Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
La OpelFest Durau am sa discut pe indelete cu Petre poate colegul se apuca de treaba serios, de clienti nu cred ca o sa duca lipsa. Poate gasim si o sursa de material ca e o problema totusi.
Skip ads

  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Da cu siguranta vom discuta. Ceea ce ati vazut ramane perfectibil. Materialele. nuantele si mai ales calitatea si-o stabileste clientul daca variantele de material propuse nu convin. Ca idee omul mi-a sugerat a se evita materialele strict sintetice cu fibre aiurea si greu de controlat la intindere si rezistenta. Ceva sintetic poate fi dar nu 100% ci un procent mult mai mic. In alta ordine de idei, ca stiinta, mateial intra in jur de 11m (total) deci pretul este functie si de acest lucru. Pretul de manopera variaza usor functie de prelucrarea materialului (cat de gros, scortos sau delicat este). Cu cat materialul este mai gros si scortos, cu atat e mai greu de obtinut curburile fara incretituri deranjante. Dar vom discuta si parerile vor conta enorm. La mine a intrat 8,5m material dechis si 2,6m catifea bleumarin. Cu manopera 80 lei tre sa dau 300. Ne gandim la o metoda de atasare (imprimare) a siglei Opel sau de ce nu ClubOpel.com.
  • mavros

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Va salut.Huse gasiti in carefour,metro si oriunde,pret in jur de 100 lei,dar uitati-va sa scrie ca sunt si ptr suzuki wagon R+.Eu mi-am cumparat si sunt excelente,se potrivesc la fix(asta ptr cei care nu vor sa mai astepte).
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mavros a scris:Va salut.Huse gasiti in carefour,metro si oriunde,pret in jur de 100 lei,dar uitati-va sa scrie ca sunt si ptr suzuki wagon R+.Eu mi-am cumparat si sunt excelente,se potrivesc la fix(asta ptr cei care nu vor sa mai astepte).

Sunt si pt. cele la care bancheta din spate se inparte in doua parti egale? Ma cam indoiesc!
Skip ads

  • mavros

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
da, si au si fermoare si arici de prindere.sunt bestiale.plus pentru airbaguri laterale.sunt complete.
  • claudiu71

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2008

  • Mesaj Privat
mavros a scris:Va salut.Huse gasiti in carefour,metro si oriunde,pret in jur de 100 lei,dar uitati-va sa scrie ca sunt si ptr suzuki wagon R+.Eu mi-am cumparat si sunt excelente,se potrivesc la fix(asta ptr cei care nu vor sa mai astepte).


Nu cred ca faci reclama daca le pozezi si le postezi la "Garajul meu", si daca ne spui si unele date de identificare pt modelul care l-ai achizitionat.
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mavros, ce modele sunt husele din carrefur, metro? Cum se numesc? ca se gasesc o groaza.
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mavros cred ca nu mai urmareste aceasta discutie. Am inteles din discutii ca nu ar exista huse pt Opel Agila modelul cu 4 locuri. La acest model bancheta din spate se inparte exact de la mijloc. Cica ar fi ceva universale da' stau ca vaca. M-as bucura daca Mavros ar putea sa ne dea mai multe amanunte in legatura cu husele cumparate de el.
Nu de alta, dar nu as vrea sa dau o caruta de bani pe niste carpe care sa-mi aminteasca de patura cu care acoperea bunicu calu'.
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
mavros a scris:...dar uitati-va sa scrie ca sunt si ptr suzuki wagon R+.

Si mai scrie, ceva mai jos, ca ar avea fermoar sau arici pentru fractionarea banchetei.
Cand imi cautam, nu am vazut nimic pt Suzuki, iar cele pe care scriau si Agila erau marca Pufi si s-au dovedit o a fi ceva gen universale (vezi postul din pag. 3)
mavros: poate pui niste poze si dai ceva mai multe amanunte
  • mavros

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
sunt marca umbrela(asa scrie pe ambalaj).Scuze ca nu am mai revenit dar am fost in delegatie.O sa incerc sa va fac niste poze.Eu le-am gasit in Carefour Militari(Bucuresti).
  • thomass

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sal stie cineva pe unde gasesc si eu proiectoare agila , ce pret? multumesc
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
2,5-3mil bucata, faci comanda la un magazin mai serios
Skip ads

  • thomass

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu pre gasesc , ca le vreau pe cele originale . ai idee magazine?
multumesc
  • rares84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am si io o agilutza din 2001, si o am cam de o luna jumatate si am inceput sa o mai inbunatatesc in interior. i-am schimbat becurile de pe plafon, am pus niste huse mici, scurte pe scaunele din fata sa nu se murdareasca asa de repede husele de pe ea, am incercat sa schimb si becul de la ceasurile de bord, dar nu am reusit.
ma puteti ajuta cu o schita sau asa ceva sa pot schimba becul de la ceasurile de bord.
Si as mai vrea sa stiu ce cotiera sa-mi iau, ca nu stiu care se potriveste la masinutzele noastre. va multumesc pentru ceea ce faceti pe acest forum si pentru informatiile pe care nu le dati , la astia mai incepatori.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
rares84 a scris:...pentru informatiile pe care nu le dati , la astia mai incepatori.


Sper ca nu ai vorbit serios.
  • rares84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
scuze, pe CARE LE DATI. imi cer mii de scuze, din cauza vitezei s-a produs o eroare
  • rares84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:
rares84 a scris:...pentru informatiile pe care nu le dati , la astia mai incepatori.


Sper ca nu ai vorbit serios.

pe care le dati. mii de scuze, diun cauza vitezei s-a produs o eroare.
  • rares84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
petrecila: mai face prietenul tau huse pentru masinizele noastre dragi si asa de mult iubite? poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre pret? ms mult
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@rares84 ce pot sa-ti spun, omul poate ca ar face dar, chiar daca eu am facut ceva, sincer iti spun ca nu se merita. Cu materialul si lucrul (material care te ajunge scump) iesi departe de adevar adica foarte scump. Eu am apucat atunci sa ma bag dar cand am vazut nota de plata m-am cam dezumflat. Intr-un post mai sus, am aratat cam cat material intra. Cineva, nu mai stiu pe unde, arata ca deja a gasit special pt. Agila gata facute. Nu stiu ce sa-ti recomand. Eu personal am abandonat aceasta idee.
  • rares84

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
no bun. am citit topicul despre colegul nostru care a gasit huse gata facute si care se potrivesc pentru masinutele noastre. am vazut si cat te-a costat pe tine, dar mie imi place cum a iesit, am vazut pozele si arata super. cred ca o sa imi caut si eu gata facute, sper sa gasesc culorile care le caut, adica argintiu cu albastru, ceva de genu cum is a tale
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR