husele facute la comanda ca sa facut o coada aici Smile si vreau sa ma inscriu in lista de asteptare Sad
Skip ads

  • claudiu71

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Petrecila ce se mai aude de husele facute la comanda ca s-a facut o coada aici Smile si vreau sa ma inscriu in lista de asteptare Sad
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Da, deocamdata inca se mai lucreaza. Omul a avut ceva probleme si mai este ocupat in paralel si cu alte (costume judo) unde se pare ca e presat rau de tot. Totusi in curand poate le va termina. Nu am uitat, va tin la curent.
  • andone constantin

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2001 1000cl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:Eu am luat ceva din Metro dar te sfatuiesc sa nu dai banii, ca nu e ce trebuie chiar daca scrie ca merg si la Agila.Astia care le fabrica sunt cu vaca.Eu incerc sa tratez cu un coleg al meu subiectul, isi face pentru el la Matiz si a luat masura si la mine.Sper ca sa le am luna viitoare si poate va arat.Nu luati prostii aiurea la pachet.Cred ca la masina asta deocamdata huse la comanda.


Spune-mi te rog si mie unde ai fost in bacau pentru huse si cat costa. Multumesc frumos.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Husele le-am luat din Metro, se prezinta in geanta de pvc cu fermoar iar pe spate scrie ca merg si la Agila. Rahat cu apa rece de 1,5mil. Nu te sfatuiesc sa iei plasticaraile alea care te incing vara si aproape se topesc la soare. In afara de faptul ca pt. bancheta de spate sunt total cu vaca, n-au nici o treaba cu Agila. Eu saptamana viitoare sper sa le probez pe cele facute la comanda. Mai sunt micile retusuri, ca la proba la croitor.


LE Scuze, cred ca te referi unde le fac pe alea de comanda? Pai, un coleg de serviciu care face si asta de toate. Se misca greu, dar bine. Sa vad pe joi ce a iesit.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Din motive ce nu tin de vointa mea, husele mele intarzie. Sper ca pana la Opel Fest sa fie gata. Am colegul prins cu probleme de familie un pic mai delicate si nu s-a mai ocupat. Eu am totusi rabdare.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Gata, in sfarsit. Cu mici retusuri pe care le mai am de facut sunt gata. Nu am mai avut rabdare si le-am pus sa le vad. La mine in garaj, pe rand va rog Very Happy
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Arata si vin bine pe masina.
Sa le stapanesti sanatos.
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut.
Sunt si eu interesat de niste huse pt scaune si bancheta. Se poate? Multumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR