Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dyury

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
am un astra h 2005 1,7 cdti si de 2 zile trepideaza cand e in viteza cand accelerez sau cand e in frana de motor daca e scoasa din viteza nu nou se aude si un vuiet ce sa aiba? am auzit volanta cutia de viteza tampon motor a avut careva asa ceva?
  • mulahul

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
hai nrk. da! am avut eu ! acum ce sa zic....eu am avut la laguna,dar simptomele erau asa: cnad era in viteza tremura, cnad acceleram tremura, dar cnad era pe liber nu tremura deloc. mi.sa rupt suportul de motor. l.am schimbat,si cum a cazut motorul pe planetara din stanga....mi.a strambat ceva pe acolo. am schimbat planetara si s.a terminat. a mers.
mai da ceva simptome. posteaza ceva mai clar. dute in turatii cu a 2 a , scoate.o pe liber si vezi ce face. baga a 1 a si pelaca pe loc drept fara sa accelerezi,adika ar trebui sa urce si putina panta fara sa accelerezi. mai fa si tu mau multe teste. ai sa.ti dai seama imediat. ia un preten care mai stie cat de cat daca tu esti chiar ....praf..! ceea ce ai tu in mod normal ar fi trebuit sa se simta . NU vreu sa spun ce ai ....sa nu ma dau mecanic...dar CRED ca sunt capetele de bara duse. nu costa mult. dar ia.le noi ! (explica mai bine unde se simte trepidatia)
daca se simte si cnad este pe liber atunci cand mergi pe un ¨drum denivelat¨(daca ai sa gasesti asa ceva Very Happy ) atunci nu poate fi volanta.
mai posteaza cu ce ai mai facut. succes. Wink
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
vezi sa nu fie si de la ambreiaj/volanta
  • dyury

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
A fost cutia de viteze . Se poate inchide
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR